Найсвіжіше:
• На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла
rss

Коронавірус уже на Тернопільщині: блокпости, перші випадки зараження, масковий режим та обмеження у роботі транспорту


Опубліковано: 25 Березня 2020р. о 14:30

20 березня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді й оперативного штабу для боротьби з коронавірусом, на яких було ухвалено рішення про запровадження  надзвичайної ситуації в Тернопільській міській територіальній громаді у зв’язку з повідомленням про те, що на Тернопільщині було виявлено першого хворого з діагнозом CОVID-19. 23 березня Кабмін ухвалив рішення про встановлення режиму надзвичайної ситуації на території Тернопільської області з метою  недопущення поширення коронавірусної інфекції. Що відбувається в області, які зміни передбачає введення надзвичайної ситуації у Тернополі та про першого хворого на коронавірус в області, читайте у матеріалі наших журналістів.

У Заліщиках рятувальниками було проведено дезінфекцію церкви Пресвятого Серце Христового (УГКЦ), в якій правив отець з лабораторно підтвердженою коронавірусною інфекцією

Роботу громадського транспорту призупинено

Одним із важливих рішень є призупинення громадського транспорту та введення маскового режиму. Це означає, що заборонено перебувати в місцях загального користування, в закритих приміщеннях, офісах та транспорті загального користування без масок. За результатами роботи штабу епідемічну ситуацію на території Тернопільської міської територіальної громади визначено як медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру місцевого рівня. Із 23 березня призупинено роботу громадського транспорту в Тернополі. Запроваджено лише спецрейси. При цьому будуть забезпечені спеціальні перевезення міськими автобусами та тролейбусами працівників підприємств, установ та організацій, які в умовах надзвичайної ситуації забезпечують життєдіяльність міста, в тому числі працівників закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, комунальних підприємств виключно при наявності посвідчень та в захисних масках. Буде посилено контроль за проведенням дезінфекції дитячих майданчиків, спортивних майданчиків, санітарним прибиранням місць загального користування в багатоквартирних будинках та з масовим перебуванням людей на території міста.

– Через декілька днів для працівників ми розробимо проїзні для користуванням спецтранспортом. Медики, які задіяні до боротьби з коронавірусною інфекцією, отримають спеціальні проїзні квитки, які даватимуть право на безкоштовний проїзд, –  розповів начальник управління транспортних мереж та зв’язку ТМР Олег Вітрук.

Для оперативного вирішення ситуації та з метою надання швидкої допомоги пацієнтам, котрі можуть бути потенційними носіями коронавірусу, визначено ряд міських лікувальних закладів, які будуть надавати допомогу. Відтак базові лікарні, де проводять лікування хворих на COVID-19, – це  Тернопільська лікарня швидкої допомоги та дитяча міська лікарня. У міській лікарні №3 мешканці будуть проходити обсервацію та ізоляцію, а базовою для лікування інших видів захворювання залишиться міська лікарня №2. Відповідно до рішення штабу, Тернопільська обласна лікарня та районна лікарня визнані такими, які також будуть брати участь у лікуванні у випадку поширення коронавірусної інфекції.

23 березня на засіданні оперативного штабу для боротьби з COVID-19 ухвалили рішення заборонити в Тернополі використання дитячих та спортивних майданчиків, запровадити реєстр волонтерів, благодійників та необхідного обладнання.

24 березня до Тернополя з Китаю прибули засоби захисту та тест-системи для виявлення COVID-19. Це два види тестів для виявлення коронавірусної інфекції: для ПЛР та тести для експрес-діагностики, а також медичні маски різного ступеня захисту, захисні костюми тощо.

– До кінця тижня ми очікуємо на прибуття ще до трьох тисяч експрес-тестів, якими можуть скористатися тернополяни за висновками сімейних лікарів, – повідомив очільник міста Сергій Надал

В’їзд та виїзд – тільки після проведення температурного скринінгу

Правоохоронні органи вже почали облаштовувати контрольно-пропускні пункти на виїздах з обласного центру. Там проводитимуть температурний скринінг, огляд, надаватимуть поради, а при необхідності спрямовуватимуть у лікарні. Обмеження та заборон в‘їзду в місто легковими транспортними засобам на цей час не буде (до окремого розпорядження). Санітарно-контрольні блокпости почнуть функціонувати після їхнього облаштування. Патрульна поліція у Тернопільській області, управління ДСНС України проводять роботу з оповіщення населення з автомобілів, обладнаних гучномовцями, про дотримання карантинних заходів.

«Підвези медика» – проєкт волонтерів

У той час, коли одні панікують, небайдужі тернополяни шляхом самоорганізації впроваджують дуже потрібні ініціативи. Таким є проєкт «Підвези медика Тернопіль». Значна кількість медичних працівників мешкають не у Тернополі і добираються на роботу з навколишніх сіл. Тому волонтери ініціювали створення спеціальної групи, де комунікують медичні працівники та водії-волонтери. Вона налічує вже понад 1000 учасників. Ініціаторами проєкту в Тернополі є Христина Шкула, Наталія Кучерас та Руслан Простяк.

– Міська влада та комунальні служби, і бачу, і вірю, зможуть забезпечити стабільне пересування як медичних працівників, так і тих, хто працює на благо громади в час карантину та надзвичайної ситуації. Але значна кількість людей доїжджають із довколишніх сіл і їм реально нема чим їхати. Крім того, розуміючи складність ситуації та зважаючи на досвід сусідніх країн, просто необхідно мати волонтерський авторезерв. Після завершення тестового режиму проєкту «Підвези медика Тернопіль» та у випадку потреби база даних водіїв-волонтерів та налагоджений механізм будуть передані у Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом. Усім нам потрібно розуміти, що в складні часи повинен бути єдиний центр координації та ухвалення швидких рішень. Для нас безпека водіїв та пасажирів надважлива. Усі в авто повинні бути в масках та з антисептичними засобами. Провітрювання авто до і після, обов’язкова дезінфекція салону підручними засобами. Крім того, служба таксі «Пілот» готова дезінфікувати у своїх боксах спецзасобами та кварцовими лампами автомобілі волонтерів (для дезінфекції необхідно пред‘явити два фото з медиками-пасажирами). Якщо ви хочете долучитися до проєкту або ж є медпрацівником без авто, приєднуйтеся до групи у Viber. Там комунікація в режимі онлайн-діалогу та через сервіси, де в режимі реального часу фіксуються потреби медиків щодо доїздів та реакції водіїв-волонтерів, які можуть бути корисними. Хтось може сказати, що є таксі, це ж їхня робота… Заперечу простими аргументами: зарплати медпрацівників, на жаль, мізерні. Крім того, медики будуть на передовій у протистоянні цій біді. Їм потрібна наша підтримка – як моральна, так і діями, – повідомив депутат ТМР Андрій Шкула.

Соціально відповідальний бізнес допомагає боротися з коронавірусом

Важливо розуміти, що за важкого перебігу хвороби, коли вражені легені, пацієнтів лікують такими ж методами, як і при грипу – це штучна вентиляція легень. Саме тому дуже важливо, аби медичні заклади були забезпечені відповідним обладнанням. Відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради повідомляє, що у медичних установах міста є 19 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Також оголошено тендери на придбання ще 22-х апаратів ШВЛ, які мають бути поставлені найближчим часом. Якщо говорити про Тернопільську область, то опираючись на відповідь ТОДА, яку вона надала на запит правозахисника Володимира Шевченка, станом на 18 березня в області наявні 133 апарати штучної вентиляції легень. У загальному в регіоні фактична кількість місць в інфекційних відділеннях лікарень області – 410, інфекційних боксів – 50.

Також варто зазначити, що адміністрація та профспілковий комітет ТНЕУ передали головному лікарю Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярославу Чайківському два апарати штучної вентиляції легень фірми «Draeger». Медичне обладнання було придбане за кошти колективу університету для потреб жителів міста Тернополя.

Також три мільйони гривень спрямувала компанія «Агропродсервіс» на захист лікарів, що протистоятимуть коронавірусу. Гроші планують виділити на всі районні лікарні, де компанія обробляє землю. За словами гендиректора агропідприємства Андрія Барана, сьогодні всі переживають непрості часи. Українці  завжди об‘єднувались, коли комусь була необхідна допомога. Тому й компанія «Агропродсервіс», відчуваючи свою соціальну відповідальність, ухвалила рішення про те, що не може стояти осторонь боротьби з коронавірусом, яка розгортається за здоров‘я українців.

– Тому наше підприємство виділяє три мільйони гривень у фонди медичних закладів районних лікарень Тернопільської та інших областей, де компанія обробляє землю. Ці гроші будуть спрямовані на надання допомоги безпосередньо районним лікарням та працівникам, які будуть надавати допомогу хворим на цю недугу. Зараз ми чекаємо, поки лікарні нададуть нам реквізити, на які ми перерахуємо кошти. Ми плануємо давати гроші щотижнево протягом 8-ми тижнів. Тобто майже по 400 тисяч гривень щотижня фінансуватимемо медичні заклади, – зазначив керівник підприємства Андрій Степанович.

При нагоді він також звернувся до своїх колег по аграрному бізнесу та інших підприємців із закликом брати активну участь у допомозі нашій країні та громаді впоратися з тим лихом, яке насувається.

Першим хворим на коронавірус в області виявився священник

У режим надзвичайної ситуації перейшла Тернопільщина, коли там з’явився перший хворий на коронавірус. Це 57-річний священник – житель Заліщиків, які межують із Буковиною. Отець за цей час встиг провести щонайменше п’ять богослужінь, відбути два похорони, сходив на нараду в райдержадміністрацію, а його дружина теж ходила на роботу у Пенсійний фонд. Тому людей, що контактували з ним, щонайменше сім десятків. А решта – дальні контакти – це переважно його парафіяни, які приходили у церкву – то їх сотні.

– Працюють медики над контактними. У нас на самоізоляції перебувають близько 400 чоловік. Ситуація стабільна, – коментує керівник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.

Недужого священника доправили у Тернопіль в інфекційне відділення міської лікарні швидкої допомоги. Його стан задовільний, перебіг хвороби середньої складності. А тим часом Заліщики на карантині, там дезінфікують вулиці та приміщення.

У Тернопільському обласному лабораторному центрі підтвердили другий в області випадок COVID-19. 23 березня о 20:10 в результаті дослідження методом ПЛР виявлено фрагменти РНК-вірусу.

Чоловік родом із села Ковалівка, йому 68 років. Стан хворого важкий. В управлінні ДСНС в Тернопільській області повідомили, що 23 березня у Монастириському районі в селах Швейків та Ковалівка рятувальники провели дезінфікування двох церков та кафе. У місті Монастириська спеціальними розчинами було промито приміщення та авто швидкої допомоги. Заходи здійснюють з метою запобігання розповсюдженню інфекційних захворювань.

– Цей чоловік звернувся до Монастириської лікарні, де встановили підозру на COVID-19. Його перевели на госпіталізацію до Чортківської центральної лікарні, де відібрали мазки і доставили до лабораторного центру. В результаті лабораторного дослідження ПЛР встановили, що це вірус, який викликає COVID-19 (до цього чотири експерс-тести дали негативний результат). Цей випадок пов’язаний з одним джерелом, люди були на одній події – похороні в одному населеному пункті. Рекомендуємо особам, що контактували із захворілими, самоізолюватися, повідомити свого лікаря. Ця подія ще раз засвідчує необхідність дотримання рекомендацій щодо уникнення скупчення людей, близького контакту, – повідомив епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.

Не порушуйте карантинного режиму, адже це запорука здоров’я ваших близьких

Уже відомо, що є ряд хронічних захворювань, які збільшують ризик зараження COVID-19 та ускладнень. У зоні ризику знаходяться люди похилого віку й вагітні, та попри це захворіти може кожен.

Чим старша людина, тим вища ймовірність, що вона не розуміє епідемічного характеру небезпеки. Також люди, не розуміючи загрози, сприймають обмежувальні заходи скептично і всіляко порушують карантин. Запам’ятайте: окрім особистих ризиків, ви самі можете стати джерелом зараження для сусідів та близьких, і для декого з них хвороба виявиться смертельною. Ми бачимо невтішний досвід Італії, де відсоток смертності від вірусу найвищий у світі. Близькі навіть не можуть попрощатися зі своїми рідними в останні хвилини життя.

Ми закликаємо усіх свідомих громадян не порушувати карантинних заходів, якомога менше часу проводьте на вулиці, самоізолюйтеся, адже від цього залежить ваша особиста безпека та безпека ваших близьких.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше