Найсвіжіше:
• На Донеччині загинув 31-річний воїн з Тернопільської області • Тернопільські енергетики поділили область на шість частин та оприлюднили графік подачі світла • Як можна обміняти посвідчення водія в Україні? (+відео) • У Тернополі подача гарячої води тимчасово зупинена, – міський голова • “Укренерго” не змогло захистити енергооб’єкт у Тернополі, на який здійснили нічну атаку дронами • На Тернопільщині нелюд зґвалтував 88-річну пенсіонерку  • У селі на Тернопільщині призовник з Рівненщини заплатив копу, щоби той “відмазав” його від мобілізації • Небесне військо поповнив Герой з Тернополя: свій останній бій прийняв на Запоріжжі • Через атаку РФ жителі Тернопільської області будуть зі світлом лише 2-3 години на добу • Микрозайм: как оформить кредит на любые нужды • На війні загинув офіцер з Тернопільщини • Вбивство у Тернополі: загинуло подружжя • Відновлювати електропостачання на Тернопільщині допомагали із сусідніх областей • На Об’їзній Тернополя під колесами авто загинула жінка • Купити захисне скло для телефону оптом: поради та рекомендації • Тролейбуси не вийшли на маршрути, вода з низьким тиском, опалення від генераторів: Тернопіль оговтується від нічної атаки росіян • Тернопіль атакували безпілотники, – голова ТОВА • Вночі агресор завдав удару по енергетичній інфраструктурі у Тернополі: у місті відключення світла • Тернопільська фехтувальниця здобула срібло на кубку світу • Помер студент тернопільського університету • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 26 листопада • Пішов із життя не від кулі на полі бою, а від недуги – на лікарняному ліжку: помер воїн з Тернопільщини • У Тернополі п’яний водій ВАЗа зіткнувся з автобусом (+фото) • На Козівщині сталася ще одна аварія з потерпілим • На Запоріжжі загинув командир ракетно-зенітного відділення з Тернопільщини
rss

3D illustration of Coronavirus, virus which causes SARS and MERS, Middle East Respiratory Syndrome

Коронавірус відступив від Китаю й охопив Європу


Опубліковано: 26 Березня 2020р. о 11:35

Коронавірус продовжує поширюватись Європою. Майже усі європейські країни закрили свої кордони й оголосили загальнонаціональний карантин. Зважаючи на те, що нашого цвіту – по всьому світу, ми поспілкувалися з тернополянами, які тривалий час живуть за кордоном, та поцікавились, як проходить карантин у тій чи іншій державі. Детальніше – у матеріалі наших журналістів.

Англія (кількість хворих на COVID -19 – 6 726 станом на 24.03.2020)

– Паніки немає, є лише те, що й в інших країнах – у магазинах із незрозумілих мені причин купують туалетний папір, макарони, рис і консерви. Єдине, чого немає на полицях, це засобів для дезінфекції. Англійці – взагалі така нація, яка із посмішкою сприймає усі проблеми. Вони раціонально думають і навіть до останнього дня не хотіли вводити карантин. Діти ходили в школу, інститути, працювало все, лише старших людей просили залишатися вдома. Посилили заходи безпеки, розповідають, як правильно мити руки, поводитись у транспорті. У ранкових газетах та на інформаційних табло в автобусах є актуальна інформація про те, що країна готова до епідеміологічного стану. У Бірмінгемі, де я живу, померло двоє людей – жінка віком 70 років і 80-річний чоловік. Англійці вважають, що летальні випадки трапляються з тими, хто хворіє на важкі хвороби: рак, цукровий діабет, астма. На вулиці паніки немає, люди бігають, займаються спортом. Лише з понеділка закрили школи, університети, заклади громадського харчування. Будинки пристарілих ізольовані від візитів родичів. Держава на час карантину дозволила безкоштовний рент для тих, хто платить за квартиру, тепер за неї на час карантину платити не будуть, бо люди без роботи. Упродовж 12 тижнів англійці не будуть платити за послуги із вивозу сміття і податки. Буде допомога безпритульним, бо вони на вулицях не можуть бути. Моя подруга з Лондона розповідає, що ті люди, які працюють у державних установах, одягнуті в захисні костюми і в маски. Карантин ввели безстроковий, і вже влада буде бачити за станом країни і здоров’ям жителів, коли потрібно його припинити. Багато англійців кажуть, що це час, коли вони можуть побути з родиною, бо працюють багато, а зараз цей карантин дозволить поспілкуватися з рідними, бо вдома вони тільки сплять. У принципі тут немає страху, масками мало хто користується, навіть у магазинах працівники без них, – розповідає тернополянка Катерина Марцу, яка проживає в Англії.

Франція (кількість хворих – 20 142 станом на 24.03.2020)

– У перші дні була дуже сильна паніка. Люди змітали з полиць усе. Макаронів, рису, консервацій і туалетного паперу не було майже ніде. Зараз у магазинах є все, щоправда, туди людей пускають по декілька чоловік, тому є великі черги. Люди стоять приблизно за метр один від одного, але вже спокійно, без паніки. Вже ніхто не набирає товарів без міри. Відкриті всі продуктові магазини, аптеки. Ресторани й кафе працюють, але тільки на доставку їжі. Державні структури майже всі працюють, однак прийому громадян немає, тобто тільки ті відділи, які займаються документами. Держава призупинила оплату оренди для підприємств, анулювала оплату податків для них же. Ішла мова про те, щоби звичайні люди не оплачували в цей період за електроенергію, воду і т. д. Але чи буде так насправді, побачимо десь за місяць. В аптеках і магазинах поставили ліміти на покупки. Можна купити тільки дві упаковки «Доліпрену». У магазинах за раз можна придбати 20 яєць, дві пачки макаронів, 1 кг цукру. Щоби не створювався ажіотаж і люди не скупляли все підряд. На вулицю можна виходити тільки з поважної потреби і по одному: в магазин, аптеку, вигуляти собаку або з дитиною на свіже повітря, але тільки біля дому і щоби не було інших людей. Є ще особи, які ходять на роботу, але тоді їм роботодавець має дати спеціальний документ, бо всюди патрулює поліція і можуть виписати штраф. Транспорт їздить добре, але людей у ньому мало. Тих, які офіційно працюють, фірми ставлять на «шумаж», це як наша біржа, і їм виплачують мінімальну зарплатню, – розповідає тернополянка Наталія Репета, яка мешкає у Франції.

Іспанія (кількість хворих – 35 212 станом на 24.03.2020)

– Ми сидимо вдома і не виходимо без потреби, бо за це у нас величезні штрафи. Кафе, бари, ресторани, торгові центри, церкви – усе закрито. Єдине – працюють фабрики, які виробляють їжу і супутні товари, але в режимі посиленого контролю. У нас дезінфікують вулиці, смітники, лавочки. Кількість інфікованих росте, кажуть, що ми можемо випередити Італію, коли в них усе піде на спад, у нас розпочнеться спалах. Дай Боже, щоби цього не було. На вулицях тиша і пустота, виходимо гуляти лише з собакою. Так як у нас на останньому поверсі є тераса, то ми по черзі виводимо гуляти дітей двічі на день. У нас в місті хворих трохи більше сотні. Тут карантин до 26 березня, але ми чудово розуміємо, що його продовжать. Медики сполохані, бракує персоналу, масок, дихальних апаратів. Але нам дуже допоміг Китай, вони почали привозити маски, дезінфікуючі засоби, бо на початку був ажіотаж страшенний, у магазинах полиці порожні, довозять товар, але його бракує. У перші дні неможливо було купити ні туалетного паперу, ні м’яса. Зараз запускають у магазини по 10 чоловік, є позначки дистанції. Дезінфікують корзини, люди ходять у масках і в рукавичках. На пляж вийти не можна, їх охороняє поліція. Кожного вечора о 8 годині ми виходимо на балкони й аплодуємо нашим медикам і медикам світу, бо найважче їм, адже вони працюють на межі своїх можливостей. Ми не панікуємо, дасть Бог, переживемо і все буде добре. По телебаченню нас готують до того, що буде важка світова економічна криза. Також тут дуже важко самим іспанцям, вони комунікабельні, а тепер вимушені сидіти вдома. Вже зараз лікарі говорять про те, що потрібна буде додаткова робота із психологом, – розповідає тернополянка Анна Пащук, яка зараз проживає в Мадриді.

Польща (кількість хворих – 766 станом на 24.03.2020)

– У нас все закрито, окрім продуктових магазинів, пральні, аптек, маленьких кафе (які працюють на винос, тобто взяв замовлення і пішов), адміністративних офісів (типу податкова) і деяких відділень банків. Те, чи люди ходять на роботу, залежить від роботодавця. Мене, наприклад, фірма відправила з дому працювати, але більша половина мого офісу ходить нормально на роботу (не всі мають можливість працювати віддалено). Строгого карантину немає, можна нормально гуляти по вулиці, але, наприклад, у продуктові магазини заходять по три покупці, а решта черги чекає на вулиці. Я не була вже тиждень у гіпермаркеті, але думаю, що продукти є, регулярно доставляють, так як завжди. Точно знаю про менші продуктові магазини, там усе є. З іншої сторони, коли я хотіла в тому самому гіпермаркеті замовити продукти онлайн, то найближчий доступний термін доставки – 8 квітня. Загалом великої паніки немає. Люди намагаються сидіти вдома, але за вікном я цілий день бачу дітей, які граються, люди з собаками гуляють, бігають. У масках також мало ходять. Офіційно дали батькам, які мають дітей до 8 років, додатково 14 днів відпустки, поки школи закриті, тому тут фірми змушені таким батькам дати відпустку. Громадський транспорт їздить, хоча не впевнена, чи за стандартним графіком, – розповідає тернополянка Ілона, яка проживає у Варшаві.

– У Польщі хоча й оголошено стан епідемії, але контролю тотального немає. Люди самі соціально свідомі і без нагальної потреби не виходять на вулицю. Громадський транспорт працює, хоч і їздить практично порожнім. Паніки немає, продуктові магазини типу “Бедрьонки”, “Лідлу”, “Теско” й ” Ашану” працюють, людей у них одиниці. Порушниками домашнього карантину вже є чотири українці. Коли поліція прийшла зі щоденною перевіркою до їхнього помешкання, виявилось, що там нікого не було. Тепер усім загрожують серйозні штрафні санкції (до 30 тисяч злотих штрафу). В аптеках неможливо купити масок і дезінфікуючих засобів, але можна зробити це в інтернет-магазинах. Будівельники на свіжому повітрі продовжують працювати. Карантин оголошено до 25 березня, але для учнів його вже продовжили до Великодніх свят і вони далі вчаться дистанційно на спеціальній платформі “Вулкан”. Кількість хворих зростає, Міністерство охорони здоров’я робить невтішні прогнози до декількох тисяч до кінця тижня. Померло від коронавірусу за цей час 8 осіб і лише один пацієнт одужав, – розповів депутат Хоростківської міської ради Віталій Остафійчук, який нині мешкає і працює у Катовіце.

Естонія (кількість – 352 станом на 24.03.2020)

– Із 13 березня оголошено карантин в усій Естонії. Із 16 березня не працюють державні установи, школи та інститути, ресторани, кафе, нічні клуби також зачинені. Більшість магазинів працюють за скороченим графіком. Усі працівники, які пішли на карантин, будуть отримувати від держави фінансову допомогу. Мер Таллінна відмінив оплату за проїзд в автобусах та оплату за дитячий садок, міський транспорт їздить у звичному режимі. Школярі і студенти навчаються віддалено за електронною системою e_Kool. Натомість садки працюють у звичному режимі. Майже усі, хто хворий на коронавірус, перебувають на домашньому лікуванні, тільки 5 чоловік знаходяться у лікарні. Люди ходять без масок, паніки немає. У магазинах продукти є, щоправда, у перші три дні карантину люди масово скуповували продукти, полиці були порожні, зараз дефіциту немає. Ціни на деякі продукти піднялися. Лікарняний оформляють через інтернет, – розповідає пані Ірина, яка родом із Бережан, але тимчасово проживає в Естонії.

Австрія (кількість хворих – 4 517 станом на 24.03.2020)

– Паніки як такої зараз немає. Відчинені магазини з товарами першої необхідності та аптеки. На полицях усе є, окрім рису, макаронів та туалетного паперу. Для пенсіонерів ввели безпечні години походу у магазини – з 8-ї до 9 ранку. У цей часовий проміжок лише їх пускають. Понад 50 тисяч людей було звільнено на території всієї Австрії. Минулого понеділка – 16 тисяч за один день. Цифри зростають щодня. Раніше уряд Австрії планував надати понад 4 мільярди допомоги бізнесу, зараз цифра зросла в 10 разів як мінімум. Щодо того, чи буде уряд приймати якісь заходи стосовно зниження цін на комунальні платежі, то я не маю такої інформації. Ціни в магазинах і аптеках такі самі, як до кризи. Взагалі люди гуляють вулицями, бо погода гарна. Поліція нікого не штрафує, лише розганяє компанії від 3-х чоловік, – розповідає Оксана з Тернопільщини, яка проживає в Австрії.

Чехія (кількість хворих – 1 289 станом на 24.03.2020)

– Коронавірус у Чехії доволі контрольований. Слід віддати належне владі, яка ввела радикальні обмеження пересування і контакту дня громадян. Кожного дня вводились подальші обмеження аж до заборони виходу з дому без причини (робота, продукти, до лікаря) і заборони ходити без масок (хоча б саморобних). Однак як завжди є труднощі, проблеми і конфлікти. Так люди жаліються на нестачу масок (респіраторів) навіть для медичного персоналу, хоча влада і поліція забезпечені цим нормально. Загалом паніки немає, люди багато жартують, залучаються до добровільних акцій із пошиття масок, допомоги карантинним із довозом продуктів, допомоги в лікарнях. Люди спокійні, звісно, що товарів купують більше, але я не чув, щоби десь голодували (ймовірно тому, що добре налаштовані ланцюжки постачання). Пенсіонерам спочатку виділили час на закупівлі від 10-ї до 12-ї години, але потім перенесли із 7-ї до 9-ї (я ще з цього трохи посміявся, бо й так ясно, що вони з самого ранку кудись йдуть). Держава підготувала стабілізаційний пакет допомоги підприємцям. Туди входить продовження терміну звітування доходів із березня аж до липня (це раз у рік роблять як фізичні, так і юридичні особи), а також безпроцентне кредитування для юридичних осіб. Стосовно оплати комунальних послуг, то поки деякі приватні постачальники енергії не будуть перевіряти лічильників, – розповів нашим журналістам Антон, який проживає у Чехії.

США (кількість хворих – 46 450 станом на 24.03.2020)

– Паніки сильної немає, не працює нічого, що вимагає присутності великої скупченості людей. Усі ресторани, бари, кафе роблять лише доставку, сидіти всередині не можна. Дефіцит є на туалетний папір та мило, але при бажанні можна знайти. Держава йде на поступки, оскільки багато людей втратили свою роботу, але я думаю, що кожна компанія це вирішує якось по-своєму. Моїй тітці, яка має не одну позичку, дали перерву на місяць часу, оскільки вона не може розпочати роботу свого бізнесу. Наразі заклад, в якому я працюю, реалізовує продукцію на винос або доставку. Нещодавно ми отримали платіжку за комунальні послуги, то різниці у сумі не помітили. Але думаю, якщо виникне проблема з оплатою таких платежів, то можна домовитись і пояснити ситуацію, усі ж ми люди і чудово розуміємо, що відбувається, – розповідає тернополянка Вікторія, яка проживає у США.

Італія (кількість хворих – 63 927 станом на 24.03.2020)

– Я живу у Скафаті, тут уже є 15 хворих. Раніше у нас закривали маленькі лікарні. Зараз, навпаки, їх відкривають і облаштовують для прийому пацієнтів. Уже 2 тижні, як я на карантині і не ходжу на роботу, за цей час в магазині була 2 рази. Примітно, що ціни не виросли на продукти і дефіциту товарів немає, тут за спекуляцію  можна потрапити до в’язниці. Взагалі з дому можна виходити тільки в магазин, аптеку або вигуляти собаку, але коли ти йдеш на вулицю, у тебе має бути заповнений папірець, де вказані твої данні, причина, чому вийшов на вулицю, і час твого перебування надворі. Якщо такого папірчика немає, то поліція штрафує. Тут взагалі багато патрулів на в’їздах і виїздах з міста, вони контролюють не тільки піші пересування, а й тих, хто на машинах. Тут взагалі ввели кримінальну відповідальність, якщо ти просто так ходиш по вулиці. Школи зачинені, але відкрили дистанційне навчання по скайпу. Ходять такі чутки, що до кінця навчального року школи будуть на карантині. Сина на вулицю я не пускаю, тільки на балкон зробити зарядку. Дуже важко всидіти стільки часу в квартирі. Зараз тут великий дефіцит медичних фахівців, і якщо раніше нашому українцю, наприклад, треба було підтверджувати свій медичний диплом, то тепер ні – вони  з охотою всіх беруть на роботу, але люди не дуже хочуть, бо це небезпечно, а всіх грошей не заробиш. Італійці – дуже веселі люди, і панічних настроїв тут майже немає. Вони дійсно виходять на балкони, співають пісень, аплодують медикам, висловлюючи так свою підтримку. У нас раніше була велика проблема із вивозом сміття, робили це нерегулярно, зараз же із введенням карантину вулиці дезінфікують і сміття забирають вчасно, – розповідає тернополянка Галина, яка мешкає в Італії неподалік Неаполя.

Китай (кількість хворих – 81 558 станом на 24.03.2020)

– Я на добровільному карантині уже майже 2 місяці. Звичайно, було спочатку складно, але я звикла. Ми одразу, як тільки вірус почав розповсюджуватись, почали застосовувати засоби особистого захисту. Тут усе дуже злагоджено, всю продукцію можна замовити онлайн, зайвий раз із помешкання не виходимо. Я за цей час звикла бути на самоті, навчилася грати на фортепіано. Паніки чи страху немає, це є і це треба пережити. У магазини вхід за спеціальними кодами, заповнюєш заявку, тобі присвоюють цей код і при вході у магазин його скануєш. Він показує, чи був ти у регіоні, де найбільша кількість хворих, якщо так – то у магазин тебе не пустять. Також потрібно додатково пройти температурний скринінг. Єдине, про що хочу сказати, коли виходите на вулицю, обов’язково одягайте захисну маску, це дуже важливо. Тримайтеся там і будьте здорові, – розповіла нашим журналістам Ізабелла, яка мешкає у Китаї.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
26 Листопада
25 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше