У Тернополі останніми роками швидкими темпами зменшуються зелені площі. У хід ідуть парки, сквери, газони, окремі дерева без обмежень. Усе це обчислюється десятками гектарів.
Зникнення кожного дерева, квадратного метра газону негативно впливає на стан екологічного середовища, погіршує стан атмосферного повітря, що є найголовнішим чинником здоров’я людей, особливо маленьких.
Одним із напрямів такого нищення є створення автостоянок на прибудинкових територіях. При створенні цих маленьких «гаражних кооперативів» під вікнами людей видаляється до 200 кв. м газонів, безліч здорових дерев. Проблема в тому, що все це законно, бо люди хочуть. Екологічної складової проєктів ніхто не враховує, бо фахівців із питань екології від того процесу усунуто.
Думаю, що такого дикого ставлення до екологічного середовища більше ніде немає. Тернопіль може претендувати за розмірами нищення на перше місце у Європі. Це просто якесь божевілля. Увесь світ думає, як збільшити зелені площі, а в Тернополі – що ще знищити для забудови.
Пане Надале, такі дії не можуть асоціюватися з нормами цивілізованого життя, тим більше сучасним лідером громади. Ви запровадили легковажне ставлення до екологічного становища міста, посіяли байдуже ставлення до проблем екології.
Громаді нав’язується гарний футуристичний малюнок, який не має жодного відношення до реального стану речей. Приведу приклад будови автостоянки біля будинку №3, що на вулиці Лесі Українки. Без потреби зрізали три гарних здорових дерева. При розмітці стоянки межу провели впритул ще до двох великих дерев, яким обрізали половину коренів, хоча я просив майстра, який там керував, відступити хоча би метр.
Сергію Віталійовичу, коли Ви кажете, що Тернопіль – європейське місто, то що маєте на увазі? Я виставлю ці фото європейським друзям, побачимо, що вони скажуть.
І ще – навіщо для стоянки легкових машин гатити понад пів метра щебеню? У Європі ставиться решітка у грунт і цього достатньо. Це дикий бізнес, клондайк для влади.
Голова ГО «Екоальянс» Олександр Філь
Джерело: Тижневик "Номер один"