Я щиро переконана, що випадковостей не буває і кожна життєва ситуація дана нам для того, аби навчитися чи навчити когось. Зараз обставини склалися так, що момент переоцінки цінностей переживає вся планета, і підштовхнула людство до цього макромолекула, яка містить у собі вірус, що викликав пандемію світового масштабу.
Знаєте, у моєму житті було багато неприємних ситуацій: я тонула у відкритому морі, мене змивало гірським потоком під час повені у Карпатах, кусала змія, я падала з висоти, навіть штамом грипу h1n1 перехворіла у 2009 році. У цілому хтось може й скаже, що я у фаворі фортуни, але це все відносно, в цілому як і все наше життя. Ніколи не боялася смерті, але мене завжди лякали ситуації, у яких небезпека загрожує моїм близьким. Чомусь ми завжди за рідних людей хвилюємось більше, ніж за себе. І зараз, поки увесь світ перебуває у нерівноцінній боротьбі з COVID-19, не заглиблюючись у панічні настрої та істерію світового масштабу, хочу сказати: люди, для нас це шанс, шанс на переоцінку цінностей.
Ми зараз опинилися в ситуації, де можемо спостерігати серйозне захворювання у близької людини, перебування на межі між життям і смертю, що супроводжується усвідомленням цінності людського буття. Трагічні події світових масштабів, які забрали безліч життів і заберуть ще, фінансове банкрутство або втрата роботи чи грошових коштів – усе це змінює нас у тій чи іншій мірі. З огляду на наведені вище фактори, людина починає простіше ставитися до життя, розставивши пріоритети під новим ракурсом. Після перезавантаження особистісного образу змінюється як духовна сторона, так і моральне обличчя людини. За короткий відрізок часу ми переглядаємо свій світогляд, що формувався у підсвідомості протягом довгих років. Багато хто опинився в ситуації, коли йому потрібно перебувати у повній самоті, що дозволяє залишитися наодинці із власними думками. Депресивний стан і відчуженість від соціальних процесів, яка пояснюється пошуком відповідей на запитання, що виникають у голові чи не щохвилини. Це все підштовхує до кардинальної зміни мислення, що супроводжується вдосконаленням морального обличчя. У внутрішньому світі людини встановлюється гармонія, яка допомагає йому поєднувати особисті переконання зі стандартами суспільства. Відбувається осмислення вже скоєних вчинків і переоцінка важливості близьких людей, які входять у когорту наближених. Багато хто з вас уже зрозумів, наскільки важливо вчасно зізнатися в коханні і вибачитись перед близькою людиною. Життя виявилось настільки тендітним, що можна просто не встигнути сказати важливих слів рідній чи коханій людині. Життя складається з дрібниць, тому їм потрібно приділяти особливу увагу. Спостережливість стає невід’ємною характеристикою внутрішнього світу, адже навколо відбувається безліч подій, що відрізняються вчинками і підтекстом. Можливість насолоджуватись сьогоднішнім днем - ще одна мудрість, що приходить у процесі переоцінки цінностей. Неможливо заробити всіх грошей, не можна нехтувати почуттями близьких людей і поступатися власними принципами. Тепер ми повинні зрозуміти, наскільки важливо, коли рідні поруч, коли ти маєш змогу доторкнутися й обійняти свого близького. Тактильних відчуттів та емоційної близькості не замінить робота чи фінансове збагачення. Дозволю собі процитувати текст іспанця Найо Ескобара: «Раптом одного дня ти прокидаєшся і все змінилося. У Діснеї більше немає магії. У Париж не приїжджають закохані. Китайська стіна виявилася не такою вже й міцною. Нью-Йорк тепер дійсно заснув, а дороги вже не хочуть вести у Рим. І раптом ми починаємо усвідомлювати нашу крихкість та вразливість.
Ми не знаємо, чи була ця шкода спланована, чи це наша власна неспроможність. Але загроза там саме, вона чекає. Ми сміємося з картинок, щоби не плакати, бо у нас відняли рукостискання, обійми і поцілунки стали більш небезпечними, ніж зброя. Відсутність продуктів на полицях показує нам зайвий раз наш егоїзм… Але кажуть, що через роки в Ухані люди побачили чисте небо без диму, на порожніх вулицях Ассіс люди не зачиняють дверей на балконі, щоби самотні могли чути голоси сімей навколо. Кажуть, що в готелі на сході Ірландії пропонують їжу безкоштовно. Знову волонтери, ризикуючи життям, допомагають медичним закладам та літнім людям… В усьому світі люди зупиняються і починають думати. В усьому світі вони починають по-новому дивитися на своїх сусідів. В усьому світі люди прокидаються в новій реальності, розуміючи, що не мають над нею контролю, і пробуджуючи те, що дійсно має значення – любов і турботу про ближніх. Подумай сьогодні про свій вибір. Видихни, зроби паузу».
Тож витрачайте свій час із користю і розцінюйте переоцінку цінностей, як спосіб вдосконалення внутрішнього світу. Після розставляння пріоритетів людині вдається змінити життя на краще, погодивши духовні еталони з соціальними мірилами. Вирощуйте в собі доброту, допомагайте близьким, бо взаємодопомога – це фактор еволюції, а ще пам’ятайте, на цій планеті ми не господарі, а гості.
Вікторія Ушакова
Джерело: Тижневик "Номер один"