Вже упродовж двох тижнів активна молодь юридичного факультету ТНЕУ допомагає літнім людям, особам з інвалідністю, а також тим, хто опинився у скрутному становищі в умовах карантину. Зараз група волонтерів налічує близько пів сотні осіб – це студенти та викладачі ЮФ ТНЕУ, їхні друзі, а також молодь тернопільських парафій УГКЦ.
Аби допомогти потребуючим, молоді люди співпрацюють з міською владою, членами соціальної ініціативи «Єднання поколінь», координатором якої є Ольга Гордієнко (такий проєкт уже понад 2 роки єднає людей «поважного віку»), а також отцями- францисканцями, які теж давно дбають про потребуючих.
Часто контакти людей, які потребують допомоги, волонтерам підказують і знайомі, а буває, що вони зустрічаються випадково. Кожного дня активісти відвідують понад 20 домівок, за два тижні допомогли вже близько сотні осіб. Працюють по всьому місту як пішки, так і на велосипедах та автомобілях. Під час роботи юнаки і дівчата обов’язково одягають маски та рукавиці й дотримуються дистанції при зустрічі з людьми.
Серед необхідних речей, які доставляють волонтери, є маски (їх надає ініціатива “Єднання поколінь”), продукти (збирають разом з отцями-францисканцями, ініціативою “Єднання поколінь” та небайдужими тернополянами), а також ліки. Найбільш затребуваними є такі продукти: хліб, олія, крупи, макарони, яйця, сир, цукор, масло, м’ясні продукти, печиво, фрукти тощо.
Активісти розповідають, що деякі пенсіонери приймають “доставку” лише за власні кошти, а є й такі, чиє становище дуже скрутне і вони можуть не їсти вже декілька днів поспіль.
Загалом роботи є вдосталь. Тішить, що є багато небайдужих тернополян, готових допомагати волонтерам і турбуватися про літніх і потребуючих людей не лише під час карантину. З молоддю також уже сконтактували представники Червоного Хреста й запропонували свою підтримку.
Волонтери закликають усіх людей доброї волі відгукнутися на доброчинну ініціативу й допомогти зібрати продукти для тих людей, які опинилися в дуже скрутному становищі й не мають коштів, щоби їх придбати. Адже об‘єднавши ще більше зусиль, можна зробити набагато більше добра.
Усіх охочих допомогти просимо звертатися за телефоном (063) 907-02-88, Ірина.
Джерело: Тижневик "Номер один"