Карантин в Україні продовжать до 22 травня. Проте вже з 11 числа розпочнеться зняття певних обмежень, як це передбачалося у плані виходу з карантину від уряду.
Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, уряд є зацікавленим, аби якомога швидше запустити всі сфери економіки, які зупинилися через епідемію коронавірусу.
– У своїх рішеннях ми керуємось даними епідеміологів, працівників клінічних лабораторій і аналітиків Академії наук України. За їхніми розрахунками, передчасне зняття карантину – це тисячі нових хворих і тисячі нових жертв. Цього допустити не можна, – наголосив очільник уряду.
Шмигаль додав, що на початку травня відбувається пік захворюваності, проте ситуація є контрольованою. Водночас Україна наближається до так званого помірного плато, коли ситуація є рівною та не має різкого зростання. За його словами, Україна зараз рухається за оптимістичним прогнозом розвитку епідемії.
Карантин в Україні вирішили продовжити через відсутність зниження кількості хворих. Послаблення обмежень запровадили через важливість балансування між економікою та епідемією.
У тих регіонах, де епідеміологічна ситуація є гіршою, ніж загалом в Україні, планують посилювати обмежувальні заходи. Уряд планує запроваджувати так званий адаптивний карантин. Перед його запровадженням будуть проводити засідання спеціалізованих комісій із надзвичайної ситуації і техногенної безпеки.
Відтак, згідно з рішенням уряду про послаблення карантинних обмежень, будуть відкриті: парки, сквери, зони відпочинку; салони краси, перукарні; оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон у ТРЦ; заклади громадського харчування на винос; літні майданчики кафе та ресторанів просто неба у закладах, зареєстрованих як оператори потужності; музеї, бібліотеки; тренування у командних видах спорту для професійних команд на закритих базах; сервіс побутової техніки; стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси тощо.
Джерело: Тижневик "Номер один"