Єдина професійна футбольна команда Тернопільщини «Нива», котра виступає у другій лізі чемпіонату України, переживає не найкращі часи. Представники тернопільського клубу на раді Професіональної футбольної ліги України повідомили, що «Нива» не буде продовжувати сезон через неможливість виконати медичний протокол.
Одним із головних його пунктів є обов’язкове ПЛР-тестування футболістів й адміністрації клубу під час офіційної частини сезону – кожні 14 днів. Тобто тестування необхідно проводити кожні два тижні в обов’язковому порядку. Його вартість у середньому близько тисячі гривень. Лише одноразово довелось би потратитись на суму близько 25 тис. грн., у місяць набігло би 50 тис. і т.д. ФК «Нива» не був одним у плані неспроможності виконати доволі жорсткі медичні вимоги, його підтримали чимало клубів першої і другої ліги. Як підсумок, футбольні змагання у другій українській лізі передчасно завершено.
Не відомо, чи на щастя, однак на момент припинення чемпіонату тернопільська «Нива» займала перше місце в групі «А». А це означає, що по факту саме вона має першочергове право на підвищення у класі, тобто перехід до першої ліги. Чи буде змагатися там тернопільська «Нива», не факт. По-перше, потрібне відповідне рішення про перехід між лігами з боку Української асоціації футболу. За цим питання, мабуть, не стане. Але найголовніший інший чинник – фінансовий.
Як розповів нашому виданню директор ФК «Нива» Андрій Тихий, звичайно, бажання грати у першій лізі є велике, однак все впирається у гроші…
Участь «Ниви» у повноцінному сезоні другої ліги обходиться власникам клубу в чималу копійчину – орієнтовно 5 мільйонів гривень. І це зважаючи на те, що ФК не платить за оренду домашнього стадіону (є відповідне рішення муніципалітету, що «Нива» грає на головній спортивній арені області безкоштовно). Якщо говорити про першу лігу, то цю суму потрібно множити щонайменше на два. Адже якщо взяти сезон-2019/20, то далеких виїздів у «Ниви» було всього три – на Закарпаття до ФК «Ужгород» та Київщину – «Діназ» (Вишгород) і «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка). На поєдинки з цими командами «Нива» виїздила заздалегідь, а це додаткові транспортні витрати плюс проживання, харчування тощо. У першій лізі цих виїздів буде значно більше (понад десять), доведеться діставатися на схід України. Окрім власне транспортних і суміжних витрат, у першій лізі тренери і футболісти отримують значно більшу платню. Відповідно й тернопільському клубу довелось би переглядати контракти діючих гравців у сторону збільшення зарплати і преміальних, та й нових футболістів необхідно запрошувати, а їхні апетити теж доволі суттєві.
Чи знайдуться додаткові джерела фінансування, дуже в це хотілось би вірити. Головний тренер тернопільської команди Василь Малик повідомив, що 5 червня має відбутися зустріч керівництва ФК «Нива» із потенційними інвесторами, тільки після неї можна буде говорити про те, в якому напрямку команда рухатиметься.
Якщо ж додаткового фінансування не буде, тернопільська «Нива» може відмовитись від підвищення у класі. За таких умов головне – збереження професійного статусу, бо коштів у найсильнішої команди групи «А» другої ліги катастрофічно не вистачає.
Поки вирішуються всі позафутбольні проблеми, гравці «Ниви» із числа місцевих та приїжджі, які мешкають на навчально-тренувальній базі СК «Ватра», встигли провести три спаринги. Хоча вони не особливо афішуються, адже грали у цих поєдинках і ряд гравців, які не мають і не будуть мати відношення до колективу. Та все ж думаємо, вболівальникам «Ниви» цікаво дізнатися, що в усіх здобуто перемоги – двічі над командою «Вся Україна – Колос» із Бучача – 5:1 і 15:2 та «Епіцентром» з Дунаївців – 1:0.
Зважаючи на невизначеність у нижчих лігах українського футболу, новий футбольний сезон для «Ниви» може розпочатися не раніше серпня, а то й вересня. Тобто у керівництва тернопільського клубу ще є час, щоби визначитись зі стратегією та повідомити про неї місцевим шанувальникам футболу.
Віталій Попович
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", новини Тернополя, тернопільська «Нива»