Журналісти нашого видання продовжують знайомити тернополян з їхніми депутатами, акцентуючи увагу на статках, які вони заробили за свою каденцію (2015-2020 рр.). На черзі фракція «Європейська солідарність», депутати якої входять до промерської більшості. Цей статус говорить сам за себе. Прихильність до міського голови Сергія Надала автоматично означає, що депутати будуть у «шоколаді». Чи так воно насправді було, дізнаємося з аналізу декларацій депутатів-«порошенківців».
Голова фракції «Європейська солідарність» і декан історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Володимир Місько, будучи у статусі депутата, у 2017 році придбав позашляховик «MITSUBISHI PAJERO» (2007 р. в.), вказавши його вартість 32 тис. 400 грн. Ціна явно занижена щонайменше в 10(!) разів, адже, якщо вірити спеціалізованим автосайтам, вартість такої автівки починається від 300 тис. грн. Того ж року пан Місько продав далеко не нову «Audi A6» за 70 тис. грн. А наприкінці 2017 року родина голови фракції «Солідарність» (теща і рідна сестра дружини) оформила право власності на тернопільську квартиру площею 48 кв. м. Ще один об’єкт нерухомості, а саме кімната на 40 «квадратів», виділено Володимиру Міську його рідною альма-матер.
Значні суми родина депутата тримає в готівці – 13 тис. 700 доларів сам голова сімейства і 11 тис. 300 євро його дружина Ольга Ігорівна.
Представник «Солідарності», секретар міської ради Віктор Шумада, котрий по великому рахунку є правою рукою Сергія Надала у всіх питаннях, які йдуть на сесію, наприкінці 2017 року придбав міні-вен «OPEL Zafira Tourer» (2012 р. в.) за 298 тис. грн. Високопосадовець може собі це дозволити, адже лише заробітна плата у нього за 2019 рік склала майже 670 тис. грн., ще 330 тисяч заробляє у тернопільській обласній раді його дружина Ірина Василівна.
Значні суми зберігає родина Шумадів у готівці. Секретар міської ради має 322 тисячі українських гривень, 23 тисячі 200 доларів та 5 тисяч євро. Дружина ж під «матрацом» ховає 12 тис. 100 доларів, 2 тисячі євро і ще 56 тис. грн. на банківському рахунку.
Найстарший депутат-«порошенківець» у Тернопільській міській раді Михайло Ібрагімов на своєму віку бачив і владні кабінети у мерії, адже за міського голови Богдана Левківа був його заступником, а за його наступника Романа Заставного очолював управління соціальної політики, і великі бізнес-структури, працюючи гендиректором ТРЦ «Подоляни», тому основні статки родина Ібрагімових набула задовго до приходу в раду теперішнього скликання. Хоча у жовтні 2018 року дружина депутата, Марія Василівна, купила елітну автівку «Audi Q5», щоправда, Михайло Раджепович у декларації не вказав її вартості. Також не надано інформації, коли жінка оформила право власності на квартиру (площа 67,3 кв. м) і гараж (23,3 кв. м). Цікаво буде нагадати, що депутат нині не має «залізного коня», адже в 2017 році продав за 45 тис. грн. «Volkswagen Passat» (1997 р. в.).
На «чорний день» Михайло Ібрагімов тримає у готівці 7 тис. 300 доларів та 365 тис. гривень. Ще 3 тисячі «вічнозелених» знаходяться у пана Михайла на банківському рахунку. Заощадження дружини депутата значно скромніші – усього 3 тис. 500 доларів.
Найбільший автопарк не лише у фракції «Європейська солідарність», а й серед усіх депутатів міської ради є у Юрія Смакоуза. До нього входять сім автомобілів – позашляховик «NISSAN MURANO 3.5», а решта – вантажні плюс два причепи. Всі вони стали власністю депутати ще задовго до каденції Надала. А вже за теперішньої каденції пан Смакоуз (який був ще депутатом у 2006-10 рр.) оформив на себе три нежитлових приміщення у Тернополі загальною площею майже 70 кв. м, заклад громадського харчування (77,5 кв. м) і стоянку на 29 «квадратів». А його дружина, Тетяна Анатоліївна, – одразу 6(!) квартир в обласному центрі, одне житлове приміщення та чотири земельні ділянки, три з яких – у Файному місті й одна – у Зборові. В останні роки пані Тетяна також стала власницею ТОВ «Інвестранс», а також третини ТОВ «Надра ППС». Що цікаво, у компаньйонах вона має дружину екснародного депутата Ігоря Побера – Дар’ю.
Молодий батько і депутат Павло Бич у вересні 2019 року придбав автомобіль «Skoda Octavia» (2006 р. в.) за 43 тис. 385 грн. На наш погляд, як і на думку фахівців сайту «АвтоРіа», вартість на автівку такого класу занижена приблизно в чотири рази. Із 2017 року Павло Бич орендує в Тернополі квартиру площею 55 «квадратів».
Значну суму родина депутата тримає під «матрацом». Голова сімейства – 190 тис. грн. і 4 тис. доларів, його дружина, Анжеліка Олександрівна, – 14 тис. доларів.
Єдина жінка у фракції «Солідарність» Ліна Прокопів у статусі депутата придбала за 49 тис. грн. автомобіль «FORD FOCUS» (2013 р. в.). Знову ж таки вартість такого авто на спеціалізованих автосайтах у середньому 190-200 тис. грн., тобто разів у чотири більше, ніж зазначено в декларації. Що цікаво, пані Ліна перед тим як придбати американське авто, продала одразу два власних автомобілі –«RENAULT MEGANE» та «VOLKSWAGEN CADD», виручивши за них 303 тис. 971 грн.
Не залишився обділеним в останні роки і чоловік пані Ліни, Руслан Юрійович, котрий оформив на себе дві земельні ділянки, одну – в Тернополі, іншу – в приміському Петрикові. А у травні 2020 року Ліна Прокопів отримала дохід у сумі 70 тис. 005 грн. від відчуження нерухомого майна. У декларації вона не повідомила, що саме було продано, очевидно, це земельна ділянка або дача.
Значні суми родина тримає у готівці. Ліна має під «матрацом» 300 тис. гривень, 10 тисяч євро та 4 тисячі доларів, а її чоловік – пів мільйона гривень та 11 тис. доларів.
Починав каденцію у фракції «Солідарність» Тарас Білан, однак згодом його з неї виключили. Нині від позафракційний депутат і головний опозиціонер міського голови Сергія Надала. Однак ми вирішили проаналізувати і його статки, адже він кілька років мав безпосереднє відношення до цієї фракції. В автопарку Тараса Богдановича є три автомобілі, два з яких придбані за теперішньої каденції. У 2017 році депутат за 25 тис. грн. прикупив старенький «VOLKSWAGEN TRANSPORTER» (1987 р. в.), а у 2018-му за 120 тис. грн. – «Renault Sandero» (2013 р. в.). Остання автівка на автосайтах вартує від 180-ти до 240 тис. грн.
Депутат повідомляє, що він безробітний, основні ж доходи отримує його дружина Тетяна Степанівна, яка працює в головному управлінні Пенсійного Фонду України в Тернопільській області. Минулоріч вона заробила 117 тис. 688 грн., у той час як Тарас Білан усього 890 грн. на державному заводі «Промінь». Проте гроші на життя депутат має, адже у готівці тримає 45 тисяч доларів. Очевидно, він їх заробив, коли свого часу працював у США.
Іван Білий
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", декларації депутатів, новини Тернополя