Останнім часом усе частіше зустрічаю людей, котрі хваляться правильним харчуванням. Жодних жирів, лише корисні вуглеводи. Спорт, заняття гімнастикою і (увага!) нетрадиційні методи лікування, які базуються на вживанні природніх жирів. Одним із них є козяче молоко. Саме так, адже століття говорять про його неймовірно чудовий вплив на організм із середини та ззовні. Сьогодні ми розкажемо, як укріпити свій імунітет, споживаючи козяче молоко.
«Козяче молоко позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт»
Безумовно, козяче молоко – чудовий продукт, багатий на вітаміни й мінерали. За своєю природою воно нагадує людське, оскільки містить бета-казеїн, тому більше відповідає нашим потребам, ніж інші види молока. У його складі – вітаміни А, В1, В2, аскорбінова кислота, якої, до речі, в козячому молоці значно більше, ніж у коров’ячому. Надзвичайно важлива властивість козячого молока – вміст вітамінів В12, D і кальцію. Воно дуже жирне, однак жир цей легко засвоюється. Козяче молоко, як і будь-який продукт харчування, може завдати як шкоди, так і користі. Важливо знати, як правильно його споживати. У такому молоці високий вміст мінералів і жирів, тому людям, у яких нездорові нирки або сечовивідні шляхи, слабкий шлунково-кишковий тракт, варто пити його обережно. Для дітей до року воно теж занадто складний продукт для засвоєння. А от малятам після року козяче молоко принесе багато користі, якщо знову-таки не давати його дитині забагато і занадто часто.
– Уже сьомий рік я споживаю козяче молоко. Сталося це після того, як у мене діагностували цукровий діабет. Хвороба не з приємних, підкралася вона дуже непомітно, тепер борюся з нею цікавим методом. Пройшов різноманітні терапії, їздив за кордон, але кожна з них завершувалась негативно, показники наче приходили в норму, але інші органи починали давати збій. Двічі на рік лежав у стаціонарі, потім це тривало частіше. Руки опускалися, бо діабет не давав спокійно жити. На той час працював машиністом. Коли питання з роботою стало ребром, розрахувався і впав у так звану депресію. Зустрілися хороші люди, які порадили взяти себе в руки і пити козяче молоко. Посміявся та й годі. Але з часом почав практикувати такий метод лікування. Скоріше це не лікування, а підтримання організму в тонусі. Купую молоко двічі на тиждень по два літра. Через день за годину до обіду випиваю 100 грамів молока. Вечеряю близько сьомої вечора, якщо не встиг, уже не їм нічого, але за пів години до сну випиваю 200 грамів молока. І так чергую. Один день 200 грамів перед обідом, а на вечір – 100, іншого дня навпаки. Інколи буває, що випиваю і по 200 грамів. За три місяці такого споживання став почуватися краще. Аналізи потихенько почали приходити у норму. Це мій метод підтримання організму, але обов’язково варто радитись із лікарем, – розповідає пан Григорій Мушолок.
Народна медицина рекомендує вживати козяче молоко при анемії, безсонні, мігрені. Воно відмінно відновлює сили після довготривалих хвороб, стресів і значних навантажень, позитивно впливає на ШКТ. Козяче молоко дуже корисне для людей, які страждають різними серцево-судинними захворюваннями. Адже в ньому багато калію, який необхідний для правильного функціонування серцевого м’яза.
– Коли донечці було три місяці, у мене почало зникати грудне молоко. Для мене це був потужний стрес, адже переходити повністю на штучне годування я не хотіла. Перепробувала усі способи, аби налагодити грудне, і не виходило. Розчарувалася повністю, бабуся радила давати дитині розведене козяче молоко. Звісно, я не погодилася, адже педіатр заборонив таке робити. Коли руки опустилися повністю, я спробувала сама пити козяче молоко. Ніколи раніше не споживала цього продукту. Але після того, як я двічі на день пила його, мої груди стали наповнюватись молоком. Це для мене був справжній шок, адже не думала, що такий експеримент справді буде вдалим. Я годувала дитину до двох років. І пила козяче молоко щодня по пів склянки. Зауважу, що у дитини не було здуття, проблем із животиком, і зараз Марічці три рочки, я її навчила пити козяче молоко, звісно, не щодня і в помірній дозі, але я на собі перевірила його користь і хочу, щоби дитині воно й надалі приносило здоров’я,- додає Аліна Стригуба.
Козяче молоко є найпотужнішим імуномодулятором, оскільки до його складу входить велика кількість сіалової кислоти. Саме вона є ключовою ланкою людської імунної системи і дозволяє організму успішно боротися з різними інфекціями і захворюваннями. Регулярне вживання козячого молока допоможе стимулювати імунітет і зробить захисні сили організму потужними.
На думку тернопільських панянок, котрі використовують козяче молоко у косметології, воно має ідеальний тонізуючий ефект для шкіри зони декольте та рук. Для обличчя даний продукт не підходить, оскільки залишає жирну плівку, а ось на ніч протерти руки та зону декольте козячим молоком, розведеним водою у співвідношенні 50 грамів молока і 25 грамів води, буде прекрасним вибором, аби втримати пружність шкіри та уникнути сухості.
«Важливо підходити до тварини в гарному настрої»
У с. Великі Гаї мешкає Ольга Баранишин. У жінки сім гарненьких козенят, усі вони чисті та доглянуті, а тримати їх у «дисципліні» допомагає жінці вірний собака Дунай.
– Козочки у мене давно. Я їх дуже люблю. Говорю з ними, не кричу, не сварю. Всі послушні. Коли кажу, що не можна далеко йти, не йдуть. Є у мене клієнти, які давно купують молочко. Вони бачать, де кози у мене живуть та як я їх дою, тому й приїжджають не один рік. До кожної худоби треба гарно ставитися, тоді вона буде давати вам гарний продукт, а якщо кричати, бити її, то вона так само буде ставитися й до вас. Годую їх, гладжу. Їдять вони у мене все. Запарюю рис, травичка, соломка, водичку дуже люблять пити. Не люблять виходити на дощ, бояться. Перед тим, як доїти кіз, балакаю до них. Переважно це в обідню пору.
За час, поки тримаю кіз, не стикалася з тим, щоби вони хворіли. Багато кажуть, що коза мало що розуміє, заперечу, адже вони навіть відчувають, як я почуваюся. До них треба підходити обов’язково в хорошому настрої, тоді й тварина буде слухняною. Перед тим як доїти своїх кізочок, обов’язково треба вимити вим’я, руки також повинні бути чисті, і посуд, у яке збирається молоко. Якщо кажуть, що козяче молоко специфічно пахне, то швидше за все воно набирає запаху стайні, в якій перебуває тварина. Тому дуже важливо, щоби кози знаходились у чистому хліві, не топталися по своїх екскрементах та мали чисте, сухе місце для ночівлі, – розповідає Ольга Баранишин.
За словами пані Ольги, коли коза чекає козенят, догляд за нею варто змінити. Сам окіт у них протікає легко і триває понад п’ять місяців. За цей період господарі повинні приділяти належну увагу харчуванню кози. Підготувати місце для пологів. Під час вагітності не слід економити на харчуванні кози. Годувати її необхідно чотири рази на день. Також козу, яка чекає козенят, варто тримати окремо від інших тварин, адже інколи агресія інших кіз може погано вплинути на самопочуття тварини та її потомство. Бували випадки передчасних пологів та смерті козенятка.
– Якщо ви помітили за козою, яка чекає дітей, слабість, коли вона активно бекає і шукає собі тихе темне місце, це означає, що скоро у неї почнуться пологи. Якщо коза носить одне козенятко, то воно може народитися пізніше, а якщо двоє і більше, то вони народжуються швидше. Перед самим процесом коза лягає на бік і наче робить собі гніздечко. Переважно вона обходиться без втручання людини, але, звісно, краще, якщо поблизу буде ветеринар, аби уникнути ускладнень, – каже пані Ольга.
За своєю природою кози не вибагливі у догляді, однак це не означає, що варто ним нехтувати. Якщо ви вирішили обзавестися маленьким козенятком, обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром. Якщо купівля відбувається через друзів чи знайомих, ви повинні бачити, в яких умовах перебуває матір-коза, чи належно вона харчується і чи дотримуються господарі гігієни під час доїння. Для тримання кози треба мати хлів, у якому не буде протягу, тварина повинна спати на чистій сухій соломі, варто приділити увагу поведінці кози у перші тижні від покупки, трапляється так, що тварина не може прижитися на новому місці. Клітка повинна мати достатньо місця, аби коза мала змогу розвернутися та походити. На пасовисько не слід випускати тварину одну. Також проконтролюйте, чи немає на галявині гострих предметів, грибів невідомого походження.
Через карантин на даний час купити козу дуже важко. Цінова політика на маленьких козенят коливається від 700 до 2500 грн. Дорослу козу можна придбати за ціною від 1700 грн. Маленькі цапки дешевші у ціні, їхня вартість коливається від 600 до 1700 грн. а от дорослий цап вартує щонайменше 1800 грн. Якщо ви вирішили обрати козу певної породи, то обов’язково варто звернутися до фахівця та проконсультуватися, за якими критеріями купувати такого роду тварину. До прикладу, анголонубійська коза вартуватиме не менше, ніж 2000 гривень.
Отже, з вищепереліченого зробимо висновок, що пити козяче молоко справді здорово та корисно. Адже підтримувати імунітет природнім джерелом вітамінів куди краще, ніж вітамінами з аптеки. Але застерігаємо: перш ніж пити козяче молоко та набиратися сил, варто проконсультуватися з лікарем, а особливо, якщо ви починаєте давати його дітям. Впевнитись, чи є у вас переносимість молочних продуктів, варто, а також не забувайте кип’ятити молоко.
Чим корисне козяче молоко? У козячому молоці містяться жири, білки, вуглеводи. Воно має багато кальцію, магнію, фосфору, калію, марганцю (17мкг), міді, (20мкг). Вітаміни: А, В6, В12, С, D, E. Молоко кози містить у собі аскорбінову кислоту, а також велику кількість вітаміну D. Тому дітям дають пити розведене козяче молоко для профілактики рахіту. |
Соломія Вершигора
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", козяче молоко, новини Тернопільщини