Вона має три спеціальності – педіатрія, фтизіатрія та управління охороною здоров’я, була начальником медичної служби полку Національної гвардії України, а зараз займається приватною практикою у сфері психосоматикки. У лікаря Наталії Ніколаєвої – понад 20 тисяч підписників у Фейсбук, а запис на прийом сягає кількох місяців. Вона розвінчує стандартні медичні практики і не боїться критикувати чиновників МОЗ. Сподіваємося, поради цього унікального лікаря допоможуть і нашим читачам.
«Артроз – це дистрофічне захворювання суглобів, пов’язане з повільною дегенерацією і руйнуванням внутрішньосуглобного хряща. У народі його називають “відкладенням солей”, але до солей він відношення не має, хоча порушення сольового обміну має місце.
Офіційна медицина, як це часто буває, не може сказати точної причини, бо іноді артроз виникає після травм або запалення суглоба в анамнезі, а іноді й без нічого. Тоді пишуть “вікове”. Хоча я бачу в себе на діагностиці схильність до артрозу навіть у деяких дітей і досить часто. Тобто це така вроджена особливість організму, але проявляється вона вже у зрілому віці при збігу всіх обставин.
Страждають найчастіше суглоби нижніх кінцівок: колінні, тазостегнові, але саме захворювання системне.
Специфічного лікування, як ви знаєте, немає, і багато наших лікарів кажуть пацієнту: “Це не лікується нічим, це назавжди – йдіть збирайте поки гроші на операцію”.
Але якщо немає ліків, то це не означає, що артроз – це вирок і від нього немає порятунку. Де немає ліків – там є психосоматика і спосіб життя. З них я би взагалі починала в більшості випадків.
Так ось, я вам відкрию таємницю: справжня причина артрозу в психосоматиці здорової людини-лікаря – це прихована лінь. Або явна. Яка хочете. У прямому і переносному сенсі.
Все просто: якщо суглоб не рухається, хрящ із часом поступово вмирає. Цьому, звичайно, сприяють всілякі шкідливі агенти: алергічні, інфекційні чи механічні – травма або надмірне навантаження. Але це системне захворювання, навіть якщо спочатку воно проявляється на одному суглобі. Я бачу зміни у всіх, просто якийсь суглоб «вистрілить» першим.
Харчування суглобового хряща відбувається тільки завдяки синовіальній рідині, тобто внутрішньосуглобній, а виробляється вона тільки під час руху суглоба синовіальною оболонкою хряща. Крім того, там важливий біохімічний склад, але не будемо заглиблюватись.
Коло замкнулося.
Отже, єдиною профілактикою і лікуванням початкових стадій артрозу є зарядка. Харчування теж важливе, особливо при зайвій вазі. І психологічний портрет теж є, але це все йде в основному в комплекті з іншими захворюваннями, зокрема змінами підшлункової, часто – нирок і судин із серцем.
Але почніть хоча б із зарядки. І тоді ви зрозумієте, чому я називаю лінь причиною. Ви знайдете сотні відмазок і відмовок, ви будете говорити, що все не так, і ви багато рухаєтеся по дому, ходите на роботі і рачки стоїте на городі. Що ви дуже втомлюєтеся й так і вам не до зарядки.
Але якщо ви все-таки себе змусите, то рівно через три дні будете шукати причину, чому саме сьогодні ви ніяк не можете приділити собі 20 хвилин часу. Посперечаємося?
Звичайна суглобова зарядка: обертання в кожному суглобі наскільки це можливо. Навіть якщо болить. Тим більше, якщо вже болить – щадні плавні рухи щодня. Хрумтить – пора починати ще вчора. Чи не хрумтить ще – починайте, поки не захрумтіло. 15-20 хвилин в день – і вже за тиждень ви відчуєте результат. Але це назавжди. Щоденна зарядка – це ваш вирок тепер. Замість артрозу. Якщо захочете щось змінити. А ні – шукайте причини, чому у вас не вийде, чому ви така особлива людина, що вам це не підійде, ви пробували – не допомагає. Тільки мені цього не розповідайте».
Далі буде…
Джерело: Тижневик "Номер один"