«Номер один» минулоріч уже піднімала тему будівництва висотки на дитячому майданчику і частині прибудинкової території, що на вулиці Євгена Коновальця, 20. Тоді депутат-мажоритарник із фракції ВО «Свобода» Ігор Костюк обіцяв не допустити цього нахабного будівництва. Однак, схоже, партійна необхідність взяла гору і вся фракція депутата на останній сесії міської ради 26 червня дружньо проголосувала за дану будову.
Зухвала та аморальна земельна «схема» влади Тернополя реалізовувалась протягом останніх півтора року. 10 жовтня 2018-го міський голова Сергій Надал і 23 депутати надають дозвіл на розробку проєкту землеустрою площею 960 кв. м із безкоштовної передачі ділянки для будівництва приватного будинку громадянину Юрію Богдановичу Максим’яку (засновник громадської організації «Центр інноваційних ідей»). Зазначимо, що це є порушенням, так як дана земельна ділянка, згідно з діючим Генеральним планом міста, не призначена для індивідуальної приватної забудови.
6 червня 2019 року міський голова Сергій Надал і 30 депутатів затверджують безкоштовну передачу земельної ділянки площею 960 кв. м громадянину Максим’яку Ю.Б. для будівництва приватного будинку. Далі змінюється власник даної земельної ділянки. Юрій Максим’як продає або дарує безкоштовно отриману ділянку Сергію Дзюбі. З відкритих джерел дізнаємося, що цей добродій є засновником іншої громадської організації – «Інваліди війни та ветерани АТО міста Хмельницького».
А крапку в цій півторарічній епопеї поставили 26 червня 2020 року. Майже дев’ять місяців тому проєкт рішення був підготовлений, але не виносився на сесію. Очевидно, ніхто не хотів брати на себе відповідальність. І ось цей час настав. 32 депутати міської ради голосують за внесене з голосу міським головою Сергієм Надалом рішення (у порядку денному його не було), яким змінюють цільове призначення безкоштовно наданої земельної ділянки: з «будівництва приватного будинку» на «будівництво багатоквартирного будинку». Це рішення дає можливість будувати багатоквартирний будинок на земельній ділянці з зеленими насадженнями поряд зі стадіоном загальноосвітньої школи №23. Хоча й до сьогодні ділянка слугувала дитячим майданчиком та прибудинковою територією.
Дехто із місцевих жителів не усвідомлює, що під їхніми вікнами збираються збудувати висотку, і ще надіється, що їхній депутат допоможе вирішити це «непорозуміння». Якби хотів щось реальне зробити в цьому напрямку, то точно б це зробив, адже за його ініціативи в грудні 2019 року була створена комісія, але жоден із місцевих жителів не був обізнаний ні про неї, ні про те, що вона приймала. Також слуга народу міг би хоча б повідомити мешканців, яке рішення будуть ухвалювати на сесії 26 червня, адже на фракції ці питання узгоджуються і пан Костюк не міг не знати про нього. Нині ж уже пізно руками махати. Це вже не «непорозуміння», а остаточне рішення щодо будівництва висотки впритул із будинком на вулиці Коновальця, 20, який впору визнавати аварійним, адже після забивання палів на сусідній багаторівневій парковців у будинку пішли тріщини. Збирали комісію, ліпили маяки, а через зиму ЖЕК, очевидно не випадково, зробив у під’їзді ремонт, щоби заліпити тріщини по маяках. І на тому сталося. Але влада одним ремонтом під’їздів не обмежилася. Щоби відвернути увагу місцевих мешканців від теми цієї зухвалої будови, їм кинули «цукерочку» у вигляді ремонту проїзної частини біля їхніх під’їздів й облаштування еко-парковки. І поки власники автотранспорту «воювали» за парко-місця біля своїх під’їздів, тишком-нишком депутати ухвалювали рішення, щоби забудувати частину їхньої прибудинкової території. Подвійно прикро, що за це рішення на останній сесії позитивно проголосували не лише «свободівці» та «бепепешники», які давно грають під дудку мера, а й так звані опозиціонери – фракція «Самопоміч» та інші, хоча всі дуже добре знали, у чому суть цього питання, адже конфліктна ситуація на вустах щонайменше останній рік. Але, видно, останні місяці каденції роблять своє і депутати, які донедавна ще були за народ, дерибанять усе, що можна.
Що цікаво, прибудинкову територію, яку вже запланували під будівництво, і до цього часу обслуговує ПП «Люкс», хоча історія щодо передання ділянки у приватну власність тягнеться понад півтора року. Свого часу в приміщенні ЖЕКу відбувалися збори і це питання піднімалося. Його директору Степану Гевку я поставив запитання: чи буде обслуговуюче підприємство судитися з міською радою, адже вона на прибудинковій території житлового будинку, який знаходиться в обслуговуванні ЖЕКу, виділила землю приватнику, навіть не спитавши їх. Відповідь Степана Васильовича була очікуваною і, звичайно, негативною, адже ЖЕК лише користувач землі, а її власник – орган місцевого самоврядування, і він може з цієї землею вчиняти будь-які дії на свій розсуд.
І на закінчення. Кілька днів тому наше видання розповідало, як поруч із майбутньою будовою активісти займалися прибиранням захаращеної території, навіть міський голова одягнув рукавички і на камеру теж щось там робив. З боку очільників міста навіть були розмови окультурити те місце й облаштувати сквер. Як бачимо, і це робилося, очевидно, лише для окозамилювання, щоби прикрити справжні схеми земельного дерибану міської влади.
Чи хтось її сьогодні здатен зупинити? Лише реальний супротив громади, яка мала би заставити міського голову та депутатів Тернопільської міської ради вчинити всі необхідні дії (включно з відміною ухвалених рішень, при необхідності звернутися до суду), щоби повернути ділянку у власність громади. І в майбутньому будь-які дії, пов’язані з даною земельною ділянкою, вчиняти виключно після обговорення з місцевими мешканцями…
Віталій Попович
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", забудова дитячого майданчика, новини Тернополя, схеми Надала, схеми тернопільської міської ради