Дрозофіли — маленькі комахи. Вони можуть жити на кухні протягом усього року, але найчастіше з’являються влітку та восени, коли дозрівають фрукти й овочі. Щоби позбутися мушок, можна застосувати декілька способів.
- Зробіть пастки
У миску або чашку налийте трохи оцту (не використовуйте білий оцет, а також різновиди сидру, такі як червоне вино, бальзамічний або яблучний оцет). Щільно закрийте поліетиленовою плівкою, зробивши в ній отвори. Через них дрозофіли потраплятимуть у пляшку, із якої не зможуть вибратися.
Інший варіант пастки: у банку із приманкою вставте воронку з аркуша паперу. Поставте пастку в те місце у приміщенні, де найбільше мушок.
Бананова пастка
Створіть ту ж пастку, що й вище, із лійкою та банкою, тільки на дно покладіть шматочок дозрілого банана або іншого фрукта.
- Прибирайте вологі рушники
Не залишайте на столах вологі рушники, оскільки вони можуть стати живильним середовищем для плодових мух.
- Не залишайте стиглі плоди на столі
Як тільки стиглий плід починає підгнивати, з’являються мушки. Дозріваючий плід вивільняє етанол, який і приваблює мух. Принісши продукти додому, добре їх вимийте. Зберігайте стиглі фрукти у холодильнику або загорніть їх у паперові пакети.
- Вчасно мийте посуд
Часто мушки відкладають яйця на залишках їжі, які накопичуються на брудних тарілках у раковині. Тому своєчасне миття посуду допоможе уникнути розмноження плодових мух.
- Заморозьте овочі та фрукти, які підуть на компост
Якщо ви готуєте компост, пам’ятайте, що рослинні залишки також залучають дрозофіл. Заморожування овочів та фруктів до того, як вони перетворюються на компост, вбиває мух та їхні яйця. Біля компостної купи розвісьте висячі пастки для фруктових мух.
- Використовуйте ефірні олії
Дрозофіли не люблять сильних запахів, тому спробуйте ароматизувати повітря натуральними оліями лаванди або кедра. Мушки також не люблять запаху ладану, лемонграсу та базиліка. Можна змочити ефірною олією невеликі шматочки тканини та покласти їх туди, де зберігаються фрукти.
Джерело: Тижневик "Номер один"