28 серпня Файне місто Тернопіль святкувало храмовий празник Успіння Пресвятої Богородиці. Вперше це відбувалося в умовах карантину. Не зважаючи на певні обмеження, тернополяни та гості міста отримали порцію свята. На основних локаціях побували й наші журналісти.
Свята Покрова оберігатиме українських вояків
28 серпня на території Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини урочисто відкрили монумент «Свята Покрова – опікунка українського війська».
Фундатором виготовлення монумента став світлої пам’яті Степан Шпак – уродженець села Верб’ятин Бучацького району. Передбачається щорічне проведення 14 жовтня біля монумента урочистих заходів з нагоди Дня Українського козацтва, створення УПА, Дня Захисника України.
Під час заходу відбулася церемонія нагородження відзнаками обласної ради та грошовими преміями воїнів Збройних Сил України – учасників сучасної російсько-української війни, а також родин, чиї сини, чоловіки та батьки загинули у боротьбі з російськими агресорами.
Тернополяни мають пам’ятати і знати своїх героїв
Алею світлої пам’яті тернополян, полеглих у російсько-українській війні, закладено на набережній ставу.
Вона – знакова, адже, водночас, є і пам’яттю, і нагадування про те, що війна триває.
Священнослужителі освятили камінь, встановлений на початку Алеї. Спільно з батьками героїв, військовослужбовцями, Сергієм Шакуном із Попасної, що на Луганщині, учасники дійства молились за тих, хто віддав життя у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Герої не вмирають!
«Бронзовий Тернопіль» поповнився найбільшою експозицією
На вулиці В’ячеслава Чорновола відкрили бронзовий макет ратуші. Це ще один елемент із серії «Бронзовий Тернопіль».
Окрім макету самої ратуші, в експозиції представлені найвідоміші будівлі (з ключами від них), які були в Тернополі у 30-40-х роках минулого століття.
Над проектом «Бронзовий Тернопіль» працюють художник, скульптор Дмитро Мулярчук, різьбяр, художник Володимир Дусан, архітектор Борис Солонін, краєзнавець Тарас Циклиняк, архітектор, 3-D-моделювальник Володимир Кріса.
Зазначимо, що це вже не перша бронзова мініатюра, адже в місті встановлено макети Парафіяльного костелу, площі Старий Ринок і Великої Синагоги, Першої державної Тернопільської гімназії.
«Алея зірок» поповнилася новими іменами
В рамках відзначення 480-ої річниці Тернополя «Алея зірок» поповнилася новими іменами видатних тернополян.
Свою зірку цього разу отримали родина художників Євген та Тамара Удіни, театрал Орест Савка, культурниий діяч Олександр Смик і телеведучий та волонтер Сергій Притула. Окрім вшанування відомих городян за їхній вагомий внесок у розвиток і процвітання міста, особлива колективна зірка цьогоріч з’явилася і всій медичній спільноті Тернопільської громади, адже від початку пандемії коронавірусу медики віддано і сумлінно працюють та, ризикуючи власним здоров’ям, щоденно рятують життя людей.
У тернопільському небі провели змагання повітряних куль
В рамках святкування Дня міста провели фестиваль повітряних куль “Файне небо”. Цей захід сподобався тернополянам чи не найбільше.
У ньому брали участь п’ять команд зі Львова, Києва та Кам’янця-Подільського.
Команди проводили показові виступи і змагались між собою. Такий фестиваль у Тернополі проводять втретє.
Батькам показали зброю, а діток вчили фехтувати
Тернополяни під час святкувань мали нагоду відвідати експозицію “Звитяги героїв України”.
На Театральному майдані пройшла виставка макетів зброї та костюмів Київської Русі, козацтва та УПА. Також для діток проводили майстер-класи з фехтування.
Як розповіли організатори експозиції, вона стала ще одним маленьким кроком для реалізації великої мрії – створення в нашому регіоні потужної бази каскадерів та акторів масовки для зйомок історичних сюжетів.
Джерело: Тижневик "Номер один"