Найсвіжіше:
• Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації
rss

Легкі гроші легкими не бувають


Опубліковано: 4 Вересня 2020р. о 11:00

Тернополяни стали жертвами чергової фінансової піраміди

Обвалилася чергова фінансова піраміда. Постраждали і тернополяни

Служба безпеки України повідомила, що заблокувала діяльність фінансової піраміди «B2B jewelry», вкладниками якої стали понад 600 тисяч громадян, а обсяг привласнених коштів становить близько 250 мільйонів доларів. Повідомляється, що до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб, задіяно більше ніж 100 підконтрольних юридичних осіб.

Чому фінансова піраміда здавалася такою привабливою?

Компанія називала себе бізнес-проектом, але від початку її діяльності в ній були присутні всі ознаки фінансової піраміди. Відомо, що з березня цього року через карантин «B2B jewelry» перестала виплачувати гроші своїм вкладникам. Національна комісія із цінних паперів та фондового ринку застерігала українців від інвестування в цю компанію, адже вона мала всі ознаки фінансової піраміди: «B2B jewelry» забезпечувала прибутковість своїм вкладникам за рахунок залучення коштів нових клієнтів. Українців приваблювали величезним кешбеком (тобто, поверненням коштів) на покупки у своїх магазинах. Для прикладу, за покупку прикраси за 1000 гривень обіцяли повернути 1040 грн. Щоправда, ділили цей кешбек на 52 частини і виплачували протягом року.

Ще один продукт компанії – сертифікати, які «дають право» в будь-який момент отримати вироби із золота або срібла на номінал сертифіката, що стартує від 1 тисячі гривень. Сертифікат працював як депозит: по ньому клієнт міг отримувати 8% доходу. У «B2B jewelry» також був розвинений сітковий маркетинг. Кожен клієнт міг залучити до компанії знайомих чи родичів, за це він отримував бонуси з їхніх покупок – від 8 до 19% на тиждень (або 416% річних). Звідки при такому розрахунку в компанії очікувалися прибутки – незрозуміло.

Під брендом «B2B jewelry» працювала мережа із майже сотні фірмових магазинів ювелірного заводу «Шарм», розташованого в місті Ладижині під Вінницею. В Тернополі також працював магазин сумнозвісної компанії, щоправда, з початком карантину він закрився. Після повідомлення СБУ про блокування діяльності піраміди тернопільські вкладники прийшли під двері магазину. Там людям пообіцяли виплатити кошти, щоправда сріблом і за ціною втричі дорожче, ніж в інших ювелірних магазинах.

– Я здала в «B2B jewelry» гроші й інші люди так робили. Самі розумієте, в Україні не дуже високі статки, люди хочуть підзаробити. Я віддала свої кошти ще в лютому і мені здійснили тільки 1 виплату. Зараз віддають ніби сріблом, але мені не треба тих цяцьок, нехай гроші повернуть. Вони це срібло рахують втричі дорожче, ніж воно коштує в інших магазинах. Я пенсіонерка, старша людина і мені потрібні гроші, – розповідає тернополянка Ніна.

Організатори піраміди придбали собі цілий острів за гроші вкладників

Як з’ясувалося, організатори схеми придбали собі за гроші вкладників цілий острів Дніпровського каскаду із розташованими на ньому об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків вартістю понад 100 тисяч доларів кожен, коштовності та інше рухоме й нерухоме майно.

СБУ провела 48 обшуків у Київській та Вінницькій областях та в Одесі. Судом накладено арешти на майнові активи зловмисників – банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, зокрема оформлені на підконтрольних юридичних осіб.

За результатами слідчих дій буде ухвалено рішення про повідомлення підозри у шахрайстві з фінансовими ресурсами, легалізації (відмивання) майна, отриманого злочинним шляхом. Максимально можливе покарання – позбавлення волі на строк від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Швидше за все, люди не зможуть повернути свої гроші, адже фінансові злочини розслідувати дуже важко, а велика кількість потерпілих створює труднощі під час судового процесу. Зрештою, як показує практика, ініціатори та власники фінансових пірамід завжди ретельно планують свої злочини. Як приклад – діяльність усім відомої сумнозвісної піраміди «Хелікс», організаторів якої затримали на початку грудня 2016 року. Тоді до поліції звернулося понад півтисячі потерпілих, яких ошукали на суму більше 45 млн. грн. І не зважаючи на суспільний резонанс, гроші людям не повернули, а винні за ґрати так і не потрапили.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше