Найсвіжіше:
• Назавжди 28: ще одна болюча втрата для Тернопільщини • ТОП-корупціонер з Тернопільщини втік до ЗСУ • На Зборівщині чоловік самовільно перекрив дамбу • Кращі футзалісти Тернопільщини отримали відзнаки (фото) • На Запоріжжі загинув воїн з Тернопільщини • На Волині в обласному ТЦК знайшли мертвим голову ВЛК • На Сумщині загинув відомий боксер з Тернопільщини • 5 квартир у різних містах: декларація заступниці податкової Тернопільщини • На Тернопільщині розшукують уродженця Узбекистану • На Кременеччині п’яний водій скоїв ДТП і пропонував хабар • У Монастириську затримали чоловіка зі зброєю • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • На Тернопільщині деблокували проїзд між трьома областями • Лежав у калюжі крові: як у Тернополі рятували чоловіка (відео) • Екс-спонсор тернопільської «Ниви» таки увійшов до керівництва УАФ • Уродженець Тернопільщини став послом у країні ЄС • На Запоріжжі загинув воїн з Тернопільщини • 27-річна дівчина, яку жорстоко побили, померла в лікарні • На Тернопільщині у власність держави повернуть землі Нацпарку • У Тернополі зник 14-річний хлопець • У Тернополі обмежили рух транспорту через «Горбатий міст» • Тернополянин здійснив серію крадіжок з автомобілів • Будинок, квартира, 5 ділянок та авто: декларація керівника поліцейських Бережанщини • На Буковині судитимуть директорку АЗС за неякісне пальне • Керівники КП заробили на освітленні: тернопільський слід 
rss

Тернопільщина б’є рекорди по ковіду, лікарні переповнені інфікованими


Опубліковано: 9 Вересня 2020р. о 11:23

Святкування Дня Незалежності і Дня міста, встановлення рекордів та повітряні шоу пройшли «на славу». Завдяки цим забаганкам було порушено правила карантину. Люди геть забули за дистанцію та правила поведінки під час пандемії. Як наслідок, за останній тиждень захворюваність на коронавірусну інфекцію збільшилася вдвічі.

Станом на 8 вересня в області 192 нових випадки, і це лише за останню добу. Загалом від початку пандемії на теренах нашої області 7565 інфікованих. Лідирують по захворюваності Тернопільський район, тут 623 випадки (4 летальних), та Бережанський – 433 випадки (6 летальних). У самому Тернополі 2037 випадків, з яких 11 летальних. Серед тих, хто занедужав, люди різної вікової категорії. Страждає і медичний персонал. У лікарні швидкої допомоги вже не вистачає рук, аби допомагати новим пацієнтам.

– Не вистачає медичних працівників, тому ми можемо прийняти до медзакладу не більше ста пацієнтів. На стаціонарному лікуванні перебувають 12 медичних працівників, понад 30 знаходяться на амбулаторному лікуванні, – розповів керівник КНП «Тернопільська міська лікарня швидкої допомоги» Ярослав Чайківський.

Як повідомив головний лікар, у лікарні готуються до осіннього спалаху хвороби. Пан Ярослав повідомив, що медзаклад потребує волонтерської допомоги. Особливу увагу слід приділити одиноким людям, котрі хворіють, але не можуть попіклуватися про себе.

Нагадаємо, що 21 серпня під дверима Тернопільської лікарні швидкої допомоги утворилася черга із п’яти карет швидкої допомоги, які привезли хворих на коронавірус. Ці пацієнти потребували госпіталізації. Подейкували, що лікарня переповнена і ліжок не вистачає.

– У лікарні 135 ліжок для інфікованих пацієнтів. Якщо пригадати випадок двотижневої давності, то можу сказати, що так, черга справді була. Але ми всіх прийняли, всім пацієнтам надали допомогу, деякі вже навіть одужали й отримують лікування в домашніх умовах. Ми не могли обслужити одночасно всіх пацієнтів. Тому під вікнами лікарні утворилася черга із машин швидкої допомоги. Річ у тім, що ковід – це не таке захворювання, при симптомах якого допомога повинна надаватися негайно, без черги, нехтуючи заходами безпеки. У приймальному відділенні може знаходитись  лише один хворий. Медичний персонал повинен бути в захисному одязі. Тут питання до диспетчерської служби: чому якимось чином було знехтувано режимом привезення хворих, – розповів Ярослав Чайківський.

Із 18 серпня медичний заклад перепрофілювали в госпіталь для допомоги інфікованим на коронавірусну інфекцію. Лікарня виконує свою основну роботу – невідкладну ургентну допомогу, а також надає медичну допомогу хворим на ковід.

– Я би хотів наголосити, особливо це стосується сімейних лікарів, що лікарня щодня приймає інфікованих. Якщо ви даєте направлення на госпіталізацію, то не обов’язково цей процес затягувати до останнього робочого дня тижня. Є така нездорова тенденція, що у п’ятницю близько 16-ої години наплив хворих різко зростає. Можливо, це зумовлено тим, що хворий звернувся за допомогою до сімейного лікаря у понеділок, домашнє лікування не дало результатів, і йому слід звернутися до лікарів вищої категорії, – підсумував пан Чайківський.

Ярослав Чайківський укотре нагадує, аби люди не ставилися халатно до свого здоров’я. Щодня лікарі стикаються з коронавірусною інфекцією, яка загострює супутні захворювання. Інколи надати допомогу вкрай важко, подекуди й не можливо. Отож, аби вберегти себе, а також оточення, не слід нехтувати правилами, які постановила держава. А чого чекати у середині осені, коли погіршиться погода й інфікованих ставатиме все більше, годі й думати. Тому бережіть себе, дотримуйтеся дистанції та не відвідуйте місця скупчення людей. Захисні маски та антисептики завжди носіть з собою.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,




Новини
11 Квітня
10 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше