Найсвіжіше:
• Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною
rss

У Тернополі презентували новітні генератори-утилізатори


Опубліковано: 17 Вересня 2020р. о 10:15

Нещодавно наше видання піднімало тему оборонного державного підприємства «Промінь», яке на даний час не може повністю відновити свою роботу, оскільки розграбоване та знищене. Однак командою однодумців на чолі із професором Валерієм Федорейком підприємство зробило великий крок до свого відродження. У п’ятницю, 11 вересня, наші журналісти побували на «Промені» та стали свідками великої події –  презентації перших теплових генераторів-утилізаторів, котрі служитимуть для підігріву великих приміщень, сушіння зерна тощо. Що найцікавіше, їхня робота полягає у збереженні екології. Як, запитаєте Ви? Дуже просто – відповідають люди, котрі понад п’ять років розробляли план дій, які втілили цей масштабний проєкт у реальність.

«Теплова енергія з відходів у прямоточних генераторах-утилізаторах у 5-7 разів дешевша за традиційні джерела»

На базі науково-дослідної лабораторії ТНПУ та провідних наукових установ України під егідою Тернопільської ОДА було створено науково-технічний консорціум із впровадження інноваційних систем генерації альтернативної енергії з відновлювальних джерел. Перші пілотні проєкти на базі виробничих потужностей науково-виробничого об’єднання “Енергоощадні технології” повністю підтвердили напрацювання фахівців. Отримана теплова енергія з відходів у прямоточних генераторах-утилізаторах потужністю 2500 кВт була у 5-7 разів дешевша за традиційні джерела (природний газ, дизпаливо, пічне паливо). Розрахунки показують, що у масштабах України при впровадженні розроблених систем можна отримати одночасно соціальний, економічний та екологічний ефекти. Враховуючи той факт, що при виготовленні генераторів-утилізаторів використовується вітчизняний метал, електроприводи, вентилятори та інші комплектуючі, це дасть можливість розширити виробництво в суміжних промислових секторах економіки.

Таким чином на базі ДП «Промінь», незважаючи на всі перешкоди з боку «махрових» бюрократів в «Укроборонпромі», було виготовлено кілька таких генераторів. На даний час вони готові працювати на благо України.

На презентацію приїхали гості зі столиці та багато зацікавлених представників агрохолдингів. У всіх лише позитивні враження. Кажуть, що якби таких проєктів в Україні було більше, це б суттєво позначилось на бюджеті нашої країни.

Презентація теплогенераторів пройшла на високому рівні. Хочеться відмітити, що така «машина» створена й виготовлена з урахуванням 5-річного досвіду експлуатації її попередників у Хоросткові (про це наші журналісти розповідали у попередніх публікаціях). Презентований генератор-утилізатор є модернізований, модульного типу і складається з механізмів подачі палива, камери вихрового згорання, теплообмінника, вентиляторів, циклону очистки продуктів згорання та системи управління.

«Отримувати енергію з відходів, не наносячи шкоди екології, – можливо!»

Іван Іскерський

– Ми відвідали виробничі майданчики науково-виробничого об’єднання «Енергоощадні технології», де гостям було продемонстровано, як працюють наші теплогенератори-утилізатори з сушарками «Sukup». Одночасно вони побачили сховища для зберігання біовідходів та весь цикл виробництва екологічно чистої енергії. Дуже важливо, що українці все помацали своїми руками. Мало хто вірить, що з 2,5-3 тонн сміття можна отримати чисту енергію еквівалентну 1000 куб. м газу! Ми готові укладати договори з клієнтами на постачання дешевої теплової енергії з використанням наших напрацювань . Це передусім мало би бути цікаво комунальним  підприємствам. Наші пропозиції вже увійшли в обласну програму розвитку енергоефективності  і погоджені з провідними структурами ОДА, – розповіли директор НВО «Енергоощадні технології», кандидат технічних наук Іван Іскерський та головний конструктор проєкту Олег Каліщук.

Олег Каліщук

– Те, що робить команда Валерія Федорейка, заслуговує поваги, я би сказав навіть «знімаю капелюха». Мало хто знає, скільки потрібно вмінь та навиків, аби розробити такий комплекс, дати йому життя і до найменших дрібниць продумати технологію. Хотів би зауважити, що цей проєкт повинен жити! Більше того, держава зобов’язана давати «зелене світло» таким речам. Також хотів би звернутися й до органів місцевого самоврядування, адже розробка техніки такого масштабу впливає на процвітання краю, – говорить  доктор технічних наук, професор, директор інституту енергетики, автоматики та енергозбереження Віктор Каплун (м. Київ). 

Віктор Каплун

Перебуваючи на стажуванні в Німеччині понад 10 років тому, спостерігав, як бережно ставляться місцеві фермери до біовідходів. На сьогодні вони отримують близько 40% первинної генерації тепла з цього відновлюваного екологічно чистого ресурсу. Аналогічна ситуація у всьому Євросоюзі. В Україні «зелена» енергія ледь досягла 2%. Мені приємно, що в Тернополі серйозно взялися за біодиверсифікацію енергетики нашої держави. Це початок руху в правильному напрямку галузі! – наголосив директор « Західноукраїнської компанії» Іван Полянський (м. Дубно).

Іван Полянський

– Наша компанія багато років шукала сучасну технологію перетворення відходів в екологічно чисту енергію. На одному з наших елеваторів зберігається близько 3 тисяч тонн біовідходів, а це майже 1 млн. куб. м газу. Ми найближчим часом будемо піднімати питання в нашому холдингу про вилучення дорогого природного газу за допомогою генераторів-утилізаторів. Це патріотично й економічно вигідно, зменшує навантаження на довкілля, дає змогу створити додаткові робочі місця в нашій компанії, – говорить директор одного з найбільших елеваторів України ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» Андрій  Латаш.

Андрій  Латаш

Свою думку висловив і президент Асоціації теплиць України Євгеній Чернишенко. На його думку, така галузь має приносити не лише задоволення, а й прибуток.

Я вражений тим, що в Україні збереглися досі ті патріоти, котрі хочуть працювати на благо держави. Створювати робочі місця людям, розвивати промисловість. Напрямок, який обрала тернопільська команда однодумців,  дуже складний, але надзвичайно потрібний. Газ – це, безумовно, зручне  паливо, але воно дуже дороге, погодьтеся. І якщо є альтернатива, до того ж дешевша та нічим не гірша, чому цим не користуватися? Отримувати енергію з відходів, не наносячи шкоди екології, – дуже важливо. Вважаю, влада повинна повернутися обличчям до таких напрацювань і розуміти, що саме сільське господарство робить величезний вклад у бюджет, то чому б не посприяти розвитку такого виробництва? – підсумував керівник найбільшого в Україні комбінату «Тепличний» Євгеній Чернишенко.

Євгеній Чернишенко

На самій презентації нікого з тернопільської влади не було. Чи це через свою зайнятість, чи, можливо, через захворюваність, однак чиновники не змогли побачити на власні очі, як працюють теплогенератори та чим вони можуть бути корисні не лише нашій області, а й цілій Україні. На жаль…

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
24 Листопада
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше