Студенти навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету Іван Ванкевич та Мирослав Корицький повернулися із семестрового навчання за програмою обміну DAAD у Дрезденському технічному університеті (Німеччина).
Молоді люди зацікавились німецькомовною освітньою програмою з «Міжнародної економіки» ще з першого курсу. Навчаючись на українсько-німецькій факультет-програмі, студенти мали можливість зрозуміти складні взаємозв’язки між національною економікою, регіональними та глобальними економічними структурами. У результаті вони набули навичок аналізу змісту актуальних економічних процесів, розпізнавання проблем і пошуку шляхів їх вирішення, мали можливість отримати мовну підготовку, а також вивчати економічні дисципліни німецькою мовою. Викладання фахових предметів здійснювалось за участі професорсько-викладацького колективу Західноукраїнського національного університету та професорів Дрезденського технічного університету.
«Упродовж навчання в ЗУНУ ми опанували німецьку мову, а на третьому курсі нам запропонували тижневе навчання з німецьким професором А. Кемінцом. Він читав лекції німецькою, а після завершення курсу ми складали тест. Наші результати були хорошими і ми отримали запрошення на навчання в Дрезденський технічний університет», – зазначає Мирослав Корицький.
Лекції та практичні заняття, які читають представники Дрезденського технічного університету в класичному університеті Тернополя, дозволяють познайомитися з академічними традиціями, методами викладання та фаховою специфікою університетської системи Німеччини та підготуватися до семестрового навчання у Дрездені.
Керівник українсько-німецької факультет-програми ННІМВ ім. Б. Д. Гаврилишина Ольга Царик розповідає: «Багато матеріалу студенти опановують самостійно, працюють дуже наполегливо, щоб отримати хороший результат. Знання з економіки та математики – у пріоритеті. Однозначно, що потрібно добре знати німецьку мову. Але ті юнаки і дівчата, які їдуть на навчання за програмою обміну, мають можливість приїхати у Німеччину перед початком семестру і у мовному центрі безкоштовно покращити рівень володіння мовою. Також в університеті практикується вивчення іноземної мови у тандемі: німецький студент вивчає українську, а український – німецьку. Навчальний процес організований таким чином, що більшість завдань виконується у групах, де оцінюється колективний результат. Освітня діяльність сфокусована на дослідницьких роботах, студента менше контролюють, а більше виховують відповідальність. Після успішного завершення навчання на програмі слухачі отримують сертифікат, який дає можливість навчатися в магістратурі Дрезденського технічного університету».
«Навчання мені дуже сподобалося: нові форми роботи, цікавий підхід викладачів до освітнього процесу, різноплановість знань. Щодо недоліків – незадовго після початку навчального семестру розпочався карантин. Доводилося слухати лекції та виконувати практичні завдання, перебуваючи у гуртожитку без прямого зв’язку з викладачами та одногрупниками», – говорить Іван Ванкевич.
У майбутньому Іван та Мирослав планують завершити навчання в ЗУНУ, а на магістратуру вступити в один з німецьких університетів.
Студентам, які хочуть взяти участь у програмі обміну DAAD, хлопці рекомендують не гаяти часу, вчити мови та вже з першого курсу цікавитись програмами міжнародного обміну!
Поспілкувався зі студентами ректор ЗУНУ Андрій Крисоватий, поцікавився особливостями навчання у Дрезденському технічному університеті, акцентував увагу на інтернаціоналізації та інтегрованій іншомовній освіті, адже українсько-німецька факультет-програма з «Міжнародної економіки» готує студентів до подальшої академічної та професійної кар’єри у сфері міжнародного бізнесу.
Джерело: Тижневик "Номер один"