У 2021 році випускники шкіл зможуть складати зовнішнє незалежне оцінювання із п’яти навчальних предметів. Тестування буде проводитися з української мови, української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької та іспанської мови.
19 січня закінчилася реєстрація на пробне ЗНО. На Тернопільщині станом на 15 січня 4306 учнів успішно зареєструвалися на пробне ЗНО, але ця цифра щохвилини зростає. Через пандемію учасник зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО в очному режимі. Тестування з усіх навчальних предметів відбудеться 10 квітня 2021 року. Також зареєстрований учасник зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів, які входять до переліку ЗНО-2021, та пройти ще одне тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.
На даний час графік проходження основного ЗНО є таким: 21 травня – тестування з хімії; 24 травня – з іспанської, німецької, французької мов; 25 травня – з англійської мови; 28 травня – з математики; 1 червня – з української мови, української мови та літератури; 4 червня – з історії України; 5 червня – з географії; 7 червня – з фізики; 10 червня – з біології.
Державна підсумкова атестація у 2021 році буде проводитись у формі ЗНО. Школярі мають складати ДПА з таких предметів: українська мова, математика, історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова – за вибором учня), один із навчальних предметів зі списку: історія України або іноземна мова , біологія, географія, фізика, хімія (за вибором учня).
Бали ж будуть рахуватися по-різному. На ДПА результати переводять в оцінку від 1 до 12 балів, а на ЗНО – у 100-200 балів. Випускники, які будуть складати ЗНО з української мови та літератури, отримають аж три оцінки: за ДПА, за ЗНО з української мови та за ЗНО з української мови і літератури. А якщо випускник здасть лише ЗНО з української мови, то отримає оцінку з ДПА та ЗНО з мови.
– З першого лютого розпочинається основна сесія для реєстрації учасників до складання тестування. Триватиме вона до першого березня. ЗНО-2021 має певні особливості. Це викликано реформами в освіті, які тривають досі. Цього року обов’язковим предметом є українська мова, математика, третій предмет – за вибором учня і четвертим може бути іноземна мова. У цьому році розділили два предмети – це українська мова та література. Раніше учні здавали два предмети одночасно, цього року окремо. Це зумовлено тим, що завдання тісно перепліталися і дітям складно було орієнтуватися, внаслідок цього було багато критики. Математика також має свої особливості. Буде представлено два зошити, один з яких стандарт, інший із профільним рівнем. Та дитина, котра обирає рівень стандарт, матиме оцінку лише за ДПА.
Цього року можна буде вступати на будь-які спеціальності до ЗВО за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання 2018-го, 2019-го, 2020-го та 2021 років, – розповідає заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.
Сертифікаційна робота з української мови міститиме 40 завдань. Триватиме тестування 150 хвилин. А робота з української мови та літератури матиме 77 завдань (24 завдання з літератури та 39 – з української мови, а також 4 завдання з української мови з наданням письмової відповіді). Триватиме тестування 210 хвилин.
Сертифікаційна робота з біології має 50 завдань різних форм: 38 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 8 завдань на встановлення відповідності та 4 завдання з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей. Результати ЗНО з біології буде оголошено до 25 червня. На виконання завдання учасник цього ЗНО отримає 150 хвилин.
Робота з фізики має 38 завдань різних форм: 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 4 завдання на встановлення відповідності або “логічні пари”, 14 завдань відкритої форми з короткою відповіддю.
Результати ЗНО з фізики буде оголошено до 22 червня. На виконання завдання учасник отримає 180 хвилин.
Іванка Біла
Джерело: Тижневик "Номер один"