Найсвіжіше:
• На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень
rss

Громада Тернополя від оборудки з комунальним майном втратила 60-100 мільйонів


Опубліковано: 12 Лютого 2021р. о 21:00

Багатоходова комбінація, яку організувала верхівка Тернопільської міської ради для виведення з комунальної власності величезного об’єкта у спальному районі Файного міста, доходить до логічного завершення. За скромними підрахунками експертів із громадського середовища, від цієї оборудки місто втратить від 60 до 100 мільйонів гривень.

Територія колишньої МШЕД незабаром буде забудована

Доведення до банкрутства

Початок цієї історії веде в «сиву давнину». Десь у 2011-12 рр. влада Тернополя вирішила, що територію комунального підприємства «Міська шляхово-експлуатаційна дільниця» (МШЕД) можна забудувати і добре на цьому заробити. Для початку слід було довести підприємство до банкрутства. МШЕД усе своє свідоме життя займалася прибиранням міста: зимою – від снігу, в іншу пору року – від багнюки. Вона мала значний автопарк (щоправда, трішки застарілий) і доволі великий колектив, у якому в кращі часи працювали 230 людей. Втілювати в життя доведення до банкрутства КП доручили «свободівському» депутату на той час Тернопільської обласної ради, кризовому менеджеру Андрію Козаку, котрого у 2012 році призначили директором підприємства. Водночас заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський привів у Тернопіль фірму, яка замість МШЕД мала перебрати на себе функцію із прибирання міста. Працівникам комунального підприємства було до сліз прикро, коли техніка волинських конкурентів заїхала на їхню територію. Хоча й технікою це назвати було важко – кілька китайських міні-тракторців, які навіть номерних знаків не мали. Ця так звана фірма і її техніка «аукнуться» Тернополю через кілька років. Але про це згодом.

Конкурувати з волинянами, яких, правда, зобов’язали зареєструватися в Тернополі, тернопільським комунальникам було не під силу, адже у МШЕД працювали «по-білому», на відміну від опонентів. Та й коли проходили тендери на ті чи інші види робіт (гості з Луцька у 2013 році отримали свій перший підряд на тернопільські дороги вартістю 16 млн. грн., а з роками ця сума зросла майже до 25 млн. грн.), наперед усі знали, хто має виграти. Близько року працівники МШЕД билися, як риба об лід, але нічого зробити не могли. Їм давали «подачки» у вигляді субпідрядів, але уже тоді було зрозуміло, що це кінець. Під час революції Гідності працівники ще намагалися збурити громадськість, довести свою потрібність  місту, що вони мають відповідні матеріально-технічні засоби і людський ресурс, яким можна справитися з будь-яким обсягом робіт, що вони як комунальна служба могли б і в борг працювати, якщо з бюджетом були проблеми… Головне, щоби місто було чистим і його мешканці не відчували дискомфорту.

Але це був крик душі у пустелі байдужості. Верхівка влади Тернополя мала свої плани і почала реально втілювати їх у життя. Фактично у 2015 році МШЕД як суб’єкт господарювання припинила свою діяльність. Більшість техніки віддали конкуренту, люди звільнилися – хто пішов на біржу, хто працевлаштувався у приватні ЖЕКи, практично ніхто з них не пішов працювати на конкурента. Та й не потрібні були волинській фірмі працівники…

Так тривало до снігового колапсу в листопаді 2016 року. Більшість тернополян пам’ятають, як наш мер Сергій Надал навіть фотографувався із лопатою, наче сам розгортав територію біля міської ради. Місто було декілька днів повністю паралізоване, бо… прибирати було нікому і нічим. Виявилося, що так звані волинські комунальники на роботу брали людей з біржі праці, і то за необхідності, техніку орендували, а власної майже не мали, хоча за актами виконаних робіт гроші начебто витрачали немалі. Однак міський голова лише посварив пальцем у бік волинян, забрав їхні підряди й віддав іншим структурам, а також показово звільнив начальника управління ЖКГ. Тоді знову згадували про МШЕД і її техніку, але назад дороги вже не було… 

«Прокладці» погоджують приватизацію

Усунувши з орбіти шляхово-експлуатаційну дільницю, почалося «розпилювання» її території. Спершу віддали забудовнику землі, які знаходилися на одній із її частин, далі – від адміністративного приміщення та гаражів. Нині там активно ведеться будівництво групи багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами, рясніють оголошення про продаж квартир у новобудовах на вулиці Тролейбусній, 7а. Це був так званий перший етап поділу території МШЕД, його було легше реалізувати, адже там була практично вільна територія, де раніше зберігали здебільшого піщано-соляні суміші, якими посипали дороги в зимовий період. 

Далі зацікавлені особи перейшли до другого етапу. У 2018 році примішення колишньої ШМЕД було віддано в оренду ТОВ “Сервісавтотранс+”. Для тих, хто «у темі», добре було зрозуміло, що це товариство підставне. Керівником його значиться Сергій Пушкар. Свого часу «Номер один» вже детально розповідала про цього чоловіка, якого пов’язують напряму з міським головою. Колись він із простого водія дослужився до заступника начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю в Тернопільській області. Коли цю структуру ліквідували, Пушкар пішов на «вільні хліба». Він не вперше цікавиться орендою комунального майна у центральній частині Тернополя. Зокрема, Сергій Пушкар у червні 2017-го брав участь у конкурсі міської ради на оренду приміщень у «Палаці кіно», що на вул. Івана Франка, як співзасновник ТОВ «Роял Контракт Т», що займається охороною міської ради. Також Сергія Пушкаря пов’язують зі скандалом навколо обласної аптеки №78.

І ось цей чоловік знову з’являється у схемах верхівки тернопільської мерії. Не пройшло і двох років, як ТОВ “Сервісавтотранс+” просить у міської ради дозволу на приватизацію майже 6 тисяч квадратних метрів адміністративних і виробничих приміщень. Якщо місту ці будівлі і справді були би не потрібні, а у Тернополі був би справжній господар, то їх можна було би продати на відкритих торгах, і тоді громада  знала б реальну ринкову вартість цього майна, а бюджет міста отримав дуже вагоме поповнення. Однак чиновники міської ради пустили в розробку документи, які б дозволили приватизувати майно колишньої МШЕД його орендарю.

Цієї величезної афери ніколи б не сталося, якби на це була воля нового депутатського корпусу Тернопільської міської ради. Однак майже увесь депутатський корпус (за виключенням поодиноких свідомих обранців), радо віддав майно тернополян за безцінь прибічникам керівництва мерії.

Ось як усе відбувалося. 29 січня на сесії Тернопільської міської ради виконувач обов’язків начальника управління обліку та контролю за використанням комунального майна ТМР Сергій Ковдриш оголосив про розгляд питання щодо приватизації майна на вул. Тролейбусній, 7а.

– Даний проєкт розглянуто на профільній депутатській комісії, зауважень немає. Комісія підтримала дане рішення, воно відповідає законодавству України про приватизацію державного і комунального майна, – сказав Сергій Ковдриш.

Голова комісії з питань контролю за використанням комунального майна Ольга Шахін пояснила, чому це приміщення віддається на приватизацію саме орендарю.

– Орендар має в оренді це приміщення з 2018 року, ним витрачено 6 млн. грн. на його ремонт, виконано невід’ємні покращення цього приміщення, тому ми на комісії проголосували позитивно за приватизацію, адже підприємець орендував його і має право на приватизацію, – повідомила Ольга Шахін.

Щодо так званих «невід’ємних покращень», то ми вже десь про це чули. Пригадуєте, як у Тернополі в самісінькому центрі міста вирішили приватизувати приміщення колишньої залізничної лікарні? Там теж орендар виконав «невід’ємні покращення» і вирішив практично за безцінь взяти собі у власність це майно. За втручання прокуратури виявилось, що так званих «невід’ємних покращень» не було, це всього лише складова схеми для зменшення вартості майна. Якщо одного разу шахраї вже були спіймані за руку, то чи можна вірити словам депутатки Шахін?

Під час розгляду цього питання депутат від «Сили людей» Іван Ковалик звернувся до колег, щоби ті не підтримували даного проєкту рішення.

– Якщо його ухвалимо, ми вкрадемо в нашої громади десятки мільйонів гривень! Доцільніше було б таку вартісну землю в місті Тернополі виставляти на аукціон, а виручені кошти направити на соціальне забезпечення людей і розвиток нашого міста, – сказав Іван Ковалик.

Одразу ж слово взяв міський голова Сергій Надал, котрий інформацію Ковалика назвав неправдивою.

– Не займайтеся популізмом і брехнею, ніхто землю не продає, вона залишається у комунальній власності. Мова йде виключно про продаж майна, яке було в оренді. Вартість майна визначена відповідно до ринкової ціни, яка підтверджена відповідними експертними висновками. Ці кошти сьогодні як ніколи необхідні громаді нашого міста, – заявив Сергій Надал.

І хоча дійсно в даному проєкті йдеться лише про продаж приміщень, а не землі, однак в Україні вже ухвалено закон, згідно з яким встановлено «автоматичний» перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю або споруду до нового власника майна. Тому як тільки новий власник будівлі завершить усі технічні формальності щодо купівлі приміщення МШЕД, наступним кроком буде закріпити за собою землю, і місто на цей процес жодним чином вплинути не зможе.

Далі – більше. Стала відома вартість тих 6 тис. кв. м нерухомості, які пропонується віддати на приватизацію.

– Залишкова вартість даного майна станом на 1 січня 2021 року становить 2 млн. грн., очікувана вартість від оцінки у 4-5 разів більша, тобто близько 8-10 млн., – повідомив Сергій Ковдриш.

Що ми в кінцевому результаті маємо? На думку чиновника мерії, за комунальне майно можна вторгувати 8-10 млн. грн. Коли від очікуваної суми відняти 6 млн. грн. так званих «невід’ємних» покращень, про які розповіла голова комісії з комунального майна Ольга Шахін, виходить, що у бюджет від цієї оборудки може потрапити всього жалюгідних 2-4 млн. грн. У той час як, за оцінками експертів з громадського середовища, за цей об’єкт можна було б на відкритих торгах вторгувати від 60 до 100 мільйонів гривень!

Будівництво житла і величезні заробітки вибраним

Та, зрештою, навіть якщо 8-10 мільйонів таки потраплять у міську казну, то це просто смішні гроші за такий ласий об’єкт, а особливо – територію під ним. Можна з упевненістю говорити, що приміщення, які віддано на приватизацію, потенційним власникам не потрібні. Їм треба дуже ласий шматок землі, який зараз, як цнотливий острівець, уже весь оточений житловим будівництвом. І є всі підстави не сумніватися, що і ця територія невдовзі почне забудовуватись. Більше того, на паркані вже зараз встановлено табличку (див. фото) про будівництво великого житлового кварталу саме за адресою Тролейбусна, 7а! Для когось може здатися, що табличка відноситься до сусіднього будівництва, про яке ми згадували вище. Та гляньте на загальну задекларованої забудови площу –  понад 4,5 га, і ви зрозумієте, що без «долучення» земельної ділянки, яка знаходиться під приміщеннями, відданими під приватизацію, ну ніяк не обійтися. На сьогодні ця ділянка має цільове призначення – «використання для транспортних потреб комунальних підприємств». Але як тільки відбудеться офіційне оформлення продажу будівель, їхній новий господар матиме право проводити їх реконструкцію та міняти цільове призначення. І можна не сумніватися, що вони його змінять, як це зробили із сусідньою ділянкою, котра в плані зонування отримала позначку “Ж-4” (багатоповерхові будинки).

За скромними підрахунками, які нам на умовах конфіденційності повідомили тернопільські будівельники, на новій земельній ділянці можна «посадити» кілька висоток, заробивши на них близько 10 мільйонів доларів або в перерахунку на українську валюту  280 мільйонів гривень.

Не думаю, що депутати цього не знають, але вони, як сліпі миші, свідомо чи не свідомо пішли на поводу в «схематозників» і дружньо піднімали руки, ховаючи при цьому очі.

– На мою думку, цією ситуацією мали би поцікавитись правоохоронні органи. Від когось із керівництва міськради, бажано від самого Сергія Надала, хотілось би почути публічно і чітко, що буде з цим об’єктом після приватизації?… Чи будуть там будувати житло?… Чому вже встановлено табличку про будівництво саме на Тролейбусній, 7а?… І якщо будівництво все-таки планується, то чому місто отримає тільки 8 мільйонів, а не аукціон для користі бюджету? Чи почуємо конкретні відповіді на ці нериторичні запитання? Не знаю…”, – резюмував журналіст, депутат міської ради попередніх скликань Сергій Сінкевич.

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше