Останній місяць зими вважається хорошим часом, щоби почати сіяти овочеві культури і квіти. Якщо доглядати за розсадою правильно, то вже до весни вона буде готова до висадки в теплицю або ґрунт.
Для лютневого посіву підходять не всі культури. Тому при виборі рослин для розсади обов’язково прочитайте рекомендації виробника насіння. На упаковці зазвичай пишуть, який це сорт — ранньостиглий або пізньостиглий. Наприклад, пізньостиглі сорти томатів краще сіяти саме у середині-кінці лютого, а ось ранньостиглі — тільки в кінці березня або на початку квітня. Якщо до початку травня ви вже плануєте висадити пізньостиглі сорти томатів у теплицю або ґрунт, то посіяти насіння потрібно в останній тиждень лютого.
Також на розсаду в кінці лютого підійде болгарський перець. Через 50-65 днів готову розсаду вже можна буде пересадити на постійне місце. До цієї ж групи можна віднести баклажани, бо вони теж ростуть досить повільно.
Корисна селера, цибуля-порей і деякі сорти базиліку теж сміливо сійте на підвіконні в останній декаді лютого. Розсада для пересадки селери буде готова через два місяці після появи повних сходів. Базиліку буде потрібно приблизно стільки ж часу.
Якщо вибирати серед ягід, то в лютому зазвичай сіють ремонтантну суницю. Кущі цього сорту формуються через півтора місяця після посіву, а ще через місяць вона вже повністю готова до висадки. На грядці її обов’язково потрібно вкрити зверху.
Серед квіткових культур для раннього посіву відмінно підходять люпин, еустома, бегонія, лаванда, маргаритки, вербена і примула.
Головне — забезпечити для всіх рослин правильний світловий режим, бо сонця в лютому ще мало. З цим допоможуть спеціальні фітолампи.
Джерело: Тижневик "Номер один"