Цього року, як і щоліта, планує приїхати на Лановеччину Іван Антонович Климишин – професор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, вчений-астроном зі світовим ім’ям, визнаний Американським біографічним інститутом видатним мислителем початку 21 століття, професор теології, який на своє 80-ліття отримав особливе Апостольське благословення Папи Римського.
У 1979-му ім”ям вченого назвали малу планету, яка обертається навколо Сонця між Марсом і Юпітером.
Іван Климишин став героєм проекту #ЛЮДИ_ТЕРНОПІЛЬЩИНИ. Відомий астролог народився у селі Кутиски. Тут, на хуторі в поставленій батьком у 1943 році хатині, йому добре думається. «Я чую тут свої думки», – каже Іван Климишин. Може, тому так плідно працює він (навіть по 14 -17 год!) у «кабінеті», власноруч спорудженому із дерев’яного каркасу, вкритому прозорою плівкою. У тиші старих грабів та яворів, що підпирають небо півстолітнім гіллям, написано не одну монографію та науково-популярну книгу.
Любов до зоряного небозводу, сповненого міріадами зір, – від його батька Антона. Сам Іван Антонович не любить слави. Коли хвалять – сміється. Каже, що то все людське марнославство. А ще повторює слова англійського філософа Карла Поппера: «Всі ми рівні в нашому безконечному незнанні».
Любов до Творця прищепив батько. Він уперше показав малому Іванкові широченне небо, щедро всіяне візерунками зір, не затьмарених вогнями великих міст. «Ця неймовірна краса не могла виникнути просто так, – каже уже дорослий Іван Климишин.- Тут мусив бути Творець». У своїх численних інтерв’ю Іван Антонович зауважував, що «сліпо-глухо-німа» природа не змогла б змонтувати такий складний механізм – матерію, пронизану інформацією.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика: Важливо
Мітки: астроном, вчений, Климишин, Лановеччина