Маленькі діти завжди мали алергічні реакції, це також пов’язано з перебудовою власного імунітету. Слід розуміти, що на даний час існує теорія стерильності: якщо змалечку дитина не стикається зі звичними для батьків мікроорганізмами, то її імунітет активно починає працювати в іншому напрямку, а саме в бік алергізації організму. Населяти шкіру та слизові потрібно не патогенними, а «домашніми» мікробами.
-Антисептичні засоби, котрими кишить, напевне, майже кожна квартира, також винні в алергічних реакціях. Не кожна шкіра, тим паче дитяча, любить антисептики. Коли ми обробляємо руки таким засобом, то вбиваємо не лише патогенні, шкідливі віруси та мікроорганізми, а й корисні. Ми вбиваємо все. Стерильною рукою дитина торкнулася дверей, вікна та навіть власного одягу, і всі збудники прижилися на дитячій долоньці, а власних бактерій, які би захищали нашу шкіру, вже немає, адже ми їх знищили. Антисептичні засоби потрібні, але часто ми не розуміємо, що палка має два кінці, – каже педіатр.
Чи варто годувати дитину манною кашею, і чому м’ясо молодих тварин для дітей не є корисним читайте в матеріалі нашої газети.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: алергії, антисептик, ковід, Лілія Шумада, міська дитяча лікарня, як впливає антисептик