Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

Чи можна хрестити дитину під час «нечистих» днів?


Опубліковано: 25 Березня 2021р. о 21:00

Як впливає біологічний процес жінки на подальшу долю малюка

У Старому завіті написано, що жінка під час менструальних виділень є нечистою. Тому їй не можна було торкатися до людей і речей, які після цього теж вважалися нечистими. Але вчені пояснюють це тим, що дане правило більше стосується санітарних норм, а не божественних приписів. В умовах пустелі необхідно було виключити будь-який ризик інфекції та інших захворювань.

Якщо питання про хрещення під час «нечистих» днів для вас залишається відкритим, слід проконсультуватися зі священником

На сьогоднішній день, коли у світі існують сотні гігієнічних речей, які дозволяють жінці почуватися комфортно, про відвідування храму під час «цих» днів деякі навіть бояться говорити, а про те, щоб охрестити дитину навіть припускати не хочуть. Що з цього правда, а що ні. Чим керуються ті, хто забороняє жінці відвідувати храм, та чому на подальшу долю малюка може вплинути менструація?

«До духовного стану жінки заборони не мають жодного стосунку, а відображають насамперед перейняту з юдаїзму традицію»

Кожна жінка хоча б раз у житті чула фразу, що «після пологів є нечистою і в церкву їй іти не можна». Під поняттям «нечиста» мається на увазі біологічний процес виходу менструальної крові. Триває він переважно місяць часу, можливо, трішки більше. Ось тут люди, котрі запевняють, що Господь таку жінку не приймає, глибоко помиляються, адже, як апостол Павло зауважував, жінка народженням дитини не опоганюється, а спасається. Тому ці думки слід сприймати як протиріччя між старозавітними та новозавітними практиками, які потребують Божого осмислення.

Якщо підняти староєврейські вчення і той самий Старий завіт, можна прочитати, що кров є вмістилищем душі та тіла, тому під час місячних чи пологів витік крові є чимось містичним. Відтак жінка не могла брати участі навіть у громадському житті під час цих днів. Під час менструації вона не могла торкатися до речей чи інших людей, адже вважалося, що вони будуть також нечистими. Хоча в єврейських приписах йдеться не лише про жінку, а й чоловіка. Коли у чоловіка відбувався витік сперми, він також був нечистим. У старозавітних культових приписах відведена ціла глава на дану тему, там чітко описано діяння чоловіка й жінки та заборона до статевих стосунків.

Пояснити ці заборони дуже просто: у давнину засобів гігієни просто не існувало, тож кров спливала всюди, де перебувала жінка під час менструації. Очевидно, що насамперед цими гігієнічними міркуваннями пояснюється заборона жінкам ходити до церкви, причащатися, сповідатися, одним словом, брати участь у церковному житті під час місячних. До духовного стану жінки ці заборони не мають жодного стосунку, а відображають насамперед перейняту з юдаїзму традицію.

Зміну ставлення до цього питання можемо бачити у Христа, який не мав тут жодних застережень. Коли жінка, яка дванадцять років нездужала на кровотечу, доторкнулася до краю його одежі, щоби зцілитися, Ісус її у жоден спосіб за це пряме порушення приписів закону не картав, натомість похвалив її велику віру: «Дочко, віра твоя спасла тебе, йди в мирі!» (Мат. 9, 20-22; Мк. 5, 25-34; Лк. 8, 43-48).

Щодо думки тернополянок, то наших журналістів вона подекуди дуже здивувала.

– Жінка не може ходити до церкви під час цих днів, хіба якщо дуже хвора, але тут можна покликати священника додому. Храм оскверняти не можна. Щодо хрещення, то мама має стояти за дверима церкви або в самому кінці. А ще краще перенести хрестини на той час, коли кровотечі не буде, – каже пані Ірина.

– За два дні до хрестин кума розповіла, що раптово почалися місячні, я замінила її іншою людиною. Для чого мені потім проблеми з дитиною? Дитина пізно говорити почне або буде мати проблеми зі здоров’ям, краще перестрахуватися, – вважає тернополянка Ілона.

Із найпоширеніших причин, чому жінці не можна хрестити дитину, на популярному материнському форумі дізнаємося про таке: хлопчика хрестити не можна, бо почне пізно ходити й говорити, будуть проблеми з жінками, буде маминим синочком, може виникнути проблема в майбутньому з потенцією і зі статтю. Тобто, на думку деяких матусь, хлопчик захоче стати дівчинкою. Дівчинку не можна хрестити, бо місячні почнуться зашвидко, не зможе завагітніти, Бог відвернеться, на причастя не приймуть або ж дівчинка не захоче мати дітей та виходити заміж. Усі ці причини є, так би мовити, не дуже доцільними і до менструації хрещеної матері відношення не мають.

«Ваші забобони говорять про те, що ви не міцні у вірі до Ісуса»

– У мене двоє дітей, і я ніколи над цим питання не задумувалась. Коли народилася друга донька, то чітко вирішила брати за хрещену свою подругу, а в неї на час  хрещення саме місячні припали. Пам’ятаю, говорить вона мені це з таким жалем, я кажу, що це нічого, все нормально. Мене це не налякало і не зупинило. І біс мене смикнув за язик сказати це за столом, коли ми святкували хрестини. Це було жартома і без жодного підтексту. На мене як накинулися родичі, що я за мати, що нечисту до дитини підпустила, почали дитині з лоба злизувати, вже мова про якихось бабок ішла, що треба дитину везти віск зливати. Я була така шокована, що не можу вам передати. Кума моя почала плакати, вибачатися, а я гадки не маю, що відбувається. Потім моя мама, як вона каже, «висповідала» мене по перше число, що так робити не можна, треба було брати когось іншого, бо та своєю кров’ю усю дитячу долю осквернила. Пересварилися ми з усіма. Але вкінці я сказала своїй родині, що такий скандал у такий великий день надовго залишить негативний відбиток на моїй долі і на дитячій, ніж місячні людини, якій я з дитинства довіряю. Довго з нами ніхто не спілкувався. А потім я повела свою маму до священника, який сказав їй: «Дякуйте, що ваша внучка має хрещену, яка не відмовилася від такої відповідальності і не утаїла від вашої доньки такого секрету. А ваші забобони говорять про те, що ви не міцні у вірі до Ісуса». Ці слова тепер я всім кажу і на всіх форумах пишу, хоч наших людей з їхніми переконаннями не змінити, – поділилася своєю історією Ольга.

Обряд хрещення є дуже відповідальний. На цьому акцентують священнослужителі. В сучасному світі все частіше зустрічаємося з меркантильністю. Хресними батьками беруть статних, багатих людей. І це неправильно, адже у випадку смерті батьків хресні беруть на себе відповідальність за духовний розвиток дитини. До ролі хрещеної матері чи батька люди повинні підходити відповідально. У стародавні часи, наприклад, малюків не хрестили (пригадайте, коли був хрещений Ісус), адже ще немає усвідомлення віри. Зараз у нас прийнято хрестити маленьких дітей. Немовлят хрестять у віру, якою слідують їхні батьки. Всі учасники обряду повинні бути одновірцями. Духовні спадкоємці, хресний і хресна, несуть відповідальність за виховання хрещеника в рамках християнських законів.

Якщо вас чітко цікавить відповідь, можна чи не можна хрестити дитину під час місячних, то слід звернутися до священника, котрий розтлумачить ваше запитання та пояснить, чому так, а не інакше, можливо, навіть дасть пораду. До прикладу, у православній церкві діє «Книга правил». Вона зачіпає й обговорювані у цій публікації питання. Вважається, що місячні роблять жінку «нечистою» тільки фізично. Тому вона може відвідувати церкву, щоби помолитися. Що стосується участі в таїнстві хрещення, то у православ’ї неприйнятно бути присутнім на ньому під час «жіночих» днів.

 

КОМЕНТАР

Юрій Ткач, настоятель римо-католицької парафії Святого Шарбеля у с. Байківці: 

Бог створив жінку такою, якою вона є на даний час. Бог дивиться в серце жінки, з якими думками, помислами вона бере на руки дитину та приступає до таїнства хрещення. Бог говорить нам, що потрібно до нього звертатися завжди – і в хворобі, і при достатку, і в бідності. Йому не важливо, у чому ви одягнені, Богові важлива ваша віра. Фізіологічний процес жінки не має жодного упередження до відвідування храму чи хрещення дитини. Важливо, щоби сама людина не надавала цьому забобонного значення і не слухала тих, хто істинно в це вірить. Довіряючи хрещення, батьки покладають вагоме значення на хрещених, тому слід добре підготуватися до цього і бути міцним у своїй вірі.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше