Найсвіжіше:
• В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління
rss

Чортків матиме свій бренд: що це таке і кому це потрібно?


Опубліковано: 23 Квітня 2021р. о 7:30

У наш час брендинг стає дедалі популярнішим. Ним займаються всі: від людей-професіоналів, які пропонують свої послуги, до нових кав’ярень, що створюють собі профілі в соціальних мережах. Робота над своїм брендом – це формування впізнаваного образу. А як щодо міст? Чи потрібно їм працювати над власним брендингом? Як місто формує свій образ? Що спонукало місто Чортків, яке відзначатиме 500-ліття у 2022 році, розпочати пошуки власного бренду? Відповіді на ці та інші запитання шукайте нижче.

Навіщо містам брендинг?

Потреба в появі брендингу для міст була спричинена глобалізацією, у якій кожна країна, місто, регіон мають вирізнятися, маючи свою унікальну ідентичність. Міста почали конкурувати між собою за частку споживачів, туристів, інвесторів, студентів, підприємців, міжнародні спортивні та культурні заходи, а також за увагу й повагу журналістів, інших урядів та людей.

Глобалізація допомогла новим містам, що розвиваються, конкурувати зі старими – сьогодні люди можуть жити та працювати майже скрізь. Міста змагаються за спосіб життя людей, і для того, щоби зробити це успішно, їм потрібно підтримувати добрий бренд. Якщо місто має поганий імідж, можуть виникнути складнощі в тому, щоби змінити громадську думку про місто на краще.

Бренд міста не стільки потрібний місцевій владі, скільки підприємцям та пересічним людям. Адже коли місто постійно на слуху в медіа, коли воно має чим зацікавити туриста і знає, як це зробити, яскраво виділяється чимось серед сотень інших – тоді від цього виграють абсолютно всі – і влада, і бізнес, і люди.

Завдання логотипу і айдентики – саме створення емоційного посилання, котре закарбується в пам’яті глядача. Як ви думаєте, чому сучасні лого настільки відрізняються від гербів і від логотипів, наприклад, радянських часів? Вони легші, приємніші для споглядання, можуть бути стильними і навіть подекуди комічними, наче малювала дитина. Так, бо логотип і бренд формують емоційний ряд, аби максимально запам’ятатися.

Такі стратегічні процеси, як брендинг міст, потребують налагодженого діалогу влади та громади. Успішний бренд згодом вирощується там, де є спільне бачення, а отже, встановлені партнерства й колективна праця на благо міста. Починаючи з перших кроків розробки бренду, варто цілісно оцінювати ситуацію в місті та враховувати позиції різних зацікавлених сторін.

Як бренд допоміг іншим містам?

Вдалим брендом міста вважається той, який активно і з задоволенням використовується різними категоріями жителів міста і як наслідок стає пізнаваним за межами міста і країни. 

В Україні не багато міст можуть похвалитися вдалими брендами. Такі можна перерахувати на пальцях. Володарями вдалих брендів є Одеса, Чернігів, Львів, Івано-Франківськ, ще ряд брендів міст претендують на те, щоби стати успішними. Не так давно до них приєдналося місто Славутич. 

Можна навести банальний та класичний приклад – Львів. Хто не бачив різнокольорові вежі логотипу Львова? Дуже просто і дуже зрозуміло: логотип створений для приваблення туристів, яскравий і веселий, він нагадує про історію і культуру міста, не робить на цьому основного акценту. Головне – емоція радості та гостинності. З часом через брендинг і системну працю із розкрутки Львова керівництво досягло такої кількості гостей міста, що сьогодні вони вже змінюють концепцію від залучення до підвищення рівня сервісу і величини «середнього чека» туриста. 

Чортків – хто ми є?

Як же нам визначитись із власним позиціонуванням? Хто ми є, місто Чортків? Найцікавіше в брендингу – це чіткість комунікації: ми є туристичне місто чи індустріальне, ми екологічно-чистою територією чи готові до будівництва великих підприємств, чи ми бажаємо бути містом-новатором і впорядковувати новітні технології, або краще робити ставку на комфортність життя? Відчуваєте, наскільки це різні шляхи розвитку міста? Так і у брендингу, бо він створюється мінімум на десятиліття.

Найближчим часом у Чорткові працюватимуть над концепцією створення бренду міста. У неї є три складові. Ми можемо об’єднуватись і говорити про цінне минуле, можемо говорити про сьогодення і про майбутнє. Найперспективніший напрямок — це обговорення майбутнього. Чому? Тому що незалежно від свого бачення, усі люблять своє місто, хочуть бачити його процвітаючим, пишатися ним. Для кожної людини місто має свою унікальну складову. Для когось це міст, для когось – пам’ятник, для когось – церква або парк відпочинку. Але коли ми говоримо про те, яким ми хочемо бачити місто через 10 років, навколо цього найпростіше об’єднувати людей. 

Тривалий процес досліджень і погоджень важливий, тому що бренд живе тільки тоді, коли він прийнятий мешканцями міста.  Єдиний критерій оцінити успішний проєкт чи ні – подивитися, чи використовують його городяни.  Є в сувенірних крамницях вироби з логотипом чи ні.  Магазини та ресторанчики, які хочуть щось забрендувати, використовують вони логотип чи ні. Тож робота тільки починається…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше