Найсвіжіше:
• В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління
rss

Усе, що потрібно знати про представників та роботу Громадської ради при Тернопільській ОДА


Опубліковано: 17 Травня 2021р. о 11:00

Спільне засідання Громадської ради з керівництвом ОДА

Три українські майдани підтвердили загальновідому аксіому, що активне громадське суспільство може стати фундаментом для розбудови цивілізованої європейської держави. Громадська рада при Тернопільській облдержадміністрації – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган, утворений для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної та регіональної політики. До її складу можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їхніх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їхніх об’єднань, засобів масової інформації тощо. Аби детальніше познайомити з роботою Громадської ради і власне за що відповідають її представники та що відстоюють, ми поспілкувалися з її головою Валерієм Федорейком.

«Професійний рівень дає можливість виконувати дорадчі функції на високому фаховому рівні»

– Скажіть, будь ласка, чи є серед членів Громадської ради відповідного рівня професіонали, які можуть на рівних консультувати державних службовців обласної держадміністрації?

– Так. До складу нашої Громадської ради входять 26 представників громадських об’єднань області різних напрямків діяльності: правозахисні, профспілкові, ветеранські тощо. На сьогодні ми маємо фаховий колектив громадських активістів, деякі з них мають по два-три професійних напрямки:  4 доктори наук, 4 кандидати наук, 4 полковники та 1 підполковник у відставці і 1 діючий військовослужбовець. 4  мають юридичний фах і 4 – інженерний. Серед нас є 4 педагоги. Скоро до нас приєднаються ще 2 представники – від профспілкового об’єднання Національного технічного університету доктор економічних наук Роман Шерстюк і настоятель релігійної громади Свято-Троїцького духовного центру Микола Зінкевич. Високий професійний рівень наших колег дає можливість виконувати свої дорадчі функції на належному фаховому рівні.

Волонтери Громадської ради на фронті

Валерію Степановичу, які основні напрямки діяльності Громадської ради?

– Ще на початку нашої роботи нами було визначено такі пріоритетні напрямки її діяльності: волонтерська підтримка Збройних сил і військово-патріотичне виховання підростаючого покоління; моніторинг питань підготовки і проведення прозорої земельної реформи та заходів щодо раціонального використання земельних ресурсів, підтримка і розвиток аграрної сфери; ініціювання конкретних справ у галузі диверсифікації джерел енергії, розвиток альтернативних джерел енергії, організація системного аудиту комунальних підприємств із теплопостачання, громадський контроль за будівництвом і ремонтом дорожньої інфраструктури області, розвиток лісового господарства та захист природних і рекреаційних об’єктів області, налагодження зв’язків на державному рівні із громадськими радами різних рівнів.

«Представниками постійної комісії організовано патріотично-вишкільні табори  для молоді, систему патріотичного виховання у багатьох навчальних закладах області».

– Без «активаторів» громадського руху такі масштабні сфери діяльності, мабуть, охопити не під силу. Можете привести приклади таких особистостей?

Хочу відзначити нашого енерджайзера Громадської ради – керівника організаційно-правового сектора секретаріату Володимира Вороніна. Його було запрошено до роботи у складі Громадської ради при Міністерстві юстиції України. Спільними напрацюваннями наших громадських рад розроблено проєкт Закону України «Про громадські ради при органах виконавчої влади», текст якого передано до профільного комітету Верховної Ради. Продовжується робота над ініційованим нашою Громадською радою масштабним законотворчим проєктом – Громадським кодексом України, який буде акумулювати в собі десятки законодавчо-нормативних правових актів, що врегульовують громадську діяльність в Україні.

За сприяння Романа Марценишина та інших громадських рад нашої держави було відновлено діяльність Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади, створеної при Кабінеті Міністрів, до складу якої обрано й мене.

Зусиллями наших активістів налагоджено ділові зв’язки із Громадською радою Державної прикордонної служби України, до складу якої було імплементовано три наших представники: Романа Марценишина, Володимира Простого і Володимира Вороніна. Вони й там продемонстрували свій високопрофесійний досвід громадських діячів. За реалізацію проєктів та ефективну діяльність і значний особистий внесок у розвиток громадянського суспільства, активну участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері охорони державного кордону та багатолітню підтримку національного прикордонного відомства наказом голови Державної прикордонної служби України, генерал-майора Сергія Дейнеки їх нагороджено відзнаками Державної прикордонної служби.

Громадська рада не перебуває осторонь проблем, які стоять перед нашим народом у період наглої російської агресії проти України. З цього приводу хочу відзначити активність членів постійної комісії щодо взаємодії з воєнізованими формуваннями і волонтерськими організаціями з питань територіальної оборони та патріотично-виховної роботи Громадської ради Бориса Безрутченка, Володимира Мосейка, Сергія Ліпяніна,  Дмитра Гайтка і В’ячеслава Кравчука. Вони, не дивлячись на складні погодні умови, небезпеки та труднощі, налагодили систему волонтерської допомоги нашим військовослужбовцям і жителям у зоні АТО-ООС.

Спорядження для нацгвардійців у день Святого Миколая

За допомогою Катерини Фурик та меценатів Громадської ради Івана Іскерського, Романа Марценишина та інших свідомих українців за 5 років ми брали участь у ремонті військової техніки та військового спорядження,  побутових засобів. Опікуємося також сім’ями загиблих воїнів. Загалом за період війни нашими активістами зібрано для вказаних цілей близько 700 тисяч гривень.

Завдяки представникам Громадської ради та її профільної комісії організовано патріотично-вишкільні табори  для молоді, систему патріотичного виховання у багатьох навчальних закладах області тощо.

Вважаю за необхідність виразити подяку Наталії Кіндрацькій, Ользі Мазаєвій, Роману Загородньому, Роману Горбатюку, Родіону Оліщуку, Андрію Присяжному та іншим активістам за їхню активну патріотичну позицію та участь у багатьох регіональних заходах.

– Знаю, що Ви і Ваші колеги активно розвиваєте аграрну сферу нашого краю, і це теж не стало непоміченим фахівцями.  

– Значний вклад у розвиток аграрної сфери вносить постійна комісія Громадської ради з питань діяльності аграрного та промислового комплексів, енергозбереження і міжнародного співробітництва, яку очолює Іван Іскерський. Представниками цієї нашої ланки організовано систему моніторингу законодавчо-нормативної сфери щодо захисту прав аграріїв, які є основними наповнювачами обласного і місцевих бюджетів наших громад. Завдяки професійним діям наших колег внесено зміни до цілого пакета правових актів щодо: необґрунтованих фінансових навантажень на підприємства області монополістом-перевізником – ПАТ «Укрзалізниця»; внесення змін до нормативно-правових документів щодо непрямої підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу; внесення пропозицій до проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про Фонд державного майна України». Внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 р. №2494 «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем», якою практично було  паралізовано діяльність зернових складів та інших підприємств, які використовують технологічні процеси виготовлення продукції із нестабільними щомісячними та щодобовими об’ємами використання енергетичних ресурсів – природного газу, електроенергії тощо. Комісією  забезпечено постійний супровід стану виконання угоди щодо створення науково-дослідного консорціуму «Інноваційні технології в енергетиці» між Тернопільською обласною державною адміністрацією, Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, Національним університетом «Дніпровська політехніка», Національним університетом біоресурсів і природокористування України і Національним науковим центром «ІМЕСГ» з наступних надзвичайно важливих напрямків: генерація та когенерація енергії для її диверсифікації в системах теплоелектропостачання; запровадження новітніх технологій та ресурсозберігаючих технологій у паливно-енергетичному секторі й агропромисловому комплексі; розвиток альтернативної енергетики тощо.

До речі, 8 червня в Тернополі на базі науково-дослідної лабораторії «Енергетичний менеджмент» ТНПУ ім. В. Гнатюка  заплановано проведення першої в Україні міжнародної науково-технічної конференції «Диверсифікація джерел енергії на базі використання альтернативних видів палива». У планах громадських активістів зменшення енергозалежності від природного газу за рахунок місцевих відновлювальних джерел енергії місцевого походження.

 Із Вашої розмови виходить, що у діяльності Громадської ради практично відсутні проблеми і труднощі.

Це дещо не так. Насправді Громадська рада є зрізом нашого суспільства і вона працює, як живий організм зі своїми здобутками і хворобами.

На жаль, не всі представники нашого колективу можуть витримати темпи роботи в статусі консультативно-дорадчого органу облдержадміністрації. Дехто намагається політизувати відносини з органом виконавчої влади, не відійшовши від шалу виборчої кампанії в органи місцевого самоврядування. Не всім вистачає життєвого досвіду і фахового потенціалу для налагодження партнерських стосунків із керівниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації. Є й інші проблеми, які постійно знаходяться в полі зору нашого активу. Але ми бачимо ці проблеми і намагаємося вирішувати їх у відповідності до вимог чинного законодавства та згідно з фаховими можливостями наших колег. У нас діє система оновлення і притоку нових громадських активістів – фахівців високої кваліфікації із солідними багажами життєвого та  виробничого досвіду.

На завершення хочеться побажати успіху Громадській раді на шляху становлення громадянського суспільства в нашій державі й ефективної взаємодії з органами влади у сферах  формування та реалізації європейського рівня державної і регіональної політики.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше