Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури • Командир гармати з Тернопільщини відтепер повний кавалер ордена «За мужність» • У Тернополі водій спровокував ДТП, в якій постраждало четверо людей
rss

У Тернополі понад 300 учнів із різних областей України взяли участь в інтелектуальному турнірі Західноукраїнського національного університету


Опубліковано: 21 Травня 2021р. о 19:00

Близько пів сотні команд, понад триста школярів 14 травня змагалися у відкритому Західноукраїнському інтелектуальному турнірі “NATUS VINCERE” класичного університету Тернополя. Юнаки та дівчата демонстрували свої знання у трьох секціях: права, правоохоронної діяльності та міжнародного права. Вирішували захоплюючі завдання та інтелектуальні рівняння, брали участь у дебатах, конкурсі капітанів, мозковому штурмі та демонстрували навички стрільби. Журналісти газети «Номер один» також відвідали захід та поспілкувалися з учасниками й організаторами. Про мотивацію, інтелектуальний розвиток та враження майбутніх правників читайте у нашому матеріалі.

Учасники турніру не лише змагалися інтелектуально, а й спробували свої сили в тирі

У стінах юридичного факультету ЗУНУ сьогодні гамірно. У коридорах чути радісний сміх, в аудиторіях зосереджені школярі виконують умови конкурсів, майбутні студенти фотографуються, знайомляться, посміхаються. Усіх їх об’єднав інтелектуальний турнір “NATUS VINCERE”, який у виші проводять уже вп’яте. За весь час свого існування він допоміг не одному абітурієнту визначитися з майбутньою професією та підштовхнув до опановування такої непростої, але вкрай потрібної та перспективної юридичної науки. Сам захід має на меті створити умови для реалізації та розвитку творчих здібностей учасників, формувати у них інтерес до правознавства, міжнародного права й залучити учнів та студентів до наукової діяльності, виховати почуття причетності до процесу творення України як правової держави з національно свідомими громадянами.

На базі юридичного факультету ЗУНУ проходив другий етап турніру, в якому взяли участь представники кращих команд, які успішно зарекомендували себе під час відбору. Також не оминули увагою і викладачів, для яких провели спеціальні тренінги.

– Другий етап турніру розпочався з конкурсу «Розминка». Учасники отримали 20 тестових завдань, на які потрібно було дати конкретну відповідь і набрати певну кількість балів. Наступний конкурс – дебати. Це рольова інтелектуальна гра, суть якої полягає в публічному організованому обміні думками між командами на задану тематику. Мета гри – аргументувати свою позицію так, щоби третя сторона (глядачі) була схильна підтримати саме її, а не позицію команди опонента. Зрештою, такі навички надзвичайно важливі для майбутніх правників. Адже юрист повинен добре знати не лише закони, а й бути хорошим промовцем. Ще один конкурс, у якому взяли участь команди, – «Мозковий штурм». Кожна команда отримала 10 відеозапитань від відомих юристів-практиків не лише з України, а й з-за кордону. Також на турнірі між собою змагалися капітани, учасники виконували емпіричні завдання та стріляли в тирі, – коментують у прес-службі юридичного факультету ЗУНУ.

На турнір приїхали команди не лише з Тернопільщини, були й представники Житомирської, Львівської, Вінницької, Івано-Франківської, Рівненської та Волинської областей.

– Нас тішить географія нинішнього турніру. Сьогодні присутні команди з різних областей України. Найбільше, звичайно з Тернопільської, але є й представники Житомирської, Львівської, Вінницької, Івано-Франківської, Рівненської та Волинської областей. Діти з різних куточків України об’єдналися з нашими студентами для того, щоби показати, наскільки вони інтелектуальні, розумні і можуть гарантувати успішне майбутнє для нашої держави. Вболіваю за кожного з 300 учасників, вболіваю за інтелектуалів, за обдаровану молодь і сподіваюся, що вони зможуть себе знайти й реалізувати у професійному плані, а ми як факультет будемо всіляко їм сприяти, – розповідає декан юридичного факультету ЗУНУ Сергій Банах.

«Свого часу я також був учасником турніру і після цього вирішив вступити до ЗУНУ»

Наші журналісти відвідали кілька конкурсів та поспілкувалися з учасниками й волонтерами турніру.

– Сьогодні, окрім учасників, тут перебувають близько сотні волонтерів. Це студенти нашого факультету, які допомагають нашим гостям. Цей турнір – чудова можливість весело, а головне з користю провести час. Усі учасники – це учні 9-11 класів, які тільки обирають, ким їм стати, і тут важливо не помилитися. Подібного роду заходи допомагають дійсно зрозуміти, чи це «твоє». Охоче популяризую свій факультет серед майбутніх абітурієнтів, більше того, свого часу я також був учасником турніру і після цього вирішив вступити до ЗУНУ. Я переконаний, що участь у подібних турнірах – це хороша нагода поспілкуватися з юристами-практиками, викладачами, студентами і дізнатися більше про юридичний фах, – каже студент-другокурсник і за сумісництвом заступник студентського декана Ілля Онищук.

Суддівські бригади складалися не лише з досвідчених викладачів, а й із практиків, які добре розуміють, наскільки важливо для майбутніх правників опанувати не лише знання, а й бути впевненим у своїх діях.

– Нам доручено велику місію, адже ми повинні оцінити роботу учасників так, щоби  діти не втратили віру в справедливість та мали бажання надалі брати участь у подібних заходах, та й, зрештою, у тих конкурсах, які постануть в них у житті, – коментує член журі, який оцінює конкурс «Дебати», прокурор Олена Мачуга.

У коридорі зустрічаємо молодого хлопця в піджаку, який виглядає дуже заклопотано і кудись поспішає, але з великим задоволенням зупиняється, аби приділити нам трохи часу і дати відповіді на запитання. Цікавимося, чи він учасник турніру і як йому взагалі захід.

– Я студент-першокурсник. Довго вагався, ким стати – істориком чи політологом, але врешті зупинив свій вибір на юридичному факультеті. Зрештою, це симбіоз тих наук, що мені подобаються, ще й із хорошою перспективою у майбутньому. У ЗУНУ мені дуже подобається навчатися, тут суперово. У подальшому планую зосередитися на вивченні фінансового та корпоративного права. Щодо сьогоднішнього заходу, так, мені дуже цікаво слухати, як дебатують команди. Учасники набагато молодші за нас, але вже вміло оперують аргументами і ведуть змістовні розмови про блокчейн та штучний інтелект, і це вражає, – розповідає Дмитро Романюк.

Рухаємось далі, в одній із зон відпочинку помічаємо яскраву дівчину, яка спілкується на камеру з учасниками. Чекаємо, поки вона завершить, аби залучити її до діалогу. В процесі розмови з’ясовується, що це студентка другого курсу, яка є активним учасником локального телебачення факультету і займається висвітленням різноманітних подій.

– Я займаюся пошуком цікавого матеріалу і його поширенням. Якщо говорити про те, яка галузь права мені близька, то думаю, що це адвокатура, бо мені подобається ораторське мистецтво, розмови з людьми і взагалі доводити свою думку. Не шкодую, що вступила до ЗУНУ. Хоча я сама із Львівської області й мала можливість навчатися у Львові. Юридичний факультет саме ЗУНУ дає велику можливість не лише для навчання і практичних навичок, тут ще й розвинуте студентське життя. Можна вдосконалювати в собі й ораторські, і музичні, й організаторські здібності. А це у свою чергу дає хорошу базу та поштовх для майбутнього. Тут вистачає дозвілля й навчання, і це так важливо для студента. Сьогодні мені дуже цікаво спостерігати і спілкуватися з учасниками. Приємно розуміти, що серед них є цікаві люди, які не просто суперінтелектуально розвинені, а й такі, що мають власну думку, знають, куди хочуть вступити. Їхня цілеспрямованість захоплює, і я розумію, що це майбутнє, за яким стоїть розвиток правничої сфери України, – ділиться своїми думками студентка Софія Мацук.

Якщо ви у майбутньому мрієте стати відмінним фахівцем – то двері юридичного факультету ЗУНУ для вас відкриті

Намагаємось залучити до розмови учасників турніру, однак з цим виникають труднощі, бо вони ще не завершили своїх змагань, тож або готуються, або поспішають взяти участь у наступному конкурсі. Зрештою, вдається «спіймати» цілу зграю майбутніх абітурієнтів. Це учасники з Тернополя, усі вони навчаються у правовому ліцеї №2. Їхня команда називається «Правдолюби». Катеринюк Вікторія, Жуковська Христина, Калаур Вікторія, Опир Анастасія та Малишевський Роман у подібному турнірі беруть участь вперше і розповідають, що все те, що відбувається сьогодні у стінах юридичного факультету ЗУНУ, їм дуже подобається, мовляв, це не тільки позитивні емоції, а й безцінний досвід. «Правдолюбам» дуже сподобався конкурс, у якому довелося дебатувати, хоча до свого виступу на ньому ставляться критично, кажуть, що могли би краще. Твердо вирішив стати юристом Роман, а дівчата ще в роздумах, однак право їм дуже подобається.

У фойє біля статуї Феміди помічаємо ще одну команду – «Антитіла». Це представники Хоросткова. Вони позують на фото разом зі своїм викладачем історії  Іриною Музико. Розповідають, що всі завершують 11 клас, тож уже за крок до того, щоби стати студентами. Участь у подібному турнірі беруть вперше і запевняють, що їм дуже подобається, особливо конкурс дебатів.

– Спочатку було страшно, руки трясуться, думки «бігають». Але в той же момент ти стоїш там перед решта учасниками зі своєю тезою і розумієш, що назад дороги немає. Треба бути впевненим у тому, що говориш, аби тебе почули. Тут важливо знайти аргументи як на підтримку конкретного твердження, так і для його критики. Думаю, ораторські здібності можна набути і це дуже важливо, – розповідає Вікторія Чорна.

– Сьогодні було багато завдань на логіку і на знання юридичної термінології, але я вважаю, що ми добре впоралися, – доповнює капітан команди Соломія.

Учасник команди «Антитіла» Ігор Сопель розповідає, що планує стати юристом, уже й вуз обрав. Каже, що вступатиме до ЗУНУ, бо хоче розуміти процеси державотворення в країні.

–  Молоде покоління має бути стійким до стресів, до зовнішніх факторів, знаходити правильний шлях, вирішувати конфліктні ситуації та вміти комунікувати.  Цей турнір – це досвід для моїх вихованців. Я на ньому вже втретє і кожного року заохочую учнів брати в ньому участь, адже це крок у завтрашній день, коли школа залишиться позаду.

Тут  вони  знайомляться, бачать інших і показують себе. У 2020 році турнір проводили онлайн, тоді нашого капітана було визнано кращим на турнірі. У 2019 році учениця нашої школи стала кращим опонентом під час конкурсу «Дебати» і привезла у школу кубок, – розповідає вчитель історії і наставник команди «Антитіла» Ірина Музика.

До речі, вже згодом стало відомо, що команда «Антитіла» зайняла ІІ призове місце у секції міжнародного права, з чим ми їх і вітаємо.

Завершився інтелектуальний турнір “NATUS VINCERE” уже звично – нагородженням.

Партнери і спонсори юридичного факультету ЗУНУ, не дивлячись на складну економічну ситуацію, підтримали обдаровану та інтелектуально розвинену молодь цінними призами: мобільними телефонами, портативними зарядними пристроями, блокнотами з автографами відомих правників, юристів, депутатів, подарунковими сертифікатами на відвідування розважальних центрів та грошовими призами.

Учасники інтелектуального турніру «Natus Vincere» стали на ще один крок ближче до свого успіху, адже підтвердили, що вміють бути наполегливими і цілеспрямованими, знають, чого хочуть, та впевнено відстоюють власну позицію. Події такого формату – це симбіоз приємних хвилювань, запальних дискусій та генерування нових ідей, турніри мотивують до нових творчих звершень та надихають на розширення власних горизонтів. А представники юридичного факультету ЗУНУ закликають бути сміливими, амбітними, драйвовими, діяти рішуче, прагнути неможливого, досягати нереального і завжди пам’ятати, що хоч немає досконалої формули перемоги, та є її незмінні складові – розум, чесність, повага, честь! І якщо ви у майбутньому мрієте стати відмінним фахівцем, досягнути вершин у галузі права, міжнародного права, правоохоронної діяльності, то двері юридичного факультету ЗУНУ для вас відкриті.

Вітаємо переможців та бажаємо молоді натхнення, впевненості у власних силах, кожен із вас – народжений перемагати!


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше