ВАТ «Тернопільобленерго» звертає увагу дорослих, що більшість нещасних випадків поблизу електроустановок припадає на період канікул, коли діти залишаються без нагляду.
Літні канікули – це важливий період у житті дітей. У них змінюється розпорядок дня, вони мають більше вільного часу та й змінюється вид занять. Саме в цей період важливими стають питання безпеки. Щоби не зіткнутися з небажаними проблемами, варто подбати про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Для цього не зайвим буде пригадати правила електробезпеки, які можуть врятувати від нещасних випадків і зберегти життя.
Однією з причин дитячого травматизму є недостатні знання про небезпеку дії електричного струму і недотримання елементарних вимог безпеки в побуті та правил користування електричними приладами. Тому завжди потрібно знаходити час і пояснювати дітям, що електроенергія хоч і вірний помічник, однак може стати небезпечною для життя людини, якщо нею неправильно і недбало користуватися.
Задля безпеки адміністрація ВАТ “Тернопільобленерго” нагадує основні правила електробезпеки, що категорично забороняється:
– відчиняти двері огороджень електроустановок і проникати за огорожі та бар’єри;
– заходити на територію і в приміщення електричних споруд;
– вилазити на опори ліній електропередач, підійматися на дахи споруд, вилазити на дерева, поблизу яких проходять повітряні лінії;
– намагатися з будь-якою метою проникнути до трансформаторних підстанцій;
– запускати поряд із лініями електропередачі спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв тощо;
– накидати на проводи різноманітні сторонні предмети;
– рибалити поблизу ліній електропередач;
– намагатися діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами;
– торкатися проводів, які провисли або знаходяться на землі. Смертельно небезпечним є наближення до обірваних проводів на відстань ближче, ніж 8 метрів. Електротравму можна отримати і за декілька метрів від проводу.
У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередавання чи зірваного замка й відчинених дверей на трансформаторних підстанціях обов’язково негайно потрібно повідомити чергового диспетчера району електромереж, а разом з тим необхідно забезпечити охорону, щоби до прибуття працівників РЕМ на місце пригоди не піддати сторонніх небезпеці.
Не варто забувати, що порушення правил електробезпеки і в домашніх умовах може призвести до нещасного випадку. Та щоб уникнути багатьох неприємностей, достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:
– користуватися тільки справними електроприладами;
– не вмикати одночасно велику кількість електроприладів. Від цього перегріваються електропровідники і може виникнути пожежа;
– не ставити поблизу легкозаймисті предмети і матеріали: від нагрітих електроприладів вони можуть загорітися;
– не можна на тривалий час залишати електроприлади без нагляду;
– праски та інші електронагрівальні прилади треба ставити на металеві та керамічні підставки.
Якщо в електричному приладі з’являється іскріння або чути запах горілої гуми чи пластмаси, його слід негайно вимкнути з розетки і покликати дорослих.
Адміністрація ВАТ «Тернопільобленерго» нагадує, якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей. І завжди потрібно пам’ятати, що несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: електрик, електроенергія, обережно діти, правила електробезпеки