Уперше з ініціативи Тернопільської обласної ради в рамках тісного співробітництва з Торгово-промисловою палатою України пройшов форум «Тернопільщина: кластер можливостей», де обговорювались питання щодо правильного витрачання коштів на нашу освіту, оскільки саме вона створює фундамент для майбутнього держави.
– Київ обрали за локацію не випадково, адже саме тут є найбільшими бізнес та дипломатичні представництва. Захід відвідали посли та почесні консули з-понад 30-ти країн, і мені надзвичайно приємно, що наш край є цікавим для них. Подібні заходи допомагають налагодити хороші ділові відносини, які в майбутньому стануть основою реалізації спільних проєктів, – наголосив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.
Очільник облради підняв питання, ініційоване президентом, про те, що в нас має бути окремо взятий хороший ВНЗ, – це неправильно.
– Ми маємо загалом підняти рівень освіти в цілому, у комплексі, починаючи із сільської освіти і закінчуючи університетами. У нас багато потужних університетів, але для того потрібно просто підняти рівень освіти у вигляді збільшення заробітної плати викладачам. Щодо сільської освіти у нас також є проблема. Насправді сьогодні вона там не фінансується і громади кинулися на виклик. Вони зараз думають, як закривати їм сільські школи, тому що вони не мають їх за що утримувати. Я вважаю, що окремо взятий ВНЗ робити непотрібно. У нас є академія при президентові, яка займається якраз навчанням управлінців, і це ніяк не заважає її вдосконалювати і модернізувати, – сказав Михайло Головко.
Пан Михайло також розповів, яка ситуація на Тернопільщині з комп’ютерною технікою взагалі по школах, зокрема з інтернетом.
– Ну, звісно, що її бракує. Ми закуповуємо і в межах тих субвенцій, які дає держава, і з місцевих бюджетів, тобто громад, але цього недостатньо. Ні інтерактивних дощок недостатньо, ні комп’ютерних класів, а це, звісно ж, потрібно зараз для дітей. Та взагалі все потрібно, починаючи з туалетів у школах, спортзалів. Треба їдальні оновлювати, дахи міняти, вікна, утеплювати. Наші школи повинні бути комфортними, давати якісну освіту, і тоді наші діти зможуть щось продукувати, конкурувати на світовому ринку. Але якщо ми не будемо фінансувати або будемо фінансувати лише один заклад президента, вся освіта ляже. Це не підхід до освіти в Україні! – підсумував пан Михайло.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: кошти, Михайло Головко, освіта