Це може бути наліт від неякісної води чи іржа, яка виділяється у старих водопровідних трубах чи через неякісну сантехніку. У будь-якому випадку такий бруд почистити просто мочалкою не вийде. Розглянемо поради домогосподарок, як відмити ванну від нальоту і повернути їй первісну білизну.
Позбавляємося від іржі
Вона може з’явитися через високий вміст у воді солей заліза. Також рудий наліт утворюється, якщо водопровідні труби зносилися.
Розглянемо способи видалення слідів іржі з ванни.
- Нашатирний спирт
Нанесіть його на забруднення, зачекайте кілька хвилин і змийте. У тому числі нашатирний спирт використовують разом з перекисом водню. Для цього змішують 2 частини нашатирю з 1 частиною перекису і обробляють сліди іржі за допомогою губки або ганчірки. Через 15 хвилин можна змити.
- Лимонний сік
Його використовують так само, як нашатирний спирт.
- Столовий оцет + сіль
Обробіть розчином уражену поверхню, потім помийте ванну звичайним способом.
- Кальцинована сода
Її змішують з харчовою содою у рівних пропорціях і з’єднують з водою так, щоб утворилася однорідна кашкоподібна маса. Кашку наносять на поверхню з плямами.
- Столовий оцет + відбілювач
Зробіть розчин у пропорції 1 до 1 і нанесіть на іржаві ділянки. Потім необхідно почекати пів години і змити засіб із поверхні ванни.
- Спирт + перекис водню
Зробіть розчин у співвідношенні 1 до 2. Потім змочіть у ньому губку і протріть забруднені ділянки. Через 20 хвилин сполосніть ванну.
- Гірчиця
Цей метод рекомендується використовувати для очищення кам’яної або акрилової ванни. Її наносять на іржу і залишають на 8 годин. Через зазначений час засохлий засіб видаляють м’якою губкою, потім миють ванну водою.
- Розчин соляної кислоти
Його наносять на плями на 20 хвилин, а потім змивають. Чистіть ванну в господарських рукавичках і стежте за тим, щоби засіб не потрапив на хромовані деталі.
- Професійні засоби
З іржею допоможуть впоратися такі очисники, як Cif, Cillit, Domestos, Mr Muscle або «Суржа».
Усуваємо жовтий наліт
У водопровідній воді присутні різні домішки, які сприяють утворенню жовтого нальоту на поверхні ванни. Щоби прибрати жовтизну, скористайтеся наступними порадами.
- Харчова сода
Ванну слід трохи намочити і почистити наліт губкою. Сода не дряпає поверхню і повертає їй блискучий і доглянутий вигляд.
- Лимонна кислота
Візьміть 200 мл води і розчиніть у ній пакетик речовини. Далі обробіть забруднення м’якою губкою і почекайте 20 хвилин. Через зазначений час склад можна змити, а решту жовтизни почистити содою. Обов’язково використовуйте рукавички, щоби захистити шкіру рук.
- Харчова сода + перекис водню
Змішайте речовини у співвідношенні 1 до 2. Нанесіть склад на плями і почекайте 1 годину. Потім ванну гарненько обполіскують водою. Для акрилових ванн даний спосіб підходить ідеально.
- Відбілювач
Розведіть сухий відбілювач у воді. Нанесіть засіб на ділянки з нальотом і почекайте, поки він підсохне. Потім змийте водою.
- Рідке мило
Додайте в нього трохи соди і протріть розчином поверхню ванни.
Виводимо вапняний наліт
Причиною його утворення стають жорсткі солі, що містяться у воді.
Існують наступні методи вирішення цієї проблеми
- Винний оцет + сіль
У невеликій каструльці зробіть розчин зі 100 мл оцту і пари ложок солі. Підігрійте склад і обробіть ним забруднення. Зачекайте 20 хвилин, потім сполосніть ванну.
- Скипидар
Ділянки з відкладеннями протирають губкою, змоченою в розчині, а потім змивають водою, додавши трохи миючого засобу.
- Сода + оцет
Приготуйте домашній засіб, який ефективно бореться з вапном. Для цього знадобиться половина склянки миючого засобу (можете взяти будь-який), така ж кількість харчової соди і чверть склянки оцту. Готовий склад наносять на забруднення і витримують протягом декількох хвилин. Далі видаляють засіб водою.
- Пральний порошок
Підходить для боротьби з вапняним нальотом на акриловій ванні. Зробіть слабкий водний розчин і помийте ним ванну.
- Оцет
Паперові рушники потрібно просочити оцтом і розкласти їх по всій поверхні ванни. Через 5 годин їх необхідно зібрати і сполоснути ванну.
Джерело: Тижневик "Номер один"