Поява клопів у будинку – серйозна проблема, яка потребує негайного вирішення. На жаль, багато терплять фіаско в боротьбі з цим видом паразитів, так як вони живучі і й легко пристосовуються до будь-яких умов. А найприкріше те, що варто залишити хоч одну личинку, як усе починається знову. Ми розповімо, як позбутися від клопів у дивані назавжди.
7 причин появи клопів у м’яких меблях
Прийнято вважати, що ці паразити живуть тільки в недоглянутих оселях, де не робили ремонту протягом багатьох років. Частка істини в цьому є: клопи дійсно вважають за краще брудні кімнати. Однак вони можуть оселитися і в будинках, виблискуючих чистотою.
Від чого ж заводяться клопи в дивані? Відбутися це може найчастіше в таких випадках:
– комахи були занесені разом з меблями – як від інших господарів, так і абсолютно з новими. Зберігання меблів у несприятливих умовах призведе до того, що стики і складки виявляються забитими клопами;
– приповзли від сусідів по дому. Ідеально плоска форма дозволяє комахам проходити через найменші щілини: розетки, вентиляційні отвори, замкові щілини, стики косяків вікон і дверей. Тому часто паразити заселяють багатоповерхівки і мігрують від одних мешканців до інших;
– були перенесені разом з антикварними речами, начинням, побутовою технікою, електроприладами. Клопи дуже люблять книги, ганчірки, картини, м’які іграшки, ліжко;
– паразит був випадково перенесений у квартиру іншою людиною, вдома у якої є клопи. Комаха легко чіпляється за одяг і таким чином переміщається в нові місця;
– проживаючи у чужих квартирах, особливо економкласу, де за порядком і станом ремонту практично ніхто не стежить, легко підчепити личинки паразитів і занести їх у нове житло;
– комахи потрапили з підвалів, де паразитували на бездомних тваринах і гризунах;
– з вулиці через вікно. У цьому випадку не врятує і москітна сітка, так як зручна форма тіла допомагає паразитам проникнути між її краєм і косяком вікна.
Іноді вважають, що в будинку, де живуть таргани, не селяться клопи. Це глибока помилка: комахи здатні ужитися разом і не приносять один одному жодної шкоди.
Ознаки клопів у дивані
Ці комахи настільки малі, що помітити їх неозброєним оком важко. Крім того, вони не дуже люблять світло, тому вважають за краще виходити на полювання вночі, коли жертва спить. Селяться в основному в місцях, прихованих від очей: швах, складках меблів, у корінцях книг, всередині приладів, у подушках. Усе це призводить до того, що господарі можуть довго сумніватися в наявності паразитарних комах. Існує ряд незаперечних ознак, за якими можна виявити присутність непроханих гостей:
– множинні укуси на тілі, що переважно з’являються на ранок. Їх деякі приймають за комарині, однак вони істотно відрізняються. Укус клопа являє собою яскраво-червону шишку, яка сильно свербить, нагадуючи печіння. Погано гоїться, погано піддається лікуванню мазями. Найчастіше клоп залишає своєрідну доріжку з укусів, що теж відрізняє його від комара, сліди якого хаотичні;
– плями крові на постільній білизні. Уві сні людина намагається почухатися, розчісуючи сверблячі місця, провокує виділення крові. Крім того, сплячий може ненавмисно розчавити паразита, що теж дасть наявність крові;
– Чорні плями на ліжку, м’яких меблях, стінах, краях плінтусів свідчать про продукти життєдіяльності клопів;
– їдкий, неприємний запах, що нагадує сморід малинних клопів. Меблі, де багато личинок паразитів, набувають затхлості.
Личинки клопів дуже малі, тому для їхнього виявлення краще озброїтися лупою. Поглиблення і діри обстежують, провівши по них краєм пластикової картки: якщо на поверхні виявиться сіре лушпиння, яйця і чорні точки, то все очевидно. Також необхідно перевернути диван, оглянути дно і бічні стики.
За одну ніч клопи здатні зробити на тілі людини до 500 укусів.
Кращі способи виведення клопів із дивана
Отже, наявність клопів очевидна і тепер потрібно терміново їх виводити. Існує кілька способів виведення кровососних паразитів, серед яких найбільш ефективні: механічний, інсектицидний, народні засоби.
Виведення клопів буде найбільш ефективним, якщо чергувати всі три способи, а не вдаватися тільки до одного.
Механічний спосіб
Перш ніж травити комах, необхідно знайти їхній осередок поширення. Для цього виманіть їх на поверхню і знищте механічним шляхом. Допоможе створення шуму: постукати по спинці дивана, по дну крісел, зрушити їх у сторону. Переполошені комахи вилізуть із притулків, і їх можна буде передавити.
Чи варто викидати диван із клопами? Як показує практика, це лише частково ефективно. Точніше, ефективно, якщо паразити встигли зайняти тільки диван. Але найчастіше вони встигають поширюватись по всьому периметру кімнати і заселитися в усіх меблях.
Інсектицидний спосіб
Після того, як частина комах була знищена механічним способом і виявилося їхнє головне гніздо, клопів найкраще протравити. Для цього підійдуть такі інсектициди, як Агра, Авалон, Лямбда Зона, Кат, Циперметрин. Ці засоби випускаються у вигляді порошків, які розводяться в 5-9 літрах води, залежно від дозування, зазначеного на упаковці. Отруйні рідини залити у флакон із пульверизатором і розприскувати в наступних місцях:
– по всьому периметру дивана, крісел й інших меблів. Обов’язково обробляються всі шви, підлокітники, низ, так як саме там паразити відкладають яйця. Верхні наволочки знімають і перуть у гарячій воді, те ж саме роблять з постільною білизною та білизною з шафи. Це дуже трудомістка робота, але для того, щоби забути про шкідливих комах, вона повинна бути виконана;
– по периметру всіх стін, плінтусів, стиків шпалер. Картини і настінні прикраси необхідно зняти і теж обробити.
– на кухні треба прискати всі шафки, продукти обов’язково завчасно прибрати. Найкраще скласти їх у великий поліетиленовий пакет або сумку і винести з квартири, наприклад, на балкон. Холодильник можна не чіпати, так як паразити не терплять холодних температур;
– точно таким же чином слід пройтися по всіх кімнатах: ванній, коморі, дитячій. Кожну річ із тканини необхідно випрати, а решту майна – побризкати отрутою.
Після того, як всі кімнати будуть оброблені, наглухо зачиняють усі вікна й двері і приміщення залишають на добу-дві. Перебувати в протравленому приміщенні небезпечно для здоров’я і життя людини.
Важливо! При роботі з інсектицидами необхідно не забувати про засоби індивідуального захисту: маску, окуляри, рукавички. Під час розбризкування вікна і двері балкона краще відчинити, щоби не отруїтися парами.
Якщо не хочеться займатися настільки клопіткою роботою, можна викликати спецслужбу. В цьому випадку необхідно підготуватися: прибрати продукти, зняти картини, вийняти речі з шаф, відкрити всі тумбочки і ящики. Після того, як фахівець покине квартиру, слід залишити все як є мінімум на добу.
Подальша обробка полягає у пранні всіх речей і вологому прибиранні. Слід пам’ятати, що навіть у цьому випадку все ще зберігаються отруйні пари, тому засоби індивідуального захисту необхідні.
Народні засоби
За старих часів було прийнято впливати на комах температурою. Це способи середньої ефективності і можуть послужити в якості додаткового засобу.
У зимовий період можна відчинити всі вікна, балконні двері та залишити приміщення на кілька годин. Комахи не люблять переохолодження і частина їх або загине, або поповзе із квартири геть. Яйця при цьому залишаться неушкодженими.
Можна вчинити навпаки, впливаючи температурою максимально високої позначки. В сучасних умовах доречно скористатися парогенератором, потужною праскою або будівельним феном. Пропаровуючи речі, шви дивана, можна спровокувати вихід паразитів і вбити їх на місці (припекти). Яйця при цьому гинуть, але немає гарантії, що клопи вийдуть повністю. Ще один мінус полягає в тому, що такий спосіб не передбачає обробки шпалер і плінтусів.
Профілактика
Для того, щоб убезпечити себе від паразитарних комах, необхідно:
– не купувати вживані речі, меблі, побутову техніку. Це той самий випадок, коли скупий платить двічі;
– дотримуватись чистоти вдома, стежити за станом квартири, вчасно робити ремонт;
– Не знімати житло в брудних кварталах, недоглянутих будинках. У тому випадку, якщо речі привезені з квартири, яку винаймали, їх слід негайно відправити на дезінфекцію: випрати і ретельно пропрасувати;
– обробляти раз у три місяці будь-яким інсектицидним складом віконні рами зовні, косяки дверей і вентиляційні отвори.
Як позбутися від клопів назавжди – питання непросте. Але, дотримуючись перерахованих порад, зробити це можна в короткі терміни.
Джерело: Тижневик "Номер один"