Як часто потрібно проводити технічне обслуговування автомобіля – в залежності від часу експлуатації чи від величини пробігу? Це питання часто ставлять водії, які, здебільшого, не часто виїжджають за межі свого населеного пункту і, як результат, не встигають за певний проміжок часу намотати солідний кілометраж.
Планове технічне обслуговування вашого автомобіля не тільки сприяє виявленню наявних поломок, а й значно знижує витрати на пальне і продовжує термін служби авто. Відтак, завчасно пройшовши всі необхідні огляди і заміни, водій економить і гроші, і час.
Сервісні служби запевняють: планове технічне обслуговування автомобіля потрібно проводити кожних 12 місяців, а при інтенсивній експлуатації – кожних 15 000 км пробігу.
Слід розуміти, що під час експлуатації автомобіля його елементи зношуються, на них впливає вологість повітря, зовнішня температура, стан дорожнього полотна та інші чинники. Навіть при нечастих поїздках стан деталей внаслідок тертя погіршується. Більше того, режим «міських» поїздок – на невеликі відстані і при малій швидкості – фахівці називають більш агресивним для авто, ніж тривалі подорожі із 110-150 км/год.
Водночас періодичність окремих сервісних робіт може визначатися:
– часовим інтервалом. Наприклад: контроль поточного стану ременя приводу генератора проводиться кожні 2 роки (24 місяці);
– часом і пробігом. Приклад: синтетическое масло і масляний фільтр потрібно змінювати щороку (після закінчення 12 місяців), або за фактом 15 000 км пробігу. А гальмівна рідина (тормозная жидкость Dot 4) підлягає заміні не рідше ніж раз на 2 роки або коні 30-40 тисяч кілометрів.
– кілометражем. Наприклад: заміна ременя приводу ГРМ проводиться кожні 100 тисяч кілометрів пробігу.
Частий рух в межах міста потребує уваги водія і до заміни масла в автоматичній коробці передач. Першу заміну рекомендують проводити через 60 000 км пробігу, а кожні наступні 40-60 тисяч км – перевіряти потребу в заміні масла АКП.
Купить масло для авто, а також інші витратні матеріали можна самостійно, але найкраще це зроблять на автосервісі, де буде обслуговуватися ваш автомобіль, якщо у нього є власна мережа продажу автозапчастиин і розхідних матеріалів.
Сьогодні на Інтернет-ресурсах є безліч інформації на допомогу водію, тому власнику автомобіля залишається одне: завчасно перевіряти свого чотириколісного друга на наявність поломок чи зношених деталей, а також в термін змінювати потрібні масла, рідини і фільтри. Перш за все, це гарантія власної безпеки, а також економія коштів, часу і зусиль.
Джерело: Тижневик "Номер один"