У Тернополі відкриють центр «Барнахус» для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками. Наразі у приміщенні, що знаходиться на вулиці Академіка Андрія Сахарова, проводяться ремонтні роботи.
– У центрі «Барнахус» діти, які постраждали від насильства або стали його свідками, зможуть отримати необхідну підтримку. Йдеться передусім про психологічну, медичну, соціальну і юридичну. Водночас спеціалісти центру будуть створювати максимально дружнє та нетравматичне середовище, в якому дитина зможе надати повну інформацію, необхідну для розслідування. Це допоможе позбавити її від повторної травматизації, яка виникала під час співбесід із представниками різних служб, – каже Володимир Труш.
«Барнахус» матиме чотири кімнати: кримінального розслідування, співпраці/захисту, роботи з фізичним і психічним здоров’ям.
У такому центрі правоохоронці зможуть отримати свідчення дитини. За співбесідою в іншій кімнаті спостерігатимуть суддя, соціальний працівник з органів із захисту дітей, співробітники поліції, прокуратури, адвокат обвинуваченого й адвокат із прав дитини. Інтерв’ю записується на відео і використовується в суді на основних слуханнях. Такий спосіб дозволяє проводити тільки одне інтерв’ю та позбавить дитину необхідності розповідати свою історію кілька разів різним людям.
Після співбесіди дитина зможе пройти медичний огляд та реабілітацію у центрі.
У департаменті соціального захисту населення Тернопільської ОДА вже сформували мережу спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства. У рамках цієї ініціативи п’ятьом територіальним громадам Тернопільщини затвердили фінансування на формування консультативної служби, де надаватимуть консультації постраждалим та їхнім законним представникам щодо соціальних послуг, якими вони можуть скористатися.
Для запуску роботи служб громади отримали фінансування в розмірі: Лановецька міська рада – 248 тис. 200 грн., Товстенська селищна рада – 208 тис. 210 грн., Теребовлянська міська рада – 140 тис. грн., Тернопільська міська рада – 140 тис. 672 грн., Шумська об’єднана територіальна громада – 184 тис. 165 грн.
До речі, Тернопільщина стане другою областю, де впровадять пілотний проєкт «Барнахус».
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: діти, насильство, центр "Барнахус"