Через кризу та пандемію українці стали більше замислюватися, як та куди краще вкласти свої гроші. Оскільки ставки на банківські депозити падають, доводиться шукати альтернативні інвестиційні інструменти. ОВДП — один із найпопулярніших активів, котрий вирізняється надійністю. Щокварталу інвестор отримує купонний дохід за облігаціями, а в кінці терміну обігу – номінальну їхню вартість. Експерти очікують, що частка фізичних осіб у загальному портфелі ОВДП продовжить зростати.
ОВДП: що собою являють
ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) — це цінні папери, котрі випускаються в електронній формі МФ України для залучення коштів інвесторів. Призначені для розміщення тільки на внутрішньому ринку нашої держави. Випускаються на різні терміни — від місяця до 7 років.
Оскільки дохід від держоблігацій не такий високий, як при використанні ризикованих інвестінструментів, для великого заробітку варто купити багато цінних паперів. Потрібно зазначити, що облігації — це інструмент довгострокових інвестицій.
Переваги інвестування в державні облігації
Інвестиції ОВДП дозволяють зафіксувати високу прибутковість на тривалий термін. Ризики при цьому мінімальні. Переваги вкладання коштів в держоблігації:
гарантована державою прибутковість — 9–11% річних у гривні або 4-5% у доларах, 3–5% у євро;
хороша ліквідність — продати облігації можна в будь-який момент;
відсутність військового збору та податку на дохід;
можливість отримати кредит під заставу облігацій;
інвестор захищений від проблем вибраного брокера.
ОВДП — хороша альтернатива банківським депозитам, яка тепер доступна кожному. Прибутковість від них може бути рівнозначною, а іноді навіть перевищувати депозитарні вкладення. Проблеми здатні виникнути тільки у випадку дефолту, але й тоді йдеться не про втрату облігацій, а про їх реструктуризацію.
Як придбати державні облігації
Здійснювати спекуляції з ОВДП можна на фондових біржах. З цією метою необхідно скористатися послугами фінансового брокера чи банку. В останньому випадку встановлено обмеження за мінімальною сумою входу: один лот — не менше ніж мільйон гривень. Скориставшись послугами брокера й інвесткомпанії, на угоду можна заходити з 1150 грн, $1150 або €1067,5 за папір. Так, компанія Freedom Finance Ukraine — один із лідерів ринку — зробила цей спосіб отримання пасивного прибутку доступним для всіх. Купувати можна від 10 ОВДП. Комісія при цьому не розраховується.
Порядок дій за умови бажання інвестувати в облігації простий:
- Визначитися з найвигіднішими для себе умовами вкладання коштів: вид валюти, терміни, партнер (банк чи інвесткомпанія).
- Надати необхідні для укладання договору документи (паспорт та ІПН).
- Підтвердити походження коштів, які потрібні для придбання облігацій. Для цього необхідно надати довідку про заробітну плату чи декларацію про доходи.
- Відкрити рахунок у цінних паперах, який потрібен для зберігання облігацій.
- Підписати договір з брокером.
- Здійснити оплату за певну кількість ОВДП.
- Забрати виписку з рахунку в цінних паперах.
Після таких нескладних процедур можна отримувати фіксований, стабільний дохід. Його сума буде залежати від того, які цінні папери обрано та під який відсоток прибутковості.
Джерело: Тижневик "Номер один"