Найсвіжіше:
• Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні 
rss

Із 1 жовтня у дію вступили електронні лікарняні


Опубліковано: 12 Жовтня 2021р. о 12:04

Що варто знати

В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій Україні. До єдиної інформаційної медичної системи за цей час вдалося підключити майже всі українські лікарні, а це близько 3-х тисяч. Загалом сформували майже мільйон електронних медичних висновків.

«Лікар – єдина особа, яка визначає терміни створення електронного медичного висновку»

Е-лікарняний – електронний документ, що засвідчує факт тимчасової непрацездатності особи. Він є підставою для звільнення від роботи та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Документ формується в електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або рішення органу опіки та піклування.

Святослав Кравчук

– Із 4 червня до 31 серпня цього ж року діяла перехідна модель для всіх закладів охорони здоров’я. Тобто видавали звичайний паперовий бланк «листок непрацездатності», а також у цей період всі медичні дії виконувались і в електронному варіант. Так би мовити, всі лікувальні установи готувалися до того, щоби перейти повністю в електронний режим роботи. Наш лікувальний заклад уже від 9 серпня перейшов на формування електронних медичних висновків в інформаційній медичній системі. Якщо порівняти електронні лікарняні й паперові, то, безумовно, даний варіант є більш практичним, він економить час. Давайте пригадаємо, як було раніше. Пацієнт звертався на прийом до лікаря, який робив експертизу, може він працювати чи ні. Лікар визначав спочатку один термін непрацездатності, згодом треба було з’явитися ще раз, а пізніше ще для продовження непрацездатності. Зараз лікуючий лікар одноосібно може визначити тривалість лікування пацієнту. Лікар – єдина особа, яка визначає терміни створення електронного медичного висновку. Пацієнту більше не потрібно бігати по кабінетах, збирати підписи та печатки, – розповів медичний директор з експертизи тимчасової непрацездатності КНП “Тернопільська комунальна міська лікарня №2” Святослав Кравчук.

Зі слів медичного директора, така форма лікарняного листка є зручною, адже економиться час та навіть кошти. Скільки разів при заповненні паперового листка непрацездатності припускалися помилок у написанні правильної назви установи, де працює пацієнт, а це створювало неабиякий дискомфорт.

«Уже видаються декретні довідки в електронному вигляді»

– Коли пацієнт звертається на прийом до лікаря, то його декларація разом із паспортними даними та місцем роботи вже є в електронній базі. Тобто при виборі пацієнта вся інформація про нього та його офіційне працевлаштування є і ми можемо створити електронний медичний висновок, який не варто плутати з електронним листком непрацездатності. Електронний медичний висновок – це документ, який засвідчує сам факт втрати працездатності особою, а електронний лікарняний на основі медичного висновку створюється автоматично для тих, хто офіційно працевлаштований. На основі медичного висновку система сама надсилає усі дані в Пенсійний фонд, і пацієнту присвоюється електронний номер листка непрацездатності. Медичний висновок – це дуже функціональний документ, в якому зазначаються дані лікувальної установи, лікаря, дата та причина звернення, який можна пред’являти за потреби будь-де за місцем вимоги (навчальний заклад, біржа, страхова та ін.). Такий медичний висновок та  реєстраційний номер електронного листка непрацездатності буде відображатись у додатку «Дія», а також надійде SMS-повідомлення із вказаними даними, що можна буде за потреби показати на роботі. Е-лікарняні не потрібно закривати, це відбувається автоматично, – додає Святослав Леонідович.

На даний час уже видаються декретні довідки в електронному вигляді, а також це стосується медичних довідок для пацієнтів зі СНІДом та психіатричними захворюваннями.

Святослав Кравчук додає, що така форма є зручна навіть для пенсіонерів, які ще працюють. На прийомі у лікаря ви можете попросити, аби вам роздрукували створений електронний медичний висновок. Тобто пацієнт буде бачити перед собою чітко дату, назву лікувальної установи та причину звернення. А роботодавець зможе це побачити в електронному вигляді в електронному кабінеті або ж на порталі Пенсійного фонду України, про що говорилося вище.

 

Як отримати е-лікарняний:

– Звернутися для медичного огляду до лікаря.

– Лікар встановлює факт тимчасової непрацездатності та формує електронний медичний висновок у Реєстрі медичних висновків.

– МВТН з моменту накладання на нього КЕП лікаря автоматично передається з електронної системи охорони здоров’я до електронного реєстру листків непрацездатності.

– На підставі МВТН формується листок непрацездатності. Електронний листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер і надійде роботодавцю пацієнта в його кабінет страхувальника і самому пацієнту в його особистий кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду.

– Дані електронного листка непрацездатності надходять до Реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду України у закритому вигляді та відразу відображаються в електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) у відповідному статусі. Через 7 днів після закриття електронний лікарняний переходить у статус “Готовий до сплати”. На підставі сформованої заяви-розрахунку за даними Реєстру страхувальник може робити виплату.

У разі виникнення запитань щодо оплати е-лікарняних роботодавцями можна дізнатися, зателефонувавши на гарячу лінію Фонду соціального страхування за номером: 0 800 50 18 92.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
23 Листопада
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше