Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

Тернопільський обласний перинатальний центр «Мати і дитина» отримав статус «Чистої лікарні»


Опубліковано: 27 Жовтня 2021р. о 12:00

У понеділок, 25 жовтня, на Тернопільщину завітала важлива гостя – фахівець асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Тетяна Власюк. Її візит до Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина» став значущим у житті центру, адже він отримав важливу нагороду – статус «Чистої лікарні», яка є безпечною для пацієнтів.

Генеральний директор перинатального центру “Мати і дитина” Віктор Овчарук та фахівець асоціації “Служба організації інфекційного контролю” Тетяна Власюк

 Поширення внутрішньолікарняних інфекцій та проблема антибіотикорезистентності, а також інфекційної безпеки медичного персоналу — лікарів та медичних сестер — одна з актуальних як в Україні, так і у світі в цілому. Саме на вирішення цих питань і спрямований Всеукраїнський проєкт «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», який стартував в Україні у травні 2012 року. Він проводиться за ініціативи Асоціації медичних сестер України та громадської організації «Служба організації інфекційного контролю».

Мета проєкту — забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних закладах України, профілактика професійного захворювання медичного персоналу, запобігання поширенню внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних закладів.

Цьогоріч статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» надали перинатальному центру, що на вулиці Замковій. Таблички з високим званням отримали аж сім відділень: пологове відділення з індивідуальними залами та сімейними пологовими палатами; післяпологове відділення спільного перебування матері та дитини; неонатальний блок спільного перебування матері та дитини; відділення екстрагенітальної патології; консультативна жіноча консультація з центром планування сім’ї та репродукції людини; відділення медицини плода та раннього терміну вагітності; відділення оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями (операційний акушерський блок).

Сім відділень перинатального центру отримали сертифікати “Чиста лікарня безпечна для пацієнта”

Усього в центрі тринадцять відділень, інші також мали перспективу бути відзначеними, однак зараз ще тривають  довгострокові ремонти. Виною цьому, на жаль, є брак коштів, які не поступають на рахунок перинатального центру.

– Є відділення, які потрібні нашому центру і які обов’язково будуть відреставровані, на жаль, це питання часу та певного недофінансування. Чекаємо від Тернопільської обласної ради кроків у наш бік, адже наш центр високо оцінили і ми не можемо дозволити собі опускати планку. Старатися, розвиватися, йти вперед заради майбутньої нації, – каже гендиректор перинатального центру «Мати і дитина» Віктор Овчарук.

Для всього колективу та й керівництва загалом статус «Чистої лікарні» – велике досягнення, адже перш за все тут думають про безпеку своїх пацієнтів.

– Ми щиро раді, що наші відділення відзначили. Направду, вони заслуговують такого звання, адже ми робимо все можливе для комфорту та безпеки всіх пацієнтів, які звертаються за допомогою. Ми контролюємо процес гігієни та чистоти у наших відділеннях, дотримуємось усіх стандартів згідно з чинним законодавством. Із статусом «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» ми виходимо на новий рівень,- додав Віктор Овчарук.

Щороку в Україні санепідемслужба фіксує тисячі випадків внутрішньолікарняних інфекцій. Це означає, що на прийомі у лікаря до своєї недуги можна підчепити додаткову. Найгірше, коли це ВІЛ чи небезпечні гепатити В та С.
Найбільша причина розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій – порушення норм гігієни. На сьогодні фахівці організації проводять гігієнічні аудити лікувальних закладів та навчають медиків правильно користуватися засобами дезінфекції в рамках соціального проєкту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

За погодженням з адміністрацією лікувального закладу «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК) проводить аудит, складає протокол і надає свідоцтво у вигляді таблички та відзнаки на вхідних дверях про те, що відділення пройшло сертифікацію проєкту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» (далі — сертифікат). У разі отримання відділенням сертифіката щодо 100% оснащення — інформація буде представлена на сайті СОІК. У процесі аудиту і за його результатами складається аудиторський протокол: фахівець СОІК заповнює бланк первинного огляду відділення в лікарні, де зазначає зауваження щодо оснащення останнього засобами та обладнанням для проведення дезінфекції відповідно до стандартів оснащення об’єктів у відділенні. Цей бланк підписують завідувач і старша медсестра відділення та фахівець СОІК. Проводиться розрахунок частки (%) оснащення відділення: 100% — відділення готове до отримання сертифіката. До 100% — не готове, потребує доопрацювання. Заповнюється акт проведення аудиту у відділенні, яким підтверджується, чи відділення (готове/не готове) до отримання сертифіката. Акт підписують: голова Асоціації медичних сестер області, головний лікар лікувально-профілактичного закладу, заступник головного лікаря з медсестринства (головна медсестра лікарні), фахівець СОІК.

– Основна місія служби – збереження здоров’я пацієнтів, школярів, дітей дошкільного віку та персоналу лікарняних закладів, шкіл і садочків. Ефективна програма інфекційного контролю забезпечує значне скорочення витрат закладів і дозволяє зекономити кошти, необхідні для фінансування інших потреб установ.

Я щиро рада, що сьогодні мала змогу вручити відділенням сертифікати, які свідчать про дотримання всіх норм, які є досить високими. Даний заклад є прикладом для багатьох і цим варто пишатися. Тут надається високопрофесійна допомога, тут затишно та надійно, – підсумувала фахівець асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Тетяна Власюк.

Радіємо, що  відділення перинатального центру відповідають європейським стандартам, тут не порушуються гігієнічні норми, а пропагується дезінфекція кожного сантиметра медичної установи.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше