Іноді на часнику з’являється зелена пліснява. Це грибкова хвороба, яка виникає при недотриманні вимог щодо зберігання цього овочу.
Отже, закладений ще у жовтні на зберігання часник треба обов’язково регулярно перевіряти, адже що раніше буде виявлено захворювання, то швидше вдасться запобігти його поширенню.
При цьому хворі зубчики стають в’ялими, а на поверхні з’являються світло-зелені ямки і невеликі плями. У подальшому зубчики все більше розм’якшуються, а плями затягуються зеленуватою пліснявою. Всередині зубчики зморщуються і темніють.
Аби позбутися зеленої плісняви, ефективними будуть просушування і прогрівання часнику при температурі 35–45°С. Зберігати часник після просушування треба при температурі 1–3 С.
Можна зробити й по-іншому. У добре просушених і прогрітих головках обпалити над газовим пальником корінці, занурити часник у розплавлений парафін на 1–2 секунди, а потім вийняти й укласти в ящик на зберігання.
Замість парафіну краще взяти бджолиний віск, який коштує недорого, але дає кращий ефект. Плівка, що утворилася, оберігає часник від контакту з навколишнім середовищем, і він зберігатиметься практично до нового врожаю навіть у тому разі, коли вологість у сховищі буде вище допустимої.
Джерело: Тижневик "Номер один"