Грандіозний проєкт «Гордість Тернопілля», створений телеканалами Тернопіль-1 та ІНТБ, розпочав свою підготовку ще у червні цього року. Телевізійна премія зовсім молода, оскільки офіційно заснована нещодавно. Ініціатори створення виділили 20 номінацій, на які кожен громадянин чи колектив міг висунути претендента. Подання заявок розпочалося 20 жовтня 2021 року і тривало до 10 листопада.
«Гордість Тернопілля» – це перша телевізійна премія області, на яку пересічні мешканці мали можливість номінувати людину, яка, на їхню думку, є гордістю Тернопілля, а потім за неї голосували.
– Ідея створення премії не є геніальна. Премій у Тернополі багато, але телевізійної ще не було. Тому ми вирішили, об’єднавши зусилля двох телеканалів, започаткувати таку ідею. Довго думали, вагалися, чи «зайде» цей проєкт. Не секрет, що в Тернополі і в Україні загалом є премії, які присуджують людям на думку чи за рішенням оргкомітету того чи іншого підприємства чи організації, яка це проводить. А ми вирішили покласти цю місію на пересічних мешканців, щоби вони самі номінували людей, яких вважають гордістю Тернопілля, а потім за них віддали голос, – розповіла директорка телеканалів ІНТБ та Тернопіль-1 Олена Науменко.
Активна підготовка у створенні проєкту розпочалася на початку серпня. З того часу стартувала розробка спеціального сайту «Гордість Тернопілля». Пані Олена повідомила, що його намагалися зробити максимально простим для користувачів. Багато доклали зусиль, щоб унеможливити накрутку голосів.
Одна особа має право проголосувати лише один раз у кожній із 20-ти номінацій
Телепремія відбувається в три етапи. Після отримання даних про номінанта відповідальні працівники засновника перевіряють подану інформацію. Помічники телефонують усім кандидатам, які мають дати свою згоду брати участь у конкурсі та згоду на збір та обробку своїх персональних даних. Інформація про номінанта буде опублікована на офіційному сайті Телепремії.
З 11 листопада по 1 грудня включно відбувається рейтингове голосування за фіналістів на офіційному сайті Телепремії.
Проголосувати за номінантів мають можливість усі інтернет-користувачі, які пройшли відповідну ідентифікацію. Одна особа має право проголосувати лише один раз у кожній із 20-ти номінацій. Учасник також має право віддати свій голос за себе.
Право пропонувати кандидатури на присудження телепремії мають фізичні особи, які вносять власну кандидатуру або ж кандидатуру іншої особи; громадські організації та громадські об’єднання; церкви та релігійні організації; лікувальні заклади та установи різних форм власності; наукові, навчальні, спортивні, культурні заклади; професійні об’єднання, спілки; трудові колективи підприємств, установ, організацій; органи місцевої влади та місцевого самоврядування.
2 грудня за результатами рейтингового голосування визначається трійка лідерів.
Наступний етап – голосування за допомогою СМС-повідомлень. Номер телефону, умови голосування, порядкові номери номінантів будуть визначені до положення, яке видадуть не швидше 3 грудня 2021 року.
– Вартість повідомлень у кожного є такою, як визначає оператор мобільного зв’язку. Це не буде якась платна послуга. Так само жодних грошей ми не беремо за участь, – зазначила пані Олена.
Телепремію присуджують номінанту, який отримав найбільшу кількість СМС-повідомлень. Якщо виникне ситуація, в якій номінанти набрали однакову кількість голосів, то збиратиметься відповідна експертна рада, члени якої відкритим голосуванням, простою більшістю голосів визначатимуть переможця. Церемонія урочистого нагородження переможців відбудеться у грудні 2021 року.
– До кінця місяця маємо визначитися з датою і форматом проведення церемонії нагородження. Це буде пов’язано з урахуванням протиепідемічної ситуації, тому не знаємо, в якому форматі – онлайн чи офлайн. Зараз трішки рано про це говорити, бо самі бачите, яка ситуація в Україні, – зазначила директор телеканалів.
Телевізійна премія присуджується один раз за життя
Номінації обиралися за допомогою спілкування та погодження усіх ініціаторів створення. При їхньому виборі брали до уваги найбільш потрібні й популярні професії на сьогоднішній день. Засновники не ставили собі за мету, щоби наступного року вони повторювалися. Хто ще не знає, то можна подати кандидатів у номінації: «Територіальна громада року», «Волонтер року», «Лікар року», «Вчитель року», «Літератор року», «Художник року», «Актор року», «Співак року», «Спортсмен року», «Підприємець року», «Фермер року», «Політик року», «Меценат року», «Герой року», «Науковець року», «Громадський діяч року», «Роботодавець року», «Ресторатор року», «Духовний наставник року» і «Дитина року».
Уся громадськість Тернопілля обиратиме шляхом голосування тих особистостей, жити і працювати поруч з якими, зустрічатися з ними у просторі й часі – за честь для кожного. Бо їхні героїзм і жертовність не вимагають екстремальних обставин. Ці люди знаходять нагоду для подвигу щодня – на робочому місці, у громадській діяльності, в політиці, спорті, мистецтві тощо.
Подання кандидатур на присудження телепремії повинно містити фото та короткий опис професійних здобутків, контактний телефон номінанта і контактні дані особи, яка подає кандидатуру. Телевізійна премія присуджується один раз за життя особі незалежно від її статі, віку, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання. Також може присуджуватись посмертно за видатні заслуги перед українським народом. Переможцю в кожній номінації вручається телепремія, що представляє собою ексклюзивну кришталеву статуетку та відповідний сертифікат. У випадку втрати чи пошкодження статуетки дублікат не видається. Спонсором проєкту є будівельна компанія «Креатор-Буд», з якою у засновників не виникло жодних проблем у фінансовому плані.
– «Креатор-Буд» – це єдиний генеральний партнер нашої телепремії. З ним ми знайшли всі порозуміння в плані фінансових витрат на всі церемонії. Наразі потреби залучати додаткових спонсорів ми не бачимо, – зазначила Олена Науменко.
Журналістам «Номер один» було цікаво й дізнатися, що є родзинкою телепремії. Довго не думаючи, директорка телеканалів сказала: «Родзинкою проєкту стануть переможці – ті особи, яких оберуть люди».
– Тож роззирніться довкола і подумайте серцем та сумлінням: без кого із людей, котрих ви знаєте, у нашому світі стало би менше світла, тепла, душевності? Без кого наше Тернопілля не було б таким, яким є нині? Поміркуйте, знайомством із ким ви пишаєтеся, і номінуйте цю людину на здобуття телепремії «Гордість Тернопілля -2021!» – зазначили засновники на офіційному сайті «Гордість Тернопілля».
Ми повинні знати імена тих, чиїм кредо стали слова Андрея Шептицького: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну!»
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: «Гордість Тернопілля», ІНТБ, проєкт, Телевізійна премія, Тернопіль-1