Раптом захворіло горло, піднялася температура, будь-який ковток дається важко. Ангіна – грізне захворювання, хоча діти й дорослі найчастіше проходять лікування в амбулаторному режимі. Які стійкі міфи про ангіну можуть зашкодити лікуванню?
Ангіну можна вилікувати самостійно
Ні, консультація сімейного лікаря є обов’язковою. У запаленого горла різні збудники та різні методи лікування. У разі аденовірусу, вірусу Коксакі або бактеріальної інфекції у 80% випадків мигдалики вражені стрептококом. Необхідні препарати для пригнічення патогенної мікрофлори на основі амоксицікліну https://apteka911.ua/ua/drugs/amoksiklav-d221 та аналогів.
Нерідко причиною ангіни є грибкове зараження. У цьому випадку лікар обирає іншу групу препаратів, що спрямована на пригнічення росту грибка групи кандиду.
Сімейний лікар оглядає пацієнта, призначає низку аналізів. Симптоматика допомагає визначити форму ангіни:
- катаральна вражає слизову оболонку мигдаликів, є погіршення самопочуття та підвищення температури;
- фолікулярна – хвороба захоплює лімфоїдні фолікули, пацієнт відчуває ломоту в тілі на фоні початкового етапу інтоксикації організму;
- лакунарна – означає глибоке ураження тканин та загальну інтоксикацію.
Немає температури – не потрібні антибіотики
Полоскання горла не впливає на глибоке ураження тканин. Шавлія, евкаліпт, календула, ромашка мають м’яку антисептичну дію, але не замінюють ефективний препарат. Антибіотик пригнічує збудника хвороби на клітинному рівні.
Курс лікування розрахований на 7-10 днів. Дуже важливо приймати препарат щогодини, щоб мікродози ліків діяли безперервно. Нерегулярний прийом або самостійна відміна прийому препарату призводять до розладу ШКТ, але ангіну до кінця не лікують. Є ризик отримати серйозне ускладнення.
Ангіна не заразна
Помилкове твердження. Ангіна легко передається повітряно-крапельним шляхом. Під час розмови та чхання збудники інфекції поширюються на відстань до півтора метра. Амбулаторне лікування передбачає ізоляцію хворого та мінімальні контакти з групою ризику: діти, літні родичі, особи з тяжкими хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, нирок та печінки.
Ангіна підступна, здатна призвести до запалення органів слуху, міокардиту, ендокардиту, ниркової недостатності. Під час лікування залишайтеся вдома, не заражайте близьких та колег.
Джерело: Тижневик "Номер один"