Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

Колектив Центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді готовий боротися за своє існування на усіх рівнях влади


Опубліковано: 1 Грудня 2021р. о 22:00

За роки Незалежності України Тернопільський обласний комунальний центр науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді, в якому навчаються 800 вихованців, бореться за своє існування. Упродовж 30 років він пережив щонайменше п’ять реорганізацій, шостої – може не витримати, адже нині ведеться реальна робота щодо знищення обласного Центру науково-технічної творчості школярів. За розпорядженням голови облради Михайла Головка створено робочу групу для перевірки ефективності використання бюджетних коштів, яка кілька годин працювала у центрі в п’ятницю, 26 листопада. День перед тим відбувалася освітянська комісія, в якій прямо говорилося про об’єднання трьох комунальних установ, які працюють з учнями в позашкільному режимі. 

«Кожен із позашкільних центрів несе різний вектор в освітньому процесі»

У центрі науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді функціонують гуртки за 28 профілями, а це 62 групи (близько 800 вихованців). Органічно доповнюючи роботу один одного, працюють відділи: інформатики, науки і техніки, спортивно-технічний, методичний та організаційно-масової роботи.

– Педагоги закладу працюють над удосконаленням системи позашкільної роботи в районах, залучають учнів міста та сільських шкіл до участі в обласних, всеукраїнських конкурсах і масових заходах та до навчально-дослідницької роботи, ведуть просвітницьку роботу серед педагогічних колективів сільських шкіл щодо впровадження найбільш ефективних методик і технологій навчально-виховної та розвиваючої роботи з дітьми й учнівською молоддю. Крім важливих освітніх функцій, заклад виконує й велику соціальну роботу. Тут створено умови для занять у гуртках  дітей з обмеженими можливостями. Технічні й інші гуртки, які організував наш Центр, працюють також на базі обласних спеціалізованих шкіл-інтернатів для дітей  з обмеженими можливостями, – розповів директор Центру Йосип Кохан.

Йосип Іванович повідомив, що команди області постійно з високими результатами виступають: на Всеукраїнському конкурсі робіт юних фотоаматорів “Моя Україно!” (19 призерів), Всеукраїнських виставках-конкурсах: науково-технічної творчості “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” (32 призери),  декоративно-ужиткового мистецтва “Знай і люби свій край” (19 призерів), історико-технічного стендового моделювання (3 призери), Всеукраїнських змаганнях зі спортивної радіопеленгації  (2 призери),  Всеукраїнські змагання з картингу (8 призерів), Всеукраїнські змагання з автотрасового моделізму (4 призери), Всеукраїнські змагання з автомодельного спорту (кордові моделі) (3 призери), Всеукраїнський конкурс учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (5 призерів), Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (юніори) з ракетомодельного спорту та юних ракетомоделістів (2 призери). В інших заходах також Тернопільська область постійно займає призові місця

Уперше обласна рада нинішньої каденції досліджувала роботу Центру в лютому цього року. Робочу групу тоді очолював голова комісії обласної ради з питань бюджету Олег Щиголь. В аналітичній довідці, яку вона підготувала, було зазначено, що в установі відсутня кредиторська та дебіторська заборгованість, а для повноцінного функціонування центру необхідно завершити перекриття шатрового даху, поновити матеріально-технічну базу, провести капітальний та поточний ремонт лабораторій, коридорів та фасаду приміщення на вулиці Січових Стрільців. Але враховуючи сучасні процеси соціального розвитку, тенденції до інтеграції та для підвищення ефективності навчально-виховного процесу, члени робочої групи рекомендують… об’єднати його з іншим обласним Центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. 

Після цього колектив Центру направив звернення у всі можливі інстанції щодо  недопущення об’єднання двох обласних закладів позашкільної освіти, так як кожен з них несе різний вектор в освітньому процесі.

«Ми не шукаємо порушень, просто вивчаємо діяльність, хочемо покращити його роботу»

За цей час ситуація на краще не змінилася. Більше того, на останній освітянській комісії обласної ради, де мало розглядатися питання про ефективне використання коштів двох комунальних центрів, йшлося про об’єднання не лише їх двох, а вже трьох. Додалося ще й обласне відділення Малої академії наук України. На комісії рішення по цьому питанню ухвалено не було (голоси її членів розділилися – три на три). А вже на наступний день до Центру науково-технічної творчості школярів завітали представники ще однієї робочої групи, яку очолив голова комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту облради Володимир Мисик (фракція ВО «Свобода»).

– Прийшли відвідати заклад, дізнатися, як він функціонує, які, можливо, є потреби, дивимось документи. Ми не шукаємо порушень, просто вивчаємо діяльність, хочемо покращити його роботу. Облрада складається із 64 депутатів. Я не готовий зараз повідомити, що може бути у їхніх планах. Особисте моє бачення – хочемо покращити розвиток закладу, тому я цим і займаюся як освітянин і голова профільної комісії. Якщо є якісь недоліки, вони будуть з’ясовані, – відзначив Володимир Мисик у коментарі нашому виданню.  

«Я не уявляю, як можна з’єднати дітей, які розбирають комп’ютер, з дітьми, які доглядають за землею та тваринами

Наші журналісти звернулися до представників фракцій в обласній раді, щоби вони розповіли своє бачення на дану ситуацію.  

– Я ставлюся до цього об’єднання цілком негативно. Як на мене, воно є нелогічним у вихованні дітей. Я не уявляю, як можна з’єднати дітей, які розбирають комп’ютер, з дітьми, які доглядають за землею та тваринами, захоплюються рослинками, вирощують їх. Я зовсім не проти, щоби діти були різнопланово обізнані, але для цього не обов’язково об’єднувати все в купу і перемішувати спеціалістів, які вже працюють з одними групами дітей чи іншими. Можливо, що цього об’єднання не збираються зробити, але у мене виникає запитання, чи не стоїть тут більше зацікавленість у перерозподілі коштів, які є в обласній раді?! Ось ви їх об’єднаєте, призначите нових керівників: заступника, секретарку, посильних, і на них усіх доведеться виділяти кошти, яких хронічно не вистачає на розвиток культури, освіти. Зараз така ситуація в державі, ну і, звичайно, в Тернопільській області, що на цей розвиток потрібні великі кошти. Якщо ми почнемо забирати їх, щоби створити управлінський апарат над цими трьома центрами… Може, ми знайдемо, куди краще ці кошти подіти? Коли я поставила це запитання, то почула відповідь : «Ні, ми будемо використовувати ресурси цих установ для всього правлінського апарату». Якщо ви збираєтесь забрати Центр еколого-натуралістичної творчості, Центр науково-технічної творчості та відділення Малої академії наук, щоби фінансувати зарплату директору, замісникам, секретарям, то що тоді йтиме на дітей? А може, все ж таки нехай кожна з цих установ працює у своєму напрямку, кожна має спеціалістів, і туди ходять діти, які займаються своїми справами. Я зовсім не проти, якщо одна дитина ходитиме туди, туди й туди, але хай вона ходить по тих різних установах, тому що їй хочеться туди ходити, а не тому, що все це об’єднали і, вибачте, на комп’ютерах вирощують морквину. Я, звичайно, перебільшую ситуацію, але якщо подумати, то, може, краще закріпити те, що є, розвинути його? Тим більше, кожен із тих центрів добре справляється зі своїм розвитком, – сказала депутат обласної ради з фракції «Європейська солідарність» Вікторія Кривоніс. 

Члени робочої групи облради 26 листопада завітали до Центру науково-технічної творчості школярів та детально вивчали документацію

– Питання не в об’єднанні комунальних закладів, а в утворенні в області такого закладу, як Центр позашкілля, який би ввібрав у себе різні напрямки позашкільної освіти в області та ефективно здійснював розвиток позашкілля загалом в усіх громадах області, використовуючи наявні матеріально-технічні та фінансові можливості обласної ради. Йдеться про розвиток позашкілля та про максимальне наближення послуг позашкільної освіти до всіх дітей області на відміну від поточної ситуації, – заявив депутат обласної ради з фракції «Слуга народу» Денис Милий.

– Я знаю про цю ситуацію, що йде мова про об’єднання. Поки що я не побачив ні економічного аргументування, ні теоретичного обґрунтування доцільності цього заходу. Можливо, дійсно потрібно робити якісь рухи, кроки для того, щоби покращити, активізувати дані центри. Але в один кошт зігнати все… До цього в мене ставлення упереджене, – мовив депутат обласної ради з фракції «За майбутнє» Любомир Крупа. 

«Дітям не варто переживати, вони як навчалися там, так будуть і далі навчатися»

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко запевнив наших журналістів, що Центру нічого не загрожує,

– Він буде успішно працювати, як працював, сподіваюся ще краще. У загальному реорганізація наших комунальних закладів триватиме й надалі. Ми будемо переглядати «роздуті» у минулі роки штати. Звичайно, що є десь частково неефективний менеджмент. Щодо Центру науково-технічної творчості школярів, то я взагалі там проблем не бачу. Якщо до них, можливо, будуть питання, то на сесії все визначиться. Обласна рада як власник комунальних закладів, яка фінансує і утримує їх, будемо зараз ставити чіткі вимоги. Я розумію, що десятки років усі ті заклади собі існували, кожен робив там все, що вважав за потрібне, й обласна рада їх фінансувала. Цього не буде. У нас вже реорганізували 12 центрів у цьому році й будемо далі це робити. Найголовніше – не витрачати кошти просто так, кожен має звітувати за виконану роботу, за якість наданих послуг. Щодо Центру можу сказати, що він існує і буде існувати. Щодо приміщення, то його потрібно реально суттєво покращувати, і ми це зробимо. У нас зараз стоїть план і завдання зробити якісне, сучасне нове приміщення для того, щоби дітки могли належно займатися, бо в тих умовах, що там зараз є, – це не годиться. Дітям не варто переживати, вони як навчалися там, так будуть і далі навчатися. Моє завдання – щоби вони це робили в кращих умовах, – розповів Михайло Головко.  

Директор Центру Йосип Кохан, котрий захищає свій колектив від скорочення, а приміщення закладу – від зазіхань, готовий іти до кінця. Він повідомив, що батьки вихованців Центру вже підходили до нього на предмет того, аби організувати акцію протесту під обласною радою, щоби їх почули. Особисто Йосип Іванович готовий до конструктивного діалогу з керівництвом обласної ради, але для цього хоча б мала відбутися їхня зустріч із трудовим колективом, щоби представники влади розповіли про свої плани та шляхи виходу з напруженої ситуації….


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше