Найсвіжіше:
• Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини
rss

Тарас Юрик вручає нагороду захиснику Тарас Юрик вручає нагороду захиснику теребовлянської "Ниви" Василю Лойко теребовлянської "Ниви" Василю Лойко за перемогу в суперкубку област

Голова Асоціації футболу Тернопільщини Тарас Юрик: «Це не «Агрон» став слабшим, а команди-суперниці стали сильнішими!»


Опубліковано: 31 Грудня 2021р. о 10:35

Тарас Юрик вручає нагороду захиснику теребовлянської “Ниви” Василю Лойко за перемогу в суперкубку області

Футбольний сезон 2021 року для Тернопільщини був непростим, адже ми живемо в таких же умовах, пов’язаних із пандемією коронавірусу. І далі необхідно було дотримуватись протиепідеміологічних протоколів, однак всі турніри, що були в календарному плані Асоціації футболу Тернопільщини, відбулися в строки. Але як і кожен футбольний рік, 2021-й мав свої особливості. Про них ми розпитали в голови АФТ Тараса Зіновійовича Юрика.

«Нинішня вища ліга для команди, яка хоче проявити свої амбіції, – досить гарна площадка»

– Пане Тарасе, оцініть у загальному, яким був футбольний сезон 2021 року на Тернопільщині?

– Якщо порівнювати останніх два роки, то й справді, 2021-й пройшов, як ми планували, не було практично жодних ситуацій, через які довелося б зупиняти чемпіонати на якихось етапах. Тому в плані реалізації наших стратегій нам вдалося все, що задумали.

– Чемпіонат області було проведено у трьох лігах. Наскільки виправдав себе цей формат?

– Формат змагань, який у нас зараз є, абсолютно універсальний, відповідає рівню команд і дає можливість забезпечити постійну конкретність й етапність проходження усіх рівнів обласного футболу – від другої до першої, від першої до вищої ліг. Також хочемо опуститися трішки вниз, прагнучи побудувати в нашій футбольній архітектурі також регіональну третю лігу. Її цьогоріч побачили в розіграшах районних змагань, зокрема в Тернопільському районі, де була сформована суперліга серед кращих команд об’єднаного району. Сподіваємось, що в наступному сезоні подібні суперліги будуть і в Чортківському та Кременецькому районах, і тоді матимемо більш завершену футбольну архітектуру цілої області.

На Ваш погляд, 10 команд у вищій лізі і по 8 – у першій та другій – це не замало?

– Замало. У нашому баченні найкраще, щоби у всіх лігах було по 12 команд. Тоді й кількість ігор була б оптимальною, і внутрішня конкуренція між учасниками достатньою. До цього прагнемо, але обставини не завжди дають нам можливість це реалізувати. Водночас вважаю, що чемпіонат Тернопільської області на сьогоднішній день теж є досить високої якості у порівнянні зі змаганнями в інших областях. Скажімо, нинішня вища ліга для команди, яка хоче проявити свої амбіції, – досить гарна площадка. А те, що чемпіон області великогаївський «Агрон» змагається в аматорському чемпіонаті України і після першого кола впевнено йде на першому місці, говорить про доволі високий рівень чемпіонату нашої області.

– Якщо ми вже перейшли до вищої ліги, то можна констатувати серйозний рівень конкуренції, адже одразу чотири команди боролися за чемпіонство?

– Аналізуючи турнірну таблицю, бачимо, що «Агрон» став чемпіоном, «Медобори» – другі, а «Нива» з Теребовлі – третя. Але це не єдині команди, які претендували на призові місця. Колектив «Рідна Борщівщина» теж міг бути у трійці. Вже немає такого, щоби на початку сезону можна було говорити, хто буде чемпіоном. Зараз у нас ряд колективів підрівнялися – і це не «Агрон» став слабшим, а команди-суперниці стали сильнішими, які, щоби претендувати на високі місця, зміцнюють свій склад, по-іншому вибудовуючи тактику і стратегію гри тощо. Впевнений, що в наступному році в нас ще більше посилиться боротьба, адже ми бачимо позитивну динаміку участі конкурентоспроможних команд. 

Цьогоріч трійка кращих команд вищої ліги не змінилася, вони лише помінялися місцями. Що для Вас це може означати?

– Дуже важливо, що більшість команд з року в рік мають можливості брати участь у футбольних змаганнях, при цьому ставлять високу планку. Щодо наших лідерів, то справді, їхні місця дещо змінилися, але це показує лише те, що колективи, конкуруючи між собою, прагнуть ставати сильнішими, тактично більш грамотними.

Цьогоріч приємно здивували новачки вищої ліги, зокрема, колективи з Борщева й Васильківців, та й ФК «Нараїв» з честю пройшов цей сезон.

– Насправді ми дякуємо всім командам, які беруть участь у чемпіонаті області. Що ж до новачків, то завжди важко перелаштовуватись на вищу лігу при такому високому рівні конкуренції. Кожен дебютант по-своєму входить у змагання. У плані футбольного розвитку хотів би окремо виділити колектив із Васильківців. Будівництво інфраструктури, внутрішня організація, медійна складова – все на найвищому рівні. «Поділля» на сьогодні серед всіх обласних команд задає темп у плані популяризації себе як клубу. Це об’єднує вболівальників з командою і є хорошим фундаментом для майбутнього зростання у всіх напрямках. Щодо «Рідної Борщівщини», то її керівництво одразу в першому сезоні серед обласної футбольної еліти поставило найвищі цілі і дуже впевнено до цього йшло. Команда проявила себе на високому рівні, і лише на фініші їй не вистачило зовсім трішки, щоби потрапити у призи. Вважаю, з таким рівнем підходу до організації футболу в наступному сезоні це буде дуже конкурентна команда для всіх наших лідерів. Якщо говорити про нараївський колектив, то у ньому, можливо, і не було яскравих футболістів, але команда стабільна, хороший мікроклімат у середині колективу, гравці, незважаючи ні на що, «б’ються» на футбольному полі до останнього. І, мабуть, найперше самим собі довели, що можуть конкурувати в такому сильному чемпіонаті. Знаючи керівництво клубу, тренерський штаб, вважаю, в наступному чемпіонаті вони будуть претендувати на значно вищі місця, ніж у цьому дебютному для них сезоні.  

«Побачили підвищений градус бажання команд брати  участь у Лізі чемпіонів і Лізі Тернопільщини»

Опускаючись до нижчих ліг, маємо факт, коли в першому дивізіоні серед переможців дві команди з Бучаччини, а в другому – з Гусятинщини. Ці регіони і справді є одними з лідерів тернопільського футболу.

– Звичайно, якщо команда стала призером у наших обласних лігах, то це говорить про розвиток футболу в своїх регіонах. Особливо хочу відмітити Гусятинщину, адже цей край дав нам у цьогорічному чемпіонаті області одразу вісім команд. Гусятинщина на сьогодні є реальним фаворитом у розвитку футболу на Тернопільщині.

Завершилися попередні етапи Ліги чемпіонів і Ліги Тернопільщини – унікальні в своєму роді турніри для районних команд. Чим вони були особливі в 2021 році?

– Для нас дуже важливо, що ці змагання є. Через їхній особливий формат та підвищену увагу вболівальників ми побачили великий градус бажання команд брати в них участь, а відповідно боротися за це право у своїх територіальних лігах. У новому сезоні в них бере участь рекордна кількість команд – 38 (14 – Ліга чемпіонів та 24 – Ліга Тернопільщини). Це унікальна цифра для тернопільського футболу. При такій кількості команд і серйозній боротьбі на кожному етапі переможці цих змагань – яскраві чемпіони, а ціна кубка дуже висока.

Кілька останніх років АТФ робить ставку на дитячо-юнацьку футбольну лігу та ветеранські змагання. Кількома словами розкажіть про ці турніри…

– Ми тішимося в першу чергу обласною ДЮФЛ, адже чим більше буде команд (у сезоні-2021/22 на старт вийшли 87 колективів) та юних футболістів, які в них беруть участь, тим більше розумітимемо, що рухаємося в правильному напрямку в плані організації футбольного господарства. Тільки на дитячому рівні народжуються футболісти, звідти у майбутньому будемо мати зірок українського футболу, які формуватимуть славу тернопільського футболу. Також ми не забуваємо і про наших ветеранів. До 2017 року регулярних чемпіонатів серед ветеранів у нашій області не проводилось. Нині ж вони стали об’єктивною реальністю. Ветерани на футбольному полі намагаються проявити свої кращі якості, і це дуже добре, адже вони є прикладом для нашої молоді та дітей. Єдине, ми би хотіли, щоби на матчах ветеранів було більше глядачів, позаяк це можливість перейняти досвід.

«АФТ завжди відкрита для експериментів, які йдуть на користь футболу»

У сезоні-2021 вперше матчі обласного чемпіонату були в прямих трансляціях. Законодавцями мод у цьому плані стало вже згадане Вами «Поділля». Чи можна очікувати, що в недалекому майбутньому всі поєдинки хоча б вищої ліги любителі футболу зможуть переглядати «наживо»? 

– Поволі в цьому плані ми зростаємо. І не лише АФТ, а й наші районні асоціації почали показувати свої матчі у прямих трансляціях з коментаторами, особливо поєдинки на вирішальних етапах кубка та своїх ліг. Сьогодні подібну практику маємо мати як об’єктивну реальність, адже практично на всіх стадіонах заведено інтернет. Тому вважаю, не буде особливих перепон, щоби з наступного року ми показували усі матчі в Ютубі, принаймні почнемо в обов’язковому порядку з команд вищої ліги і далі рухатимемось до нижчих ліг. Адже бачимо, як число переглядів Ютуб-трансляцій наших цьогорічних матчів постійно збільшується.

Цьогоріч уперше започаткована практика арбітражу наших матчів бригадами з інших регіонів, а тернопільські судді їздили з візитами-відповідями. Чия це була ініціатива і яку ціль вона переслідувала?

– Це була моя ініціатива. Поспілкувавшись із рядом голів обласних асоціацій інших регіонів, знайшов підтримку. Вважаю, що це нормальна практика, коли команди можуть оцінити рівень суддівства арбітрів з інших областей. Бо дуже часто ми чуємо, що при невдалих результатах команди роблять закиди в бік арбітрів. З однієї сторони, продемонструвати розуміння того, що інші арбітри, які приїздять до нас, насправді не роблять якихось неймовірних речей і результати їхнього арбітражу приблизно такі ж, як наших суддів. З іншої сторони, до певної міри знімається напруга, в команд немає відчуття, що саме цей арбітр може по-особливому ставитися до них, якщо він приїхав з іншого регіону. Саме тому ми пішли на такий свого роду експеримент, щоби продемонструвати нашому футбольному співтовариству, що ми в першу чергу хочемо бути об’єктивними як асоціація. Також робимо все можливе, щоби рівень кваліфікації наших арбітрів зростав, адже тернопільські судді теж працювали на матчах у сусідніх областях і, що цікаво, отримували від цих асоціацій лише схвальні відгуки. І нам це приємно, бо ми розуміємо, що на Тернопільщині разом зі зростанням футболу зростає і велика армія місцевих арбітрів, які, зрештою, мають можливість рухатися по щаблях, у тому числі й професійного футболу. На початках мої колеги з інших асоціацій до цієї ідеї з обміном суддів здивовано поставилися, але, спробувавши, кажуть, що це дуже хороший експеримент і для них також, тому маємо лише позитивні відгуки. АФТ завжди відкрита для експериментів, які йдуть на користь футболу.

Розвиток спортивної інфраструктури – це лакмусовий папірець популяризації футболу та залучення більшої кількості дітей до спорту №1. Останніми роками ми й справді бачимо в цьому плані прогрес…

– На Тернопільщині на серйозному рівні розбудовою спортивної інфраструктури почали займатися з 2016 року. Спершу споруджували малі футбольні майданчики зі штучним покриттям. Але давно в області назріла потреба у повнорозмірному штучному футбольному полі. За ініціативи представників Теребовлянщини, яку я, будучи нардепом, максимально підтримав, вдалося розпочати проєкт із будівництва такого стадіону в селі Боричівка біля Теребовлі. Цьогоріч, як ми знаємо, його відкрили, на ньому вже відбувся фінал кубка Тернопільського району ім. Івана Вишневського. Сподіваюся, в повній мірі будемо його використовувати для різного роду форматів змагань у зимовий період. Зокрема, є плани проведення зимового чемпіонату області. Переговоримо з командами, як вони поставляться до подібної ініціативи. Також бачимо, як активно будується футбольний стадіон у Трибухівцях, місцевий ФК з яких виборов право з наступного року виступати у вищій лізі. Інфраструктура зростає не в останню чергу через хорошу організацію футбольних змагань на Тернопільщині. Тобто якщо є високої якості чемпіонат, то, звичайно, кожна команда намагається покращити інфраструктуру своїх стадіонів. Дуже важливо, що цей процес не стоїть на місці, а крок за кроком рухається до вищого рівня комфорту як для самих футболістів, так і для глядачів.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
24 Листопада
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше