На відміну від тарганів або клопів, щурі — тварини дуже хитрі.
Домашні тварини — це чудово. Якщо, звичайно, вони не заводяться самі, всупереч бажанню господарів дому. Як позбутися від щурів у житлі, якщо зубасті непрохані гості вже дуже набридли? Проблема не нова, але досить серйозна. Адже з цими “пасажирами” впоратися буває не так-то й легко. Вони також стихійно розмножуються, доставляють незручності і навіть можуть переносити різні хвороби. А вже про шкоду для господарства й говорити нічого: в голодні роки вони навіть перетравлювали мило або гумові вироби. Відомі випадки, коли навесні велосипедисти-любителі недорахувалися гумових ручок і навіть шин на своїх залізних конях.
Чим неприємні гризуни
- Псують меблі, стіни, проводку. Можуть вигризти продуктові запаси у погребі або коморі.
- Можуть бути переносниками небезпечних хвороб для людини і не тільки. Кішки, наприклад, теж схильні до їхнього впливу.
- Звук. Ночами, коли сімейство щурів гризе щось за стіною або просто перебирається на інше місце, щоби звити нове гніздо, від їхнього шарудіння стає не по собі навіть дорослим людям. Не кажучи вже про маленьких дітей.
- Попри те, що щурі люблять селитися в обжитих будинках, вони дикі тварини. Відповідно неминуче поширюють у будинку неприємний запах.
Так чи інакше, звикнути до сусідства з гризунами практично не можливо. Так вже історично склалося, що людина і щур — ненависні вороги. Недарма для їхнього вилову було виведено кілька порід собак-мисливців. Адже звичайний кіт не завжди впорається з таким хитрим і вертливим противником.
Причини появи щурів у будинку
У принципі, від появи щурів у будинку ніхто не застрахований. Але деякі фактори можуть значно підвищувати шанси на неприємне сусідство. Наприклад, близьке розташування будинку від місцевого звалища. У смітті насправді можуть перебувати безліч щурів і мишей, там вони шукають їжу. Але жити вони вважають за краще в місці чистішому.
Захаращений, неприбраний підвал теж може припасти їм до смаку. Так само, як і склади продуктових магазинів на першому поверсі багатоповерхівки. І неважливо, дотримується в них нормальний санітарний режим чи ні — щурі примудряються зайняти певні місця під підлогою, щоби там комфортно почуватися.
Крім того, варто ретельно розглядати коробки з речами при переїзді. Гризуни можуть облюбувати деякі з них під свої потреби, щоби потім «переїхати» разом із «люблячим господарем» на нове місце.
Як ефективно боротися з нахабними гризунами
По-перше, потрібно закрити всі тріщини, дірки і проходи, в які зможе протиснутися тушка дрібного гризуна. Для цього варто уважно оглянути весь будинок і використовувати правильний герметик. Пластикова основа не підійде: навіть миша легко зможе прогризти її, якщо є бажання. Дерево і гума теж не годяться. Використовуйте міцні синтетичні матеріали і час від часу перевіряйте проблемні місця.
Токсичні речовини рекомендуємо поєднувати з харчовими приманками. Щурі дуже хитрі, і проста отрута їх не зацікавить. Більше того, вона повинна бути уповільненої дії. Інакше будь-яка особина, яка побачила, що з її родичкою стало відбуватися щось недобре, відразу зрозуміє, в чому причина. Хімікати повинні бути безпечними для людей і домашніх тварин.
Пастки й ультразвукові відлякувачі можуть допомогти, якщо їх буде реально багато. Більше того, рекомендуємо використовувати відразу кілька різних видів, тому що щурі, як і миші, дуже добре вчаться на своїх помилках. Через пару тижнів вони зрозуміють, що щуроловка небезпечна, а ще через тиждень навчаться діставати з неї їжу без будь-якого ризику для себе.
З народних засобів більш-менш дієвим способом є “атака” запахом. Гризунам дуже важливий нюх, і якщо вони його втрачають, то ні про яку безпеку не може бути й мови. Доводиться буквально завалювати своє житло різними пахучими рослинами. Можна виділити з них м’яту, полин, пижмо та іншу активно запашну зелень. Кажуть, годиться навіть нафталін.
Підсумок
Щурі в будинку — серйозна проблема. Відомі випадки, коли вони навіть поверталися по водопровідному зливу назад у житло. Зайнятися цим питанням потрібно в ранні терміни. Краще використовувати перевірені способи, які ми описали вище. Але улюблений котик для таких цілей ніяк не підійде. У крайньому випадку зверніться до фахівців. Нехай це коштуватиме дорожче, зате спосіб буде найнадійнішим і безпечним для всіх членів вашої сім’ї.
Джерело: Тижневик "Номер один"