Цей жанр увійшов в літературний простір разом з творчістю американського містика Едгара Алана По. Згодом з’явились інші всесвітньо відомі метці – Агата Крісті, Артур Конан Дойл, які не тільки дали потужний поштовх до розвитку жанру, але й привабили багато читачів, що стали відданими прихильниками подібної літератури. На зорі зародження жанру, його не вважали серйозним чтивом, але шалена популярність призвела до визнання як серед читачів, так і критиків. Знайти в інтернеті подібну літературу можна за запитом – детектив книги, та замовити. Хоча в книгарні “Є” це зробити швидше і простіше, до того ж там великий вибір як українських, так і зарубіжних авторів цього жанру.
В чому користь детективів?
Серед позитивних сторін читання детективної літератури, варто згадати:
– Цікаві мандрівки
Скажімо, Артур Конан Дойл так детально описував вулиці Лондона, що прихильники пригод Шерлока Холмса вже понад 100 років повторюють ці маршрути і з радістю відвідують музей. Його вимушена була збудувати місцева влада на прохання фанатів, тепер мільйони туристів мають змогу там побувати. Те саме з творами Дена Брауна. По маршрутах героїв його книг навіть створюють квести.
– Орієнтація в міжнародній політиці
Політичний детектив – відносно нове направлення, та теж популярне серед поціновувачів інтелектуальної літератури. В більшості випадків, за основу письменники беруть справжні події, наприклад, вбивство Джона Кеннеді, британський брекзит, холодну війну між країнами. Таким чином читач занурюється в особливості політики тієї чи іншої країни, разом з героями намагається розв’язувати гострі ситуації, знаходити компромісне рішення.
– Вирішення соціальних проблем
Деякі автори намагаються писати на досить провокативну соціальну тематику – нетрадиційна сексуальна орієнтація, гендерна невизначеність, маніакальна пристрасть, покинуті діти, батьки, які зловживають алкоголем чи наркотиками і т.п. Ці теми завжди болючі і в багатьох викликають не однозначну реакцію. Особливо приваблює тема серійних вбивць – причини та наслідки. Розуміючи вчинки злодіїв, потрібно звертати увагу на підростаюче покоління, вплив оточення на формування особистості.
– Виховання співчуття, більшої чутливості до людей
Сучасний світ відрізняється байдужістю, невмотивованою жорстокістю. Однак джерелом цього являються люди. Тому важливо більше довіряти один одному, вчитися розуміти ближніх, проявляти співчуття, намагатись допомогти, коли є в тому потреба.
Детектив – це жанр, який може достукатись до душі кожного читача, не залишити його байдужим, змусити задуматись на різні серйозні теми і зробити певні висновки, проявляти більше людяності.
Джерело: Тижневик "Номер один"