Японські вчені з’ясували, що омікрон-штам коронавірусної інфекції стійкіший за ранні варіанти COVID-19 і може затримуватися на пластикових поверхнях і шкірі людини довше.
Так дослідники пояснили високу заразність нового штаму. Результати дослідження опубліковані на порталі BioRxiv.
Фахівцями були проаналізовані відмінності у стійкості до впливу навколишнього середовища на варіанти коронавірусу уханьського типу та всіх варіантів, що з’явилися пізніше.
«На поверхнях пластику та шкіри варіанти альфа, бета, дельта та омікрон утримувалися більш ніж у два рази довше, ніж уханьський тип, і зберігали заразність понад 16 годин на поверхні шкіри», – зазначили дослідники.
За словами вчених, висока стійкість цих варіантів коронавірусної інфекції може збільшити ризик контактної передачі та сприяти їхньому поширенню.
На пластикових поверхнях середній час виживання вихідного штаму з Уханю і варіантів альфа, бета, дельта і омікрон склало 56; 191,3; 156,6; 59,3 та 114 годин відповідно. Омікрон-штам протримався 193,5 години, що еквівалентно восьми дням.
На шкірі новий штам тримається понад 21 годину. Уточнюється, на зразках шкіри трупів середній час виживання уханьского штаму становив 8,6 години, для варіанта альфа-19,6 години, для бета-19,1 години, для гамма-11 годин, для варіанту дельта-16,8 години.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: COVID-19, інфікування, здоров'я, коронавірус, Омікрон