Звіробій ще у стародавні часи вважався магічною рослиною, яку використовували у різних заклинаннях. Люди вірили, що вона здатна втілити мрії у реальність і захистити домівку від негативу, зла.
Магічні властивості звіробою
Звіробій — літня рослина, яку ще у стародавні часи використовували для приготування цілющого настою. Люди вірили, що завдяки йому можна позбутися від усіх хвороб, захистити домівку від зла, псування і пристріту.
Збирати звіробій радили одразу ж після свята Івана Купала. Саме в цей час рослина має “чарівну” силу. Її використовували проти негативу у своєму житті, зла, зради й ненависті. Зібрану траву пращури настоювали 40 днів, лікували нею запалення, головний і зубний болі.
Звіробій широко використовувався у лікуванні та магічних практиках. Висушену рослину носили з собою у вигляді оберегу від псування, пристріту. Звіробій захищав від усіх магічних заклинань, нечистої сили, залучав любов, щастя. Вважалося, що це одна з найсильніших трав. Її використовували відьми у своїх заклинаннях, магічних обрядах.
Звіробій називають лікарською рослиною від усіх 99 хвороб. Збирати її варто у середині липня. Раніше звіробій, як і інші трави, збирали на свято Івана Купала. Якщо людина не встигла зібрати цю рослину, то радили робити це після свята. Магічних властивостей звіробій не втрачав до кінця другого літнього місяця.
Щоби захистити свій дім від злих сил, варто піднести цю траву до вогню, потримати 5 хвилин і повісити біля вхідних дверей. Злі й негативно налаштовані люди не зайдуть у будинок. Вберегтися від негативу можна, якщо зірвану рослину покласти на підвіконня у різних кімнатах. Її сила допомагає позбавити господарів не лише від поганого настрою, а й від поганих людей.
Цілющі властивості звіробою
Звіробій цінується у різних країнах, його використовують у приготуванні шампунів, медичних препаратів. Також люди розводили багаття, забиралися на дах і кидали у вогонь звіробій. Вважалося, що даний ритуал здатен захистити від грому і блискавки. Вінками зі звіробою прикрашали будинки. Це сильний оберіг від усього поганого, що є у житті.
Сік рослини використовували від бородавок, мозолів. Квіти звіробою вважалися гарним захистом від усіх негараздів, від пліток. Їх носили під час війни, а дівчата одягали оберіг під час вагітності. Запах рослини захищав дітей під час сну, проганяв кошмари, позбавляв від лунатизму.
Щоб удача завжди була з людиною, клали гілочку звіробою у черевики. Це приваблювало удачу і щастя, рятувало від негараздів і поганого самопочуття. Щоби не дати злу потрапити у дім, пучок звіробою клали на порозі. Чаклуни, відьми не заходять у будинок, якщо біля нього росте ця трава. Вважається, що звіробій допомагає від безпліддя. Корисно приготувати настій і у невеликих кількостях пити чоловікові та жінці.
Олія звіробою допомагає від опіків, зцілює сильні порізи, набряки, покращує роботу травної системи.
Джерело: Тижневик "Номер один"