Останнім часом нестабільна фінансова ситуація у світі завдає чималих хвилювань українцям: гривня потроху знецінюється, курс євро майже опустився до рівня долара, а очікувана інфляція вже перевищила 20%. Як і в якій валюті зберігати кошти, щоби максимально вбезпечити їх від знецінення?
Криптовалюта – не ризик
Як свідчать опитування, значна частина людина не довіряють криптовалюті лише з тієї причини, що такі гроші «не можна потримати в руках». Однак з кожним роком такий вид заощаджень здобуває все більше прихильників. Щоби купити криптовалюту, створені різноманітні майданчики, які полегшують процес обміну гривні на один із видів електронних грошей. Вся операція складає якихось 10 хвилин.
Звісно, ризик того, що курс за якийсь час опуститься, існує. Однак він може стосуватися будь-якого виду валюти, як от сьогодні – євро. Тому фахівці наполегливо радять зберігати свої заощадження рівномірно як у національній, так і в іноземній та криптовалюті.
Електронні гроші можна як купити, так і продати
Щоби продати криптовалюту та повернути свої гривні, не потрібно шукати спеціальний обмінник чи термінал. Такі операції проводяться на криптовалютних біржах. Користувачу достатньо там зареєструватися, завести номер своєї банківської карти, здійснити продаж та вивести виручені гривні на власний рахунок.
Шахраї – не загроза
Шахрайство в критичні для країни часи завжди набуває різних форм. Однак здебільшого цей вид злочину застосовується щодо банківських карток з відкритим депозитом у національній чи іноземній валюті. Той факт, що Японія торік визнала криптовалюту легальним платіжним засобом на рівні з ієною, у Швейцарії – розвинена потужна криптоіндустрія, а в Росії та Венесуелі такі операції взагалі заборонені, свідчить про те, що операції з електронними грішми є достатньо прозорими та відкритими, що визнають провідні економіки світу.
Як переказати криптогроші
Сьогодні бізнес досить часто проводить міжнародні розрахунки саме у криптовалюті. Основна перевага таких операцій – простота і швидкість, на відміну від традиційних свіфт-платежів. До слова, у США вже розпочалися випробування системи переказу електронних коштів через звичайний месенджер. Розробники стверджують, що такий переказ за простотою і швидкістю не відрізняється від надсилання смс-повідомлення.
Джерело: Тижневик "Номер один"