Міністерство соціальної політики повідомило про те, як надається допомога пенсіонерам від ООН, якщо у них немає статусу внутрішньо переміщеної особи.
Як надається допомога пенсіонерам від ООН
Мінсоцполітики в рамках Меморандуму про співпрацю, повідомило про передачу для виплати грошової допомоги Управлінню ООН у справах біженців (УВКБ ООН) переліку людей похилого віку, які не є переселенцями. Перелік формувався з заявок на допомогу, які подавалися через соціальну платформу єДопомога. Тобто, всі пенсіонери, які залишили заявки на допомогу через платформу єДопомога, отримають по 2 200 грн. найближчим часом за один місяць. Оскільки виплати мають надходити протягом 3 місяців, то загалом літні люди отримають по 6 600 грн. Першочергово допомогу пенсіонерам від ООН надаватимуть особливо вразливим категоріям людей. Ідеться про тих, хто перебуває на територіях, де ведуться активні воєнні дії, хто знаходиться на окупованих та деокупованих територіях України. Загалом, ця грошова допомога пенсіонерам розрахована на літніх людей, які не мають статусу ВПО, але постраждали від війни і потребують підтримки.
Як можна зараз подати заявку та отримати гроші
Пенсіонери можуть залишити заявку на допомогу від міжнародних організацій. Для цього люди похилого віку мають залишити спеціальну заявку на виплати через платформу «єДопомога». Після цього Мінсоцполітики проведе верифікацію даних за допомогою інформації з державних реєстрів та бази даних. За позитивними результатами перевірки дані надсилаються на розгляд міжнародних організацій.
Нагадаємо, що через платформу «єДопомога» можна подати заявку на оформлення матеріальної допомоги від міжнародних організацій. Рішення щодо надання коштів приймають міжнародні організації згідно відповідності соціальної категорії (статусу) заявника до умов виплат. Першочерговість віддається людям з інвалідністю, пенсіонерам, одиноким людям та малозабезпеченим сім’ям.
ДОВІДКА
Допомогу можуть отримати:
– внутрішньо переміщені особи, які перебувають в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб;
– особи, які проживають/перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях;
– особи, які проживають/перебувають на територіях, що знаходяться в зоні активних бойових дій України.
– особи, які мають соціальний статуси: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, одержувач допомоги малозабезпеченим сім’ям зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: допомога, ООН