Чи потрібно під час війни швидкими темпами приватизувати державні активи (включаючи землю), причому без конкурсів, по балансовій вартості і т. п.? Відповів на це питання колишній народний депутат з Тернопільщини Михайло Апостол.
– Для цього в уряді мала б бути, в першу чергу, мотивація і бачення що получиться на виході, тобто, після того як це дійство відбудеться. Крім цього, під час війни немає потужних інвесторів, через великі ризики, немає конкуренції між покупцями, до кінця не визначені правові норми, нікуди не ділися корупційні схеми, які тільки вдосконалювалися на протязі 30 років нашої незалежності., – написав на свій сторінці у соціальній мережі Михайло Апостол.
При теперішній методиці приватизації, зазначив Михайло Володимирович, з’являться спекулянти, які не будуть розвивати об’єкти, а перепродадуть їх за дійсні ціни новим і діючим олігархічним холдингам, які спроможні лише паразитувати.
– Чи приведе це до відновлення наших підприємств і господарств? Навряд. А щодо коштів, які б мали поступити в бюджет, їх буде стільки, що можна прирівняти до фігового листка, щоб прикрити свою наготу, – зазначив пан Михайло.
Як поступали західні країни під час другою світової війни?
– Вони проводили не приватизацію, а націоналізацію підприємств. А продати якомога скоріше і без будь якої доцільності…У мене немає пояснень. Дуже хотів би помилятися, – підсумував Михайло Апостол.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: Михайло Апостол, приватизація