У зв’язку з війною чимало українців стикаються з проблемами при реєстрації смерті людей, зокрема на тимчасово окупованих територіях.
Загалом державну реєстрацію здійснюють саме органи державної реєстрації актів цивільного стану на підставі одного з таких документів:
▪️лікарське свідоцтво про смерть (форма № 106/о);
▪️фельдшерська довідка про смерть (форма № 106-1/о);
▪️лікарське свідоцтво про перинатальну смерть;
▪️рішення суду про оголошення особи померлою;
▪️рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час;
▪️повідомлення державного архіву або органів СБУ в разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів;
▪️повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.
Натомість, на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України заяву про встановлення факту смерті особи можна подати до будь-якого місцевого суду, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.
Таку заяву можуть подати члени сім’ї померлого, їхні представники чи інші особи, якщо встановлення факту смерті конкретної людини впливає на їхні права, обов’язки чи законні інтереси.
Заяви в суді мають розглядати невідкладно з дня їх надходження.
Після ухвалення рішення його копію мають негайно видати заявнику або одразу надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: реєстрація смерті