Впродовж доби правоохоронці задокументували три факти шахрайств вчинених щодо мешканців Тернопільщини. Громадяни купували товар через різні інтернет-платформи й ставами жертвами аферистів.
Пройдисвіти ставили низьку ціна товару, однак обов’язковою умовою була повна або часткова передоплата. Вони відмовлялися від оплати у відділенні служби доставки й як тільки краяни здійснювали транзакції, аферисти переставали виходити на зв’язок.
Від такого роду злочину й потерпіли місцеві мешканців. Житель Борщівщини хотів придбати генератор за яким переказав 16100 гривень. Мешканець Кременеччини здійснив повну передоплату за токарний станок у розмірі 17 000 гривень, якого так й не отримав. Натомість чоловік з Збаражчини втратив 8 000 гривень купуючи неіснуючий стіл.
Відомості про події слідчі територіальних підрозділів поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліцейські розповідають про кілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:
- завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
- нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
- не розголошуйте дані картки. Насамперед це стосується номера, терміну дії, CVC2/CVV2. А ще краще — зробіть віртуальну картку: таку послугу надають практично всі банки;
- зберігайте всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування. У разі виникнення непорозумінь вони стануть вашим підтвердженням здійснення покупки;
- читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.
Джерело: Тижневик "Номер один"