Правоохоронці Тернопільського РУП відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства, вчиненого щодо мешканки обласного центру. Заявниця хотіла допомогти своїй знайомій з коштами, однак стала жертвою шахраїв.
Потерпіла розповіла, що до неї в одній із соціальних мереж надійшло повідомлення від знайомої, яка просила про допомогу. Дівчина просила краянку позичити їй 10 000 гривень. За псевдоверсією кошти вона пообіцяла повернути в найкоротші строки. Заявниця погодилася й переказала необхідну суму. Однак вже через деякий час до неї зателефонувала знайома й розповіла, що її сторінку в соціальній мережі взламали й вона немає ніякого відношення до відправленого від її імені повідомлення.
Відомості про подію правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці радять у разі отримання такого повідомлення зателефонувати цій людині і запитати про надсилання подібного прохання. Водночас для уникнення проблем із шахраями необхідно :
- не надавати особистої інформації на незнайомих сайтах, що стосується паспортних і платіжних даних, номеру телефона, логінів тощо;
- не робити великих передоплат при покупці в інтернет-магазинах та використовувати післяплату;
- не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей, зокрема, щодо швидкого заробітку або кредитів;
- перевіряти прохання про матеріальну допомогу, навіть якщо вони надходять з акаунтів знайомих людей.
- встановлювати подвійну аутентифікацію на месенджерах;
- в разі підозри щодо зламу сторінки – припиняти всі сесії месенджера на всіх пристроях через налаштування.
Якщо ви все-таки потерпіли від рук аферистів, не зволікайте, телефонуйте в поліцію.
Джерело: Тижневик "Номер один"